סיקור מקיף

לסינים אין תוכנית לטיסה מאוישת לירח

כך הפתיע מנהל סוכנות החלל הסינית בפאנל של ראשי מנהלי סוכנויות חלל, בקונגרס האסטרונאוטיקה בהידראבד

טל ענבר, הידראבד

האירוע הראשון שנערך במסגרת הקונגרס האסטרונאוטי הבינלאומי ה-58 בהידראבד נערך אתמול, כאשר בפאנל אחד ישבו ראשי סוכנויות החלל האמריקנית, הסינית, הרוסית, ההודית, היפנית, הצרפתית, הקנדית, והאירופית. השנה שונה הפורמט של האירוע – כל ראש סוכנות הוצג בידי ראש הפאנל ונשאל שאלות. סבב שאלות נוסף בא בעקבותיו ולאחר מכן היתה לקהל הזדמנות להציג את שאלותיו.

אחת השאלות שנשאל מנהל נאס"א, מייקל גריפין היא מה החזון של נאס"א ל-20 השנים הקרובות, ותשובתה היתה: החזון הוא לצאת מעבר לתחנת החלל הבינלאומית. "אנו לומדים כיצד לחזור לירח ולהישאר על פני השטח שלו לתקופות זמן ארוכות. בשנת 2057, בעוד 50 שנה מהיום אני בטוח שנחגוג אז 20 שנה לנחיתה המאוישת הראשונה על מאדים.

אנטולי פרמינוב, ראש סוכנות החלל הפדרלית של רוסיה אמר כי עד שנת 2015 תשלים רוסיה את חלקה בתחנת החלל הבינלאומית. בין השנים 2016 ל-2025 תתמקד רוסיה בפיתוח רכבי שיגור חדשים.

בשנת 2026 ישגרו הרוסים טיסה מאוישת לירח ובעשור שלאחר מכן גם למאדים, וכן תפתח מערכת הגנה על כדור הארץ מפני אסטרואידים וכן תפתח בתי חרושת בחלל.

סון לאיאן, מסוכנות החלל הסינית אמר כי סין מעוניינת בחקר הירח, תחילה באמצעות מקפות, לאחר מכן באמצעות נחתות ורכבי שטח, ובסופו של דבר, גם השבת דוגמאות קרקע. בנקודה זו, אין לסין תוכניות למשימה מאוישת לירח.

ראש סוכנות החלל היפנית טשצי'קאווה אמר כי ליפן יש תוכניות למשימות ירח, אך הוא לא פירט את לוח הזמנים. הוא גם אמר כי הירח אינו רק מקום לבקר בו אלא מאגר משאבים שניתן להשתמש בהם.

3 תגובות

  1. נמאס מכל ההבטחות האלה. הכל עיניין של כסף. אם עשו את זה ב-1969, אפשר לעשות את זה בקלות היום.

  2. דיבורים כמו חול… או יותר נכון: דיבורים כמו אבק בין כוכבי. נקווה מאוד שנזכה לראות פיתוח מואץ יותר לכוון הירח ומאדים ואולי כוכבי לכת או ירחים אחרים. לא ברור למה צריך לעשות תוכניות לעוד עשרים שנה… או כמו שאריאל שרון הכמעט מנוח אמר על גדר ההפרדה: "תתחילו לעבוד, תתחילו לעבוד"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן