סיקור מקיף

האם שביט עומד לפגוע בנו בדצמבר 2012? האם גוגל משתף פעולה בקשירת קשר להסתרת האיום?

כתבה שלישית בסדרה, שבה מנסה אתר יוניברס טודיי להרגיע את החששות מפני משהו גדול שעומד לפגוע בכדור הארץ

האם אסטרואיד יפגע בכדור הארץ ב-21 בדצמבר 2008?
האם אסטרואיד יפגע בכדור הארץ ב-21 בדצמבר 2008?

לטענת נביאי יום הדין הצפוי לכאורה ב-21 בדצמבר 2012, משהו גדול אמור לפגוע בנו. כאשר ב"משהו גדול" הכוונה היא ליישות קוסמית חסרת שליטה (לדוגמה, כוכב הלכת X, ניבירו, או סופות שמש קטלניות).

תחזיות יום הדין המיוחסות לתאריך בעוד ארבע שנים בו מסתיימת "הספירה הגדולה" של המאיה צוברת תאוצה בקרב סופרים, בעלי אתרים, יוצרי סרטים דוקומנטריים ואפילו יוצרי וידאו המשדרים את הסרטים שלהם ביוטיוב. אולי ההבדל העיקרי בין נבואות יום הדין 2012 לבין תחזיות קודמות היה שהן מנבאות תרחישים שונים שעלולים לגרום להרס של כל כוכב הלכת.

אם שום כוכב לכת (כוכב הלכת X, ניבירו או אולי שניהם הם אותו עצם) לא עושה את דרכו אלינו, כי כך טוענת נאס"א, אז אולי שביט שטרם התגלה מסכנן אותנו כשהוא עושה אט-אט את דרכו אלינו במסלולו הפרבולי סביב השמש. ואולם לפני שנחשוש, מסתבר שתיאורית השביט שיגע ב-2012 אטומה בדיוק כמו שקית תה. עד כה לא נצפה שום עצם כזה ואין כל עדויות לכך ששביט יפגע בנו ב-2012.

שיווק יום הדין

בעוד 4 שנים בדיוק, ב-21 בדצמבר 2012, יגיע העולם לקיצו לפי כמה אנשים תועים. תומכי יום הדין תמיד מתחילים את טיעוניהם בשימוש בלוח עתיק (בתוספת מנה גדושה של קוד תנכי, אי-צ'ינג ומגילות בכתב יתדות שהותירו השומרים) כדי לתמוך בטיעון אודות הדרך החדשה והיצירתית שבה העולם אמור להגיע לקיצו. אך אבוי. מרבית תיאוריות יום הדין מבוססות על הקמנה של תפיסות מוטעות של המדע ושקרים מובהקים. בדרך כלל ישנו בעניין זה ספר למכור או אתר אינטרנט לקדם. אחרי הכל, אין משהו רווחי יותר מהפחד.

סדרה זו החלה (באתר המקורי – יוניברס טודיי) לפני שנה, בדיוק חמש שנים לפני תום הספירה הגדולה בלוח המאיה. באתרים בשפה האנגלית מופצות מודעות של נביאי תיאורית השביט של 2012, במגוון אתרים, לפיכך החלטתי לחקור את התיאוריה הזו כדי לראות אם אמת כלשהי מסתתרת מאחורי הטענות אודות השביט (או אפילו שביט-כוכב לכת), הנע לכאורה לעבר כדור הארץ במסלול התנגשות. אם נקצר את הסיפור, ניתן לומר באורח חד משמעית שאין חשש לכל התנגשות בדרך. כל הטיעונים להשתקה ממשלתית נועדו רק כדי להסתיר את המדע הגרוע שמצטטים תומכי יום הדין (בדיוק כפי שניסו לקשר למשל בין כוכב הלכת X וניבירו, על אף שמדובר בגופים תיאורטיים בקנה מידה אחר לחלוטין).

מהו הסיכוי של כדור הארץ להפגע משביט? אנו יודעים כי כדור הארץ ספג פגיעות בעבר, ובוודאי יספוג בעתיד, אך הפעם הבאה שבה נפגע משביט או אסטרואיד משוטטים תהיה בטווח של עשרות רבות של שנים. למעשה, מטאוריטים בצורת פיסות סלעים נמצאים במספר רב יותר מאשר שביטים העשויים קרח. כמה וכמה סלעים כאלה נוחתים מדי שנה, ואחד, השנה 2008 TC3 היה המטאוריט הראשון שפגיעתו בכדור הארץ נחזתה מראש.

על עף נדירותם, מתרחשות פגיעות של שביטים בכוכבי לכת. זכורה לכולם הופעתו של כוכב השביט שומייקר לוי 9 ששברים ממנו בקוטר של 2 קילומטרים הפגיזו את אטמוספירת צסדק, ולכן אסור לנו להיות שאננים ולזלזל בסיכוי של פגיעת שביט או אסטרואיד. מופע האור של שומייקר-לוי 9 האיץ את המאמצים להגביר את סריקת השמים בחיפוש אחר גורמים מאיימים פוטנציאליים. אף כי מספר רב של עצמים קרובי ארץ זוהה, רק בודדים מהם נחשבים למסוכנים.

האסטרואיד אפופויס (99942) גרם להתרגשות בשנת 2006 כאשר הפך לאסטרואיד בעל הדירוג הגבוה ביותר בסולם טורינו, הבוחן את איום הפגיעה של גופים מהחלל. כיום צופים כי אפופיס יגלוש בבטחה במרחק קטן אמנם מכדור הארץ בשנת 2029 ואולם בהתאם לסטייה שתגרום למסלולו משיכת כדור הארץ ב-2029, הוא עלול להכנס לתוך "חור מנעול" כבידתי וליצור סיכון התנגשות ב-13 באפריל 2036. עדיין היסוכיים אינם גבוהים. האם מישהו ישים את כספו על סיכוי של 1 ל-45 אלף לפגיעת אפופיס בשנת 2036?

ישנם גושים רבים שם בחוץ אך מרביתם אינם מסוכנים ובוודאי לא בטווח של ארבע שנים. ואולם אנו חייבים להיות מודעים לכך שבעתיד אולי עצמים קרובי ארץ אחרים יתגלו ויתנהל אחריהם מעקב. עצמים כמו 2007 VK184 אסטרואיד בקוטר 130 מטרים עלול גרום בעיות בעתיד הרחוק, אך הסיכוי לפגיעה עדיין נמוך מאוד. אסטרונומים מסקר השמים של קליפורניה צופים כמה מועדים אפשריים לפגיעת העצם הזה, אך הסיכויים מעולם לא עלו על 0.037% לפגיעה בכדור הארץ במאה השנים הקרובות. מתנהל מעקב אחר אסטרואידים אחרים, וגם כמה מהם עלולים לגרום לנזק במאה ה-22 והלאה, אף כי רובם לא עוברים את רמה 1 בסולם טורינו, ואם הם עוברים, הם נופלים במהרה לרמה הנורמלית – רמה 0.

בקיצור, השמים נקיים מכל אסטרואיד הממשמש ובא, בוודאי בתוך ארבע השנים הקרובות. שביטים אינם מסמלים סיכון משמעותי אף הם. אין עדות אסטרונומית הטוענת אחרת כיום.

הדבר אינו אוצר ארגונים כגון קרן B612 בראשותו של אסטרונאוט נאס"א לשעבר ראסטי שוויקארט מלהתכונן לאפשרות עתידית של איום מאסטרואיד או שביט. בעוד הסרטים ההוליוודיים גרמו לנו להאמין שפיצוץ של שביט באמצעות פצצה גרעינית היא רעיון טוב, בקרן B612 לא מסכימים. למעשה זה עשוי להיות רעיון רע. הדבר החשוב ביותר לזכור כאשר קוראים אודות טכניקות לעצירת עצמים קרובי ארץ המאיימים על כדור הארץ היא שאנו זקוקים למידע זמן רב מבראש כדי שתהיה לנו איזושהי תקווה למנוע אירוע קטסטרופי אפשרי. רעיון זה אינו מעיד על דאגה באשר לעתיד הקרוב, הוא פשוט אמצעי זהירות כדי להציל את כוכב הלכת שלנו מפני סכנה בעתיד הרחוק.

קונספירצית גוגל

החור בנתוני google sky באיזור אוריון. רק בתחום האופטי
החור בנתוני google sky באיזור אוריון. רק בתחום האופטי

יש הטוענים כי גוגל מסתירה בתוכנת SKY או באפשרות לצפות בשמים במסגרת google earth שביט העושה דרכו לעברנו. כוונו את google earth ל-:5h 54m 00s, Dec: -6° 00' 00". ואז נראה בשמים טלאי מלבני מבשר רעות (ראו תמונה), ממש ליד ערפילית אוריון, דרומית לחגורת אוריון. חשוב לזכור כי קבוצת אוריון, שבה נמצאת אנומלית גוגל ממוקמת במקום מרכזי בשמי הלילה וניתנת לצפיה הן מחצי הכדור הצפוני והן מהדרומית.

הפער בגוגל מופיע רק בנתונים האופטיים. אם עוברים לסקר בתחום המיקרוגל שנעשה בידי הלוויין WMAP, הפער הזה מתמלא בנתונים. גם הנתונים בתחום האינפרה אדום שצולמו בידי טלסקופ החלל IRAS שפעל במשך 10 חודשים בשנת 1983, מכסים את האיזור לא רע, ובהם מוצאים צילום של גלקסיה צעירה ומרוחקת, שהמאמינים תיאורית הקונספירציה סוברים כי מדובר בעצם מאיים חשוד.

העצם המסתורי שצולם ב-1983 בידי החללית IRAS באינפרה אדום. גלקסיה צעירה
העצם המסתורי שצולם ב-1983 בידי החללית IRAS באינפרה אדום. גלקסיה צעירה

לפי תיאוריות הקונספירציה, גוגל מסתירה שביט מתקרב, ויש אחרים הטוענים שזהו מועמד להיות כוכב הלכת X (לא כמו שאחרים חושבים שזהו ננס חום), מסתבר שכוכב הלכת X נמצא בשורש כל תרחישי יום הדין. אם נאס"א היתה רוצה להסתיר משהו הם היו צריכים למחוק גם את נתוני IRAS. ולמה שהם יעלימו סדרה גדולה של נתונים ולא פשוט ימחקו באמצעות מברשת הצבע של תוכנת הגרפיקה את העצם הבעייתי מהנתונים שלהם. ואם אתם לא מאמינים לגוגל, הסתכלו לשמים וצפו בעצמכם. לאסטרונומים חובבים יש היום גישה לאופטיקה מתקדמת, ואם ישנו איזשהו כוכב שביט או אפילו כוכב לכת באיזור, שהוא מוכר מאוד ומלא בעצמים יפים כגון ערפילית ראש הסוס וערפילית אוריון, הוא היה מתגלה עד כה גם בלי סיוע גוגל.

לסיכום, התיאוריה של כוכב הלכת X היא שגויה, אך תיאורית השביט גרועה אפילו ממנה. הסיכויים של כוכב לכת גדול לפגוע במערכת השמש הפנימית ב-2012 הוא בעל אותם סיכויים כמו לפגיעת שביט באותו זמן – אפס.

אי אפשר לחזות את העתיד ובוודאי שנבואות עתיקות אינן יכולות להוכיח את קיומו של תרחיש "סוף העולם" האסטרונומי. חוזי קיצים המשתמשים במדע המודרני כדי להוכיח את נבואותיהם השגויות לצורך רווח אישי לא רק שהם עושים מעשה בלתי אחראי אלא אף גורמים נזק.

גם ההכחדה הגדולה ביותר בתולדות כדור הארץ, לפני 250 מיליון שנה, נגרמה מאסטרואיד

תרגום: אבי בליזובסקי

71 תגובות

 1. כל מי שהתעללו בך אתה יכול ליצורתגובת שרשרת של ננוטכנולוגיה שיוצרת כמה שיותר אנשים קטנים שתקועים בתוך אטומים עם מיני תנורים קטנים מיליארדים שנים

 2. כדי לעשות דברים שלא עשינו בחיים כדי שנספיק לעשות לפי שהמטאור יפגע בנו

 3. אבי,

  יש מי שטוענים שאלנין כבר אחראי לרעידות אדמה שקרו וממשיך לקרות בתדירות גבוהה וזאת בגלל המאסה שלו שהם טוענים שהיא גדולה יותר משל כוכב שביט. זה לא מידע שניתן כרגע לגבות אז אפשר לשים את זה בצד.

  שמתי לינק לאתר של נאסא העצם הזה מופיע שם גם מופיע בדאטאבייס עם הערכות לגבי המסלול שלו בסימולטור.

  יותר מזה?

 4. האני האחר, ננס חום הוא כוכב כמעט כמו השמש רק טיפה חלש יותר, היינו מרגישים אם היתה עוד שמש במערכת, ובטח אם היא היתה מתקרבת אל כדור הארץ, גם אם היא בלתי נראית.
  וחוץ מזה, מדע איננו נחלה פרטית של מדינה. אם רוסי היה מגלה משהו, זה היה נכנס לדטה בייס המדעי ונאס"א היתה מתחשבת בו.

 5. ועוד לליאור,

  נאסא לא גילו את העצם הזה (אלנין) הוא נקרא כך על שם חובב אסטרונומיה רוסי שגילה אותו בעצמו.
  או שאולי הם ידעו עליו ופשוט לא פרסמו את זה. על כוכב השביט שומכר לוי שהתנגש בצדק ועבר יחסית הרבה יותר רחוק מאיתנו הייתה חגיגה שלמה, על העצם הזה נאסא לא מדברת יותר מדי למרות שהוא אמור כמעט להתחכך בנו במושגים אסטרונומיים.

  נאסא לא מסוגלים אפילו (לפי הודעתם) לחשב את המאסה שלו כך שהם לא יודעים בוודאות מה המסלול שלו וכמה הוא כבד (ננס חום לדוגמא).

 6. ליאור,

  חפש באינטרנט מידע על האסטרואיד אלנין Elanin.
  אחר כך תכנס לסימולטור הזה של נאסא (צריך פלאגין של ג'אווה):
  http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=elenin;orb=1;cov=0;log=0;cad=0#orb
  ותריץ קדימה את התאריכים כדי לראות איך הוא מתקדם במסלול שלו ומגיע קרוב קרוב קרוב לכדור הארץ (יעבור בין כדור הארץ לירח).
  זה לא יקרה ב-2012 זה יקרה בספטמבר אוקטובר הקרוב.

 7. תאמת לי ניראה שנאסה סתם מסתלבטת על כולם בטח עשתה איזה עסקה עם
  גוגל שיכסו סתם איזה קטע בשמיים כדי להפחיד את כולם
  ״נסאנו לנאסה אבל הם נאסו״ חחחחח 

 8. אם אסטרואיד יהיה במסלול התנגשות עם כדור הארץ, נאס"א היו כבר מגלים את זה.
  וגם אם היו מוצאים שאסטרואיד יהיה במסלל התנגשות עם כדור הארץ, הם היו חוקרים
  אותו בדברים מסויימים, כמו מה יהיה הנזק שיעשה, האם הוא יישרף לפני שיפגע באדמה,
  או אם הוא גדול מדיי. אם פני האדמה של האסטרואיד יהיו יציביים ניתן לשגר עליו פצצה
  גרעינית שישמיד אותו. אך אם פני האדמה של האסטרואיד לא יהיו קשיחים מספיק,שיגור פצצה גרעינית
  יחמיר את המצב בהרבה מכיוון שהוא יתפרק להמון חלקים שיתנגשו בכדור הארץ במקומות
  שונים.
  לסיכום:הסיכויים קלושים שסוף העולם יהיה דווקא ב-2012

 9. גם אני חושב שסוף העולם לא יהיה 2012.
  ניתן לראות הרבה מאוד סרטונים ביוטיוב שבהם מוצגים סרטונים שהם מתארים את סוף העולם.
  נגיד, התנגשות מטאור. הם הציגו שם הגזמה מוחלטת.
  הם מראים שם שמטאור מתנגש בכדור הארץ ונוצר חור כזה גדול. אחרי זהף כדורי אש מוזרים פוגעים בכדור הארץ. לאחר מכן כל כדור הארץ מתכסה בקרום של אש קשה, שהתייבשה.
  וישנם עוד כמה סירטונים מוזרים כאלה שיצאו לרשת באופן פתאומי ופלצני.
  הסרטון שתתארתי מקודם, אני חוזר, אני אומר שהוא הגזמה מוחלטת!
  בני המאיה, אוהבים להלחיץ את אוכלוסיית העולם.
  וזה מוזר, רק בגלל שלוח השנה של המאיה נגמר, אז הם מחליטים שזה סוף העולם? למה סוף העולם? ולא לדוגמא התפוצצות השמש? אה? דווקא כדור הארץ?
  תראו את זה כהפחדה של בני המאיה כלפי אוכלוסיית העולם.

 10. למגיב מספר 46 :
  לפני 4.5 מיליארד שנים כדוה"א וכוכב לכת בגודל של מאדים התנגשו וככה נוצר הירח
  בגלל שכדוה"א היה גדול פי 10 הוא שרד את הפגיעה והכוכב לכת השני נמחק
  ולא הוא לא יחזור לנקום

 11. חבל מעוד אני לא רוצה למות הלווי שהיתה לי מכונת זמן והמשפחה שלי ואני הינו נוסעים לתקופת הברזל!
  אבל מה לעשות אי אפשר לעשות כזה דבר 🙁

 12. אני מפחדת מיזה .. אני לא חושבת שזה נכון אבל .. אירן לא יזרקו עלינו פצצה כי ישלנו המון פיקוחים שמשגיחים על הכל .. וגם לנו יש פצצת אטום .. אז אני מקווה מאוד שכל מה שנאמר כאן לא יקרה .. חוץ מיזה ? בשביל מה להמציא כ"כ המון דברים .. תיהנו מהחיים כמו שהם עכשיו D :

 13. אולי צריך להסביר את זה יותר טוב כי זה מה שאני רואה שאף אחד לא יודע למה להאמין פעם התכנולוגיה שלנו הייתה זבל מה בכלל ידעו אנשים על סוף האנושות עכשיו אפשר לחשב את סדר הכוכבים ובעזרת טלסקופים חלליים אפשר לדעת מה מגיע ולאן אנחנו מגיעים עכשיו מדען בחיים לא יגיד את האמת הוא תמיד יגיד מידע שגוי כדי שאנשים לא יפחדו למות לפי סדר כוכבים אפשר לדעת הכל. עכשיו איך שמים לב ל 2012 נגיד? בגלל שרואים כוכבים גדולים ומוזרים בלילה אפשר לראות את כוכב איקס ואפשר גם לראות את צדק אז אל תתבלבלו עצם העובדה שרואים את צדק כל כך גדול כבר מראה שהוא מתקרב אלינו לפי סידור הכוכבים כל 1000 שנה וכוכב איקס רק הולך וגדל בשמיים בכמה מקומות בעולם אפשר כבר לראות אותו כמו ירח מספר 2 אבל כוכב איקס אולי יציל אותנו בגלל המסה האדירה שלו אל תדאגו הכל יהיה בסדר מקסימום נמות נחזור שוב כי זה גם עובדה שהצלחנו להגיע רק לשנת 2000 מה שאומר שאיכשהו הכל קורה אותו דבר כל הזמן 26 אלף שנה מרכז הגלגקסיה שוב עדדדד שמגיעים לחור השחור של הגלגקסיה ואז מחכים שהגלגקסיה תתפוצץ שוב ויהיה הכל חדש

 14. כשהתחלתי לקרוא את כל המאמרים האלה שמצאתי בחיפוש קל בגוגל ("ניבירו") מה שנכנסתי אליו היה האתר הזה וויקיפדיה. ויקיפדיה גרם לי לא להאמין שהכוכב קיים, אבל קראתי במאמרים שכתובים פה ולפי מה שראיתי דווקא כ-ן יש כוכב נעלם ממערכת השמש שלנו, וכ-ן הוא אמור לחזור וזה לא בטוח שיהיה צפוי מתי, וזה מה שגרם לי להאמין יותר לתאוריה הזאת שמההתחלה רק סיקרנה אותי.
  אי אפשר לסתור אסור שעלול לבוא רק מלהגיד שזה לא סביר ושלמרות האפשרות אין לנו הוכחה ספציפית. במקום זה חייבים לבדוק לעומק וחייבים לא לשלול שום אפשרות אלא אם יש הוכחה לשלול אותה, ולהיות מוכנים להכל. הרי מדובר פה שאפשרות של סוף העולם, לא?
  ומי היחידים שיכולים לבדוק לעומק את העניין? בדיוק אלה שלא ירצו לעולל קטסטרופה בכל רחבי העולם, ולהמשיך לחיות את חייהם ככל האפשר.
  תחשבו על זה. יש אנשים טובים בעולם, כן, אבל אם יגידו לכולם שהם הולכים למות תוך שנתיים מעכשיו…
  טוב, אני בטח צודק שמקרי אונס ורצח יגדלו, אנשים ירדפו בצע יותר, יעשו הכל בשביל לחיות את השנתיים האחרונות שלהם בצורה הכי טובה – ולמה שיהיה איכפת להם מאחרים? הרי ממילא כולם ימותו.
  טוב, זה לא סיבה מספיק גדולה להסתיר? אם לא אז מה כן?
  ואם דבר כזה יקרה, ויתגברו המלחמות, וכל מיני דברים רעים יקרו… ובסוף ימנעו את זה או משהו או שזה בעצם לא יקרה.
  אתם יודעים מה יהיה?
  אנשים יושפעו מידי ממה שהיה בשנתיים האלה והעולם יהיה הרבה יותר גרוע.
  אין שום סיבה למה לספר לאנשים, לכן על תסמכו על זה – בעצם, תסמכו במאה אחוז שאם הממשלות ידעו על זה הם לעולם לא יגלו לאחרים.
  אז איך אפשר לבדוק אם זה נכון? אי אפשר במאה אחוז. אפילו לא קרוב מספיק.
  אז מה עושים? לא שוללים כלום, שום אפשרות, ממשיכים להיות אנשים טובים ומקווים לטוב… ואם אפשר, גם מנסים לגרום לעולם לא להגיע למצב שקרה בסרט 2012, של העניין עם "אין לכם כרטיסים? לא תעלו" או שכמעט ולא פתחו את הדלתות למי שכן ראה. זה לא שאני מושפע מהסרט, אבל מי אמר שאנחנו צריכים סיבה לדאוג אחד לשני?

 15. היי!!

  קראתי את הכתבה ואני מזדעזעת ועם זה נכון אז אני לא רוצה למות!

  ואני חושבת שזה גם לא נכון כי כשאמא שלי הייתה קטנה היה מודעות והיה כתוב שם שהעול=ם יחרב ובסוף זה לא קרה אז אוליי זה סתם שטויות במיץ עגבניות!!

 16. קודם העולם ייחרב ועכשיו כוכב שביט? כל זה יקרה בדיוק כמו הסיכוי שכדור הארץ יתנגש בירח…

 17. עניין מלחמת האטום לא בהכרח חייב לקרות עוד כמה שנים- זה יכול לקרות מחר או עוד שבוע. אחרי שנשרוד את 2012 ימשיכו את החרטות….. אז תהיה פלישת חייזרים ב2020 ומגיפה ענקית ב2025….. שרדנו את שנת תשמד ושרדנו את באג 2000 אז למה 2012 פתאום תהיה אמיתית?

 18. כולנו נמות ב21.12.12 אבל לוו דווקה בגלל חייזרים או כוחות קוסמים יכול ליהיות שפשות תהייה מלחמת עולם שלישית בין רוסייה לארה"ב וכולנו נמות.
  אבל יכול להיות שזה הכל קונספירצייה אחת גדולה ואנחנו הסך הכל חושבים מה שהממשלות רוצות שנחשוב ומשהו גדול הרבה יותר עומד לקרות….

 19. אני חושב,

  אשמח אם תצרף לינקים לחיזוק הקביעה " כל הניבוי שלהם (מאיה) שלעניות דעת המומחים התקים "

 20. כתבה מעולה אולם הכותב מתיחס לגורם שמימי שיפגע בכדור הארץ.
  יתכן שכן או לא על זה אין ויכוח. אולם אתה חוטא למאיה אשר כל הניבוי שלהם שלעניות דעת המומחים התקים .אינו מדבר כלל וכלל על "משהוא שיפגע בכדור האהוב שלנו . אלה מצב הכוכבים יצור רצף מאד מאד נדיר שיהיה בקוו אחד כאשר אנחנו נמצא באותו קו. אני משאיר לך את ההשערה איזה כח משיכה יופעל על הכדור האהוב שלנו ומה יהיו התוצאות .אם תגיע למסכנה מרחיקת לכת נא לדע אותי או את כולנו ( אגב נכון להיום עם כל הטכנולוגיה והמחשבים אין שום גוף שטוען שהחיזוי שלו טוב מהחיזוי של המאיה )

 21. חחחח!!! לא ידעתי שגם עכשיו אסטרואיד!
  זה ירד לרמה חדשה!XD
  בואו נראה עד עכשיו יש:
  אסונות טבע,המסת הקטבים,ניבירו (הננס החום),פלנט X, מלחמת עולם 3 (בקצב הזה בגלל ההשערות תהיה מלחמה!), השמש תהפוך לענק אדום (זה אם כבר יקרה בעוד 70 ניליון שנה השמש היא כוכב ננס)
  אסטרואיד ושביט… הממשלה מפגרת! ואם באמת יש משו שמיתקרב לפו יש לנו פצצות גרעיניות אפחד לא חשב על זה!

 22. אמאלה אני מזה פוחדת ממש פוחדת שהאסטרואיד יפגע בנו…
  משהוא יודע אם הוא באמת יפגע?
  בבקשה תענו לי…
  מאת:
  מאי

 23. שלום לכולם, אני קורא של האתר כבר זמן רב אך מגיב לראשונה.

  לפני כשנה בערך ראיתי תוכנית בערוץ ההיסטוריה שלא נתנה לי מנוח לזמן מה –

  דובר שם גם כן על לוח השנה של המאיה וכד' אך הוסיפו כי עם כל הסקפטיות ישנה תופעה אסטרונומית שאכן תתרחש בתאריך זה:

  נאמר כי ביום ה- 21.12.2012 יווצר מצב בו החור השחור שבגלקסיה שלנו יהיה בדיוק באמצע הדרך בין כדה"א לשמש, דבר שעלול, על פי מומחים שונים ואף אסטרונומים שדיברו שם – לתופעות שונות – החל מרעידות אדמה וכלה ב"היפוך קטבים", ועוד תופעות רבות שלא ניתו לחזותן מראש. קראו לזה "ההתיישרות הגלקטית" אם אני זוכר נכון.

  האם יש למישהו מידע לגני נושא זה.

  ניסיון לאיור:

  כדה"א חור שחור שמש

  (****)
  () **** (*****)
  (****)

 24. באתר של נאס"א יש שאלות ותשובות על כל הנושא של 2012 וניבירוכוכב לכת X ושהם נשאלו על המלבן השחור ליד חבל אוריון (לפני שנה וחצי) הוא אמר שזוהי תקלת מחשב ושבקרוב מאוד זה יסתדר!

  שנה וחצי אחרי, כאמור, המלבן השחור עדיין שם, ורואים בבירור שהתמונה נחתכה.

  גם גוגל הארף, ויקי סקיי והתוכנת טלסקופ של מיקרוסופט, כולם מסתירים את אותה נקודה בדרכים שונות (!!)

  עכשיו, אני מפציר בכתב לעשות מחקר יותר מבוסס על הנושא הזה במקום לפלוט תשובות שלא תואמות אפילו את נאס"א.

  משהו מוסתר שם. כל מי שגילה את הקופסה השחורה הזאת יודע את זה.

 25. זה כבר נמאס עלי אם יגיע אסטרויד יפצצו אותו לא יודע איזה פצצה או טיל העיקר שיפצצו אותנו וחוץ מזה אנחנו מאמינים האלוהים

 26. שלום שמי רונאל וברצוני לההגיד לכם מספר מילים.
  כשעליונו מרוסיה אמרו לנו שיהיה ליקוי חמה.
  אמרו לנו שנמות מעוצמתו של המאיץ חלקיקים.
  עכשיו בני המאיה מוסרים לנו מידע שבשנת 2012 העולם יגיע לקיצו אם עם כוכב שביט או עם כוכב X(ניבירו).
  כבר אלפי שנים אומרים לנו מחר יהיה סוף, מחרתיים סוף העולם.
  יש סיכוי מאוד קלוש שזה יקרה מפני שסוף העולם יכול להיות היום, אולי מחר ושמע אולי גם ב2012.
  תחשבו על כך: אם בני המאיה היו יכולים לחזות את סוף העולם גם כול בני האדם היו יכולים לחזות זאת , או שמע לא?
  שמחתי להגיב ומקווה שלא יכולו לשקר לנו בפנים.
  Ronel.h

 27. לא שאני מאמין בקונספיריציית גוגל, אבל הסתירה לטענה ששכבות iras ו-WMAP מכסות את האזור היא לא נכונה. בשכבות האלה אמנם רואים נתונים באזור הכתם אך הם לא יכולים ללמד שום דבר על האם יש או אין שביט באזור. בשתי שכבות אלה בלתי אפשרי לזהות כוכבים (חוץ מבעלי בהירות גדולה מאד) וקל וחומר שלא שביטים.

 28. היי אני ראיתי משהו לא אמיתי לפני מספר חודשים… ו012 היה משהו יקר בשבילי ושימש רבות באינטרנט, ישנו משהו שקשור לזה באופן מוזר? 2012 _ יום שבו אני משתחרר מהצבא . יום מסלול החיים .

  יום טוב.

 29. די לנסות לחזות את העתיד.. 21/12/2012
  לא נראה קצת תאריך שסתם מישהו זרק?

 30. כל הנבואות והחישובים שגויים.
  קץ העולם יגרם ע"י האיסלם. זאת דת פנטית של מטורפים, אשר קרוב לשליש מאוכלוסית העולם מאמינה בה. לכן יש להגן על כדור הארץ מפניה,לפני כל דבר אחר.
  הוכחות?
  תקראו את העיתון של אתמול, היום ומחר. תצפו בטלויזה, תגלשו באינטרנט, תעינו בספר הדת הנקרא "קוראן". אולי החכמים שבכם יבינו כי הסכנה לעולם לא תבוא מהחלל.
  שם אין מוסלמים.

 31. אם גוגל משתפי פעולה? אולי גם יונברס טודיי הם חלק מהמזימה?
  איך נדע באמת מי מסתיר מאיתנו ומי חושף בפנינו סודות שמורים?
  אין יותר למי להאמין…
  מערכת האמונות הישנה כבר לא מספיקה…לא מדע ולא דת יצילו אותנו
  המלחמה היא על נפש האדם ועל חירותו

 32. ממילא בסוף כולנו נמות אז מה זה משנה אם זה יהיה קצת קודם ב2012 ?

 33. למר מיכאל ר. ולמר אבי בליזובסקי – באמת ובתמים אני שמח שיש לנו מכנה משותף של חשיבה. בשבילי זו מחמאה (אינני ציני).
  כבר הסברתי שאני דוגל ביהדות רציונאלית, פילוסופית, מעין אסכולה מודרנית של ה-רמב"ם (שכידוע לכל היה לא רק איש תורה דגול אלא גם פילוסוף אריסטוטלי ורופא דגול) ולא במיסטיקה חסרת שחר ובאמונות תפלות.
  תודה על התגובות האוהדות !
  אם תצטרכו פעם עזרה מטוקבקיסט השש להתנגש עם מיסיונרים ועובדי אלילים – אל תהססו להזעיק אותי. (:.

 34. החשש מכוכב הלכתX הוא אמיתי וממשי ואף מר"ן הרב עובדיה יוסף שליט"א שיזכה לבריאות שלמה ציין זות בספרו"יביע אומר" ולכן יש לחשוש מאוד מאוד ולחזור בתשובה מיד ותיכף.

 35. כתבה זו שייכת, לעניות דעתי" למדור "עולם רדוף שדים".
  אני חושב שלנבואות אחרית הימים יש הסבר פסיכולוגי פשוט למדי – התודעה האנושית מלאת חרדה מפני הבלתי – נודע והרעיון שהידע כן היה קיים ברשות האנושות פעם בעבר ואפשר לגלותו מחדש – הוא רעיון מרגיע ביסודו. אנחנו "רק" צריכים למצוא איזה ממצא ארכיאולוגי מרעיש ויהיו לנו תשובות לכל השאלות ולא יפול עלינו כדור של אש מן השמים. ואם להיות יותר מרושע: אנחנו "רק" צריכים למצוא איזה מיליונר הזוי רדוף מיסטיקה שיממן לנו את משלחת החפירות לדרום אמריקה בעונה הבאה, כי אחרת נשתעמם נורא בין כל הממצאים מן העונה שעברה.

 36. למנחה היקום, כנראה שלא נמנית על האלפים שקראו את הכתבה הראשונה בסדרה, שיש לה הפניה מתחילת הכתבה הנוכחית תחת הקישור :"הספירה של המאיה"

 37. חבל שהכתבה לא מרחיבה במקור הבסיסי ביותר של האמונה הטפלה החדשה הזו – לוח השנה של המאיה והמסתורין סביבו. היה ראוי להביא כתבה איכותית בנושא זה.

 38. מבחינה מסוימת הוא לא היה צריך לחזות שום סוף כי יש מאות אלפי בני מאיה כיום במקסיקו ובסביבתה. נכון, הם לא בשלטון אבל הם ממש לא נכחדו, ואגב הם איבדו את השלטון הרבה לפני שהספרדים הגיעו.
  אבל זה כמובן לא משנה את העובדה שהידע שלהם לא היה גדול יותר משל בני אדם חכמים אחרים באותה תקופה וגם היום, אין מי שמסוגל לצפות עתיד מאות שנים קדימה ועוד להתיימר לעשות זאת בדיוק של יום.

 39. מעניין שעם שיכל לחזות כביכול דברים מאות ואלפי שנים קדימה לא חזה את סופו שלו עצמו ולא היה מספיק חכם כדי למנוע סוף זה.
  כנראה הם לא הצליחו לראות את הספרדים שהגיעו מעבר לעקמומיות של כדור הארץ.

 40. כמו שנכתב בכתבה עצמה: הפחד (והמיסתורין) מוכרים.
  כך היה עם צופן דה וינצ'י, כך עם "תיאורית הקונספירציה"
  של רצח י. רבין שתועד בכמה דרכים, כך עם באג 2000
  כך עם סוף העולם ב-1984 (תשמ"ד..)….
  …רשימה חלקית מאד….

 41. 2012 מוזכרת בהרבה מקומות ובמובנים שונים

  לוח המאיה סופר עד שנת 2012 ושם תם, למה?
  יש הרבה לוחות שנה, לאנשים היה צורך לספור את המחזורים השונים של הפלנטה. חלק מהלוחות [אולי כולם] יש נקודת התחלה, מנקודה זאת הם סופרים קדימה..>
  הלוח היהודי – בריאת העולם, [ירח ושמש]
  הלוח הגרגוריאני – הולדת ישו [שמש]
  מוסלמי – ….
  לוח המאיה.. לוח/ות המאיה הם לוחות אנרגטים, המשלבים בין המציאות הפיסית למציאויות נוספות. אנשי המאיה וקודמיהם ידעו להסתקל ולראות את היקום בצורה שונה משלנו. חלק המהתנהגויות שלהם אינן מובנות לנו, עזיבת הערים שלהם.. ופולחנים שונים.

  סיום הלוח שלהם ב 2012 הוא כי משתנה האנרגיה ביקום שלנו, "ומערכת החוקים" באנרגיה החדשה, שונה לחלוטין. לא מערבבים בשר וחלב, שמן ומים..

  עכשיו אנחנו בזמני מעבר אלה, ולכן כל הבלגן והשינויים שאנחנו חווים השנים האחרונות. גם תרבויות אחרות ידעו על זמנים אלה, ולכן יש הרבה בלגן ונבואות שונות, אבל לא יודעים מה יהיה.., יהיה שונה .. הרבה יותר טוב, שלום על פני האדמה, והתחברות של התודעה שלנו לכל יקום. ובמונחים מדעיים, לכולת שלנו להתחבר תודעתית ופיסית עם ממדים נוספים..> משמע להתחבר לכל יקום, ליקום "שוקק החיים" שאנחנו כל כך מחפשים. אך למעשה אנחנו "מנותקים ממנו" [עובדים רק ב 3.5 ממדים]

  לוח השנה של המאיה
  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
  לוח השנה של בני המאיה- מחזור ההאב בן 19 החודשים. לפירוט הסמלים ושמותיהםאחד מההשגים הלא חומרניים הגדולים ביותר של תרבות המאיה הוא לוח השנה שלהם. לוח שנה זה הורכב מכמה לוחות ומחזורים, והוא מדויק יותר מכל לוח שנה אחר שקיים, גם מלוח השנה הגרגוריאני. אחד מהלוחות המרכיבים את לוח השנה של המאיה הוא הצ'ולקין (Tzolk'in). לוח זה הוא בעל מחזור של 260 ימים. לכל יום במחזור זה יש שם מתוך 20 שמות ומספר מ–13 מספרים. על ידי כך, כל יום הוא ייחודי ויש לו תואר משלו. לוח זה היה חשוב לקביעת חגים דתיים ומועדים הקשורים בדת.

  מחזור זה משולב עם מחזור אחר הנקרא האב (Haab'). ההאב הוא מחזור שאורכו 365 יום. הוא מורכב מ-18 חודשים של 20 יום ועוד 5 ימים נפרדים שנחשבו למביאי מזל רע.

  שני מחזורים אלו יצרו ביחד מחזור גדול יותר של 52 שנים. כל מחזור כזה נקרא מחזור לוח שנה. מחזורים קטנים יותר של 13 ו-20 ימים היו חשובים גם הם בתרבות המאיה.

  על פי המאיה, סופו של ה- B'ak'tun השלושה-עשר, שתאריכו 21 בדצמבר 2012, יהיה תאריך ה"לידה מחדש". אין אנו יודעים בדיוק למה הייתה כוונת בני המאיה, אך כנראה שלא התכוונו ל"סוף העולם". כוונתם הייתה כנראה לאירוע שיהיה ייחודי לתרבותם

  יש עוד קצת על לוח המאיה בויקופדיה, ויש עוד הרבה בגוגל

  שבת שלום,
  וחמלה על איזור עזה משני צידי הגבול
  ובכלל זהירות מהבלגן כאן בארץ הכל מחובר, דרום וצפון וכו'

  דורון.

 42. לא שאני מאמין לשטויות האלה, אבל לפי מיטב ידיעתי, שביטים – בניגוד לאסטרואידים – קשים מאוד לגילוי וניתן לזהות אותם רק שבועות או חודשים ספורים לפני פגיעתם או התקרבותם לכדור הארץ. אז להגיד כיום שאין שום שביט שמאיים עלינו בטווח של ארבע שנים זה יותר סטטיסטיקה מאשר מדע.

  וחוץ מזה, הגיע הזמן שפעם אחת אחת מן הנבואות האלו תתגשמנה (-:

 43. ויתכן שהבעיה נמצאת דוקא פה קרוב. נראה דווקא שהאפשרות הסבירה יותר לסוף הציביליזציה האנושית טמונה דווקא באדם עצמו. איראן מתקדמת בצעדים גדולים לפצצה גרעינית. אין זה מן הנמנע שכאשר יהיו לה מספיק כאלה, היא תיזום מתקפה, בעצמה או בעזרת ארגוני טרור, וזה הגורם שיביא לחורבן הגדול. כמובן שלפי זה, ניבוי התאריך הרבה פחות מדוייק, אולם כבר ראינו שאנשים ניתלים בכל מיני תאריכים אפוקליפטיים לקבוע דווקא בהם את היום בו יפעלו.

 44. אינני מאמין כמובן ביכולתם של בני המאיה לחזות את העתיד הרחוק כל כך (מזמנם) ובוודאי לא בדיוק של יום….
  נכון שאם מסלול אסטרואיד גדול יוביל אותו למפגש עם כדור הארץ רק אחרי מספר סיבובים ועשרות שנים – יהיה ניתן לגלותו בזמן ולנסות להסיט אותו ממסלולו וכידוע יש הצעות רבות כיצד ניתן לבצע זאת.
  עם זאת, אסטרואידים כהים בקוטר של מספר קילומטרים קטן, שלא כל כך נדירים, לא יתגלו עד שיהיו כבר קרובים לכדור הארץ. אם מסלול ההתנגשות יקרה כבר בכניסתו הראשונה לסביבתנו – לא נוכל לגלותו בזמן והאסון יתרחש.
  אני מסכים שהסיכוי לכך נמוך מאוד ולא הייתי מהמר עליו, אך הוא בהחלט קיים ועלול לקרות.

 45. איומים מפני סוף העולם תמיד לוכדים את תשומת הלב ומעוררים פחדים קמאים

 46. אז כולנו צריכים לעשות חשבון נפש ולהתחיל להתקרב אל … המדע…
  (כדי שנגן על עצמנו בצורה יעילה יותר מפני אי אילו מטאורים ותופעות הרסניות כאלה…)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן