סיקור מקיף

7.2 מיליון שקלים למחקרי פיתוח ישראלים בתחום המזון והתזונה

זה התקציב שיינתן במסלול מענקים משותף בין רשות החדשנות וקרן BARD, הקרן הדו-לאומית למחקר ופיתוח חקלאיים של ארה”ב וישראל, לבין המכון הלאומי האמריקאי למזון וחקלאות NIFA-USDA בארה”ב

טכנולוגיות מזון - פודטק. <a href="https://depositphotos.com">אילוסטרציה: depositphotos.com</a>
טכנולוגיות מזון – פודטק. אילוסטרציה: depositphotos.com

במסלול מענקים משותף בין רשות החדשנות וקרן BARD, הקרן הדו-לאומית למחקר ופיתוח חקלאיים של ארה”ב וישראל, לבין המכון הלאומי האמריקאי למזון וחקלאות NIFA-USDA בארה”ב – הוחלט על מתן 8 מענקי פיתוח בסכום כולל של 7.2 מיליון ש”ח. זהו סבב המימון הראשון במסגרת תוכנית חמש-שנתית לתמיכה במחקר ופיתוח בתחומי המזון והתזונה שהיקפה 40 מיליון ₪.  האקדמיה האמריקאית מקבלת את חלקה מ NIFA-USDA, והאקדמיה והחברה הישראלית ממומנות על ידי המענק שהוקצה למו”פ הישראלי.

דרור בין, מנכ”ל רשות החדשנות: “ישראל הינה אחת מהמדינות המובילות בחדשנות בתחום הפודטק עם יתרונות יחסיים הנובעים בין השאר מעבודת מחקר מולטידיסיפלינרית בין חוקרים לבין התעשייה המתקדמת, התרבות היזמית בישראל ומוניטין עולמי של חדשנות בתחום החקלאות והביוטכנולוגיה. שיתוף הפעולה עם האקדמיה בארה”ב באמצעות מענק זה ישמש כמכפיל כח ויאפשר התקדמות וחדשנות בתחום זה לטובת מציאת פתרונות פורצי דרך אשר ישרתו את ארה”ב וישראל כמו גם את השוק הגלובלי בהתמודדות עם האתגרים השונים בתחום המזון והתזונה.” עוד הוסיף כי בימים אלו, יצאה הרשות בקול קורא לתכנית לשנת 2023 ואנו ממליצים לחברות וחוקרים מישראל המעוניינים בשיתוף פעולה משמעותי עם האקדמיה האמריקאית להשתתף ולקחת חלק מהותי במציאת פתרונות חדשניים לאתגרי המזון העומדים בפנינו.”

פרופ’ יורם קפולניק, מנכ”ל קרן BARD, מסר: “השקעה בתחומי המזון והתזונה ופיתוחם חשובים הן לישראל והן לארה”ב. תוכנית זו  מעניקה הזדמנות לתמוך ולממן פיתוח של נושאים החשובים לשתי המדינות, ושיש להם היתכנות מעשית. שיתוף התעשייה במחקרים חדשניים יאפשר לחברות רבות בישראל לבצע מו”פ בעזרת מוסדות המחקר של טובי המדענים בישראל ובארה”ב. זוהי גישה חדשה שבזכותה ניתן להשיא את התפוקה מתשתיות המחקר ואת הידע הרב המצוי בשתי המדינות, ולסייע לחדשנות בתחום המזון והתזונה להגיע לכלל יישום מסחרי”. עוד הוסיף  כי זהו צעד נוסף במכלול יוזמות שנוקטים כיום הצדדים בכדי לתת מענה לצורך בביטחון מזון ובביטחון תזונתי שנמצאים בראש סדרי העדיפויות בשתי המדינות”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן