סיקור מקיף

תת-אלוף אברהם עשהאל מונה לראש מכון פישר

עשהאל מחליף את תא"ל במילואים אסף אגמון, שכיהן בתפקיד בעשר השנים האחרונות.

תת-אלוף אברהם עשהאל, ראש מכון פישר. צילום יח"צ
תת-אלוף אברהם עשהאל, ראש מכון פישר. צילום יח"צ

תת-אלוף במילואים אברהם עשהאל, נווט קרב בחיל-האוויר, מונה לראש מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל, והוא מחליף את תא"ל במילואים אסף אגמון, שכיהן בתפקיד בעשר השנים האחרונות. במסגרת תפקידו יוביל עשהאל את פעילות המכון בתחומי חקר התעופה האזרחית והצבאית והחלל, ויהיה אחראי על הקשר של המכון עם רשויות תעופה ממשלתיות, מרכזי מחקר, מוסדות אקדמיים, גופים ואירגונים הפועלים בתחומים שביניהם בטיחות, ביטחון, כלכלה, רגולאציה, תיכנון ותשתיות בארץ ובעולם, וכן על הקשר עם תורמי וידידי המכון.

עשהאל, בן 64, מביא עימו ניסיון בתחום התעופה והביטחון, לאחר קריירה צבאית ארוכה כאיש צוות אוויר ומפקד ואלפי שעות טיסה. עם סיום קורס הטייס הוא הוצב כנווט קרב במטוסי פאנטום בטייסת 201 שבה שירת במספר תפקידים מבצעיים. במלחמת יום הכיפורים הופל מטוסו בעת פעילות מבצעית בסוריה במבצע "דוגמן 5" לתקיפת סוללות הנ"מ של הצבא הסורי. הוא נפצע ברגלו שנקטעה בשבי. בשנת 1974 הוא שב מהשבי לישראל ועם המשך הטיפול והשיקום התעקש לחזור לפעילות מבצעית והוסב לנווט תובלה. מסלולו הצבאי המשיך כנווט במערך הזה בטייסת תובלה וביון ולאחר מכן התמנה למפקד מגמת ניווט קרב בבית הספר לטיסה ולתפקידים במטה החיל. בהמשך מונה למפקד בסיס עובדה ולמדריך הראשי במכללה לביטחון לאומי. כתת-אלוף כיהן כקצין חינוך ראשי ונספח צה"ל בצרפת, ולאחר שיחרורו ניהל את קורס ההכנה לנספחי צה"ל בעולם. עשהאל מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ובתואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה.

אגמון סיכם היום את תפקידו ואמר: "במהלך העשור האחרון, מכון פישר מיצב את עצמו כאחד ממכוני המחקר לתחומי החלל, התעופה והביטחון המובילים בעולם. שמחתי להוביל את המהלכים הרבים בתחום כגוף מקצועי המקושר למכוני המחקר המובילים בעולם, שסייע רבות למקבלי ההחלטות בישראל בייעוץ והכוונה ממוקדים. לאחר עשר שנים עמוסות, מהנות, מורכבות ומלמדות, הרגשתי כי אני רוצה להתפנות למשפחתי ולעיסוקיי, ואני ובטוח כי מחליפי, שאותו אני מכיר שנים רבות, ימשיך להוביל את המכון להישגים חדשים וגבוהים אף יותר".

האלוף במילואים הרצל בודינגר, יו"ר מכון פישר, אומר בנושא כי: "דירקטוריון המכון ואני בראשו מודים לאסף על הכהונה הארוכה והמוצלחת ומקדמים בברכה את עשהאל. אסף הוביל את המכון להישגים יוצאים מהכלל, ובין היתר ניתן לציין את קידום תחום חקר החלל והחינוך למדעים בקרב הציבור בכלל והצעירים בפרט, דאגתו לתעופה הקלה והפנים-ארצית והקניית כלים להתוויית אסטרטגיה ביטחונית-מדינית למקבלי ההחלטות. במהלך כהונתו פירסם המכון מספר רב של מחקרים פורצי דרך בעולם כולו וחיזק את הקשר עם מכוני המחקר והאקדמיות המובילות בעולם. בכל כנס של המכון השתתפו מאות מומחים מהארץ ומהעולם וזכינו לביקורים ושיתופי פעולה חובקי עולם עם הגורמים החשובים ביותר בתחומי חקר המכון. אסף חיזק את הקשר של המכון עם ידידיו והתורמים בעולם וסייע רבות למימון המחקרים. אברהם עשהאל, קצין ותיק ועתיר זכויות, נבחר על ידי הדירקטוריון להתמודד עם האתגרים ולהמשיך בתנופת המחקר".

אתר מכון פישר

לידיעה באתר טרמינל

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן