סיקור מקיף

כ-18 אלף סטודנטים יפתחו את שנת הלימודים תשע"ב באוניברסיטת חיפה

לצד המגמה הנמשכת של התעניינות הולכת וגוברת במקצועות ה"יישומים" נרשמה השנה התעניינות גוברת גם בתחומי הרוח

אוניברסיטת חיפה. מתוך ויקיפדיה
אוניברסיטת חיפה. מתוך ויקיפדיה

כ-18 אלף סטודנטים יחלו את שנת הלימודים תשע"ב באוניברסיטת חיפה. 10,000 סטודנטים ילמדו לתואר ראשון, כ-8,000 לתואר שני ועוד למעלה מאלף סטודנטים לתואר שלישי. "אוניברסיטת חיפה ממשיכה לגדול ולצמוח ולקלוט אנשי סגל חדשים. השנה אנו גם רושמים עליה ניכרת במספר הנרשמים לאוניברסיטה, שנובעת בעיקר מהיחס האישי וההשקעה הרבה בסטודנטים שלנו", אמר נשיא האוניברסיטה פרופ' אהרון בן-זאב.

כאמור, השנה נרשמת באוניברסיטת חיפה מגמה של עלייה משמעותית במספר הנרשמים לכל התארים. לדבריו של רקטור האוניברסיטה פרופ' דוד פרג'י, מגמת ההתעניינות בחוגים ה"יישומים" ממשיכה גם השנה, אלא שלצד מגמה זו, קיימת השנה מגמה מעניינת של ביקוש גובר גם בחוגים הפחות ישומיים, כמו לדוגמא, אמנות, ספרות ולימודים רב תחומיים.

האוניברסיטה תמשיך להכשיר את חניכי המכללה לביטחון לאומי של צה"ל לתואר שני בחמש השנים הקרובות והיא ממשיכה להיות הבית של לובשי המדים כשיחד עם חניכי המב"ל ילמדו באוניברסיטה גם חניכי קורס החובלים וחניכי חיל המודיעין כמו גם צוערי קורס הקצינים וחניכי המכללה לפיקוד ומטה של משטרת ישראל שילמדו לתארים ראשון ושני באוניברסיטה.

מסלול חדש שנפתח השנה הוא תואר בוגר Bsc במדעי הרפואה. מדובר למעשה בלימודי "קדם רפואיים" כשבוגרי התואר יוכלו להמשיך – במידה ויתאימו – ללימודי רפואה בבית הספר לרפואה היישר מהשנה הרביעית. בין התוכנית החדשות שנפתחו: תוכנית לתואר שני בתרבות הקולנוע, תואר שני בהנחיית קבוצות, תואר שני במגמה לאוטיזם ולקויות התפתחותיות ועוד.

תמורה מרכזית עליה הוחלט באוניברסיטה הוא פתיחה של תוכניות בינלאומיות אטרקטיביות לתואר שני באנגלית, זאת במטרה למשוך סטודנטים איכותיים מחו"ל ולחזק את הפן הבינלאומי של האוניברסיטה. כבר השנה נפתחת תוכנית ראשונה PEACE & CONFLICT MANAGEMENT STUDIES (לימודי שלום וניהול סכסוכים) בבית הספר למדע מדינה ובשנת הלימודים הבאה יפתחו עוד מספר תוכניות חדשות, ובכלל זה Global law- patent law International MBA Holocaust studies Maritime civilization.

2 תגובות

  1. אז מה הפיתרון? עוד מכונים? הקמת עוד אוניברסיטאות? להוציא עוד כסף (שאין למדינה) על השכלה גבוהה? יש פיתרון?

  2. "אוניברסיטת חיפה ממשיכה לגדול ולצמוח ולקלוט אנשי סגל חדשים". מאוד קשה להתקבל כסגל באוניברסיטת חיפה וגם להתקבל כמורה מן החוץ (שזה באמת לא תפקיד זוהר…). הרבה יותר קל להתקבל לאוניברסיטה טובה בארה"ב מאשר להתקבל כמרצה מן החוץ באוניברסיטת חיפה.
    וזה מנוע לבריחת מוחות. נכון שיש תקציבים מוגבלים להשכלה הגבוהה ועדיין המשבר לא נפתר, אבל לטווח הרחוק לצערנו המדיניות של ההשכלה הגבוהה מעודדת בריחת מוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן