סיקור מקיף

רחפנים זעירים אוטונומיים יוכלו לשמש את כוחות החירום וההצלה באירועי חירום בתוך מבנים

קרן BIRD, בשיתוף המשרד לביטחון הפנים והמשרד האמריקאי לביטחון המולדת, מכריזה על השקעה בפיתוח של חברות CyberBee הישראלית ו-Eyecloud.ai האמריקנית

רחפנים משמשים לסיוע לכוחות חילוץ והצלה. <a href="https://depositphotos.com">אילוסטרציה: depositphotos.com</a>
רחפנים משמשים לסיוע לכוחות חילוץ והצלה. אילוסטרציה: depositphotos.com

קרן BIRD, הקרן הדו-לאומית ישראל-ארה"ב למחקר ולפיתוח תעשייתיים, אישרה השקעה בפרויקט חדשני ומשותף של חברת CyberBee הישראלית וחברת Eyecloud.ai האמריקאית, המפתחות יחד רחפן אישי אוטונומי לפעילות תוך מבנית, המתאים לשימוש כוחות החירום וההצלה. הפרויקט ישלב את יכולות התבונה המרחבית מבוססת וידאו של חברת CyberBee, המאפשרת ניווט תוך מבני באזורים משוללי ,GPS עם מצלמות ה-edge-AI ושרותי הענן של חברת Eyecloud, ויאפשר לרחפן קל משקל ומחיר לפעול באופן אוטונומי במרחב תוך-מבני. 


הפרויקט נבחר על-ידי המשרד האמריקאי לביטחון המולדת (Department of Homeland Security) והמשרד לביטחון הפנים של ישראל, במסגרת תכנית BIRD HLS, וסך ההשקעה בפיתוח צפויה להגיע לכ-1.75 מיליון דולר. כמו בשנים קודמות, הפרויקטים המוגשים לתכנית BIRD HLS עוברים בדיקה קפדנית על-ידי נציגי המשרד לביטחון המולדת האמריקאי, רשות החדשנות הישראלית ומומחים מהמשרד לביטחון הפנים בישראל.

מאז 2016, המנהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת (DHS S&T) והמשרד לביטחון פנים הישראלי משתפים פעולה במימון פרוייקטים טכנולוגיים משותפים של חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי ביטחון הפנים והמולדת. שיתוף הפעולה כולל פיתוח טכנולוגיות בתחומים: פשעי סייבר, אבטחת תשתיות ומבני ציבור, ערים בטוחות ומוגנות, הגנת גבולות, מערכות אוויריות בלתי-מאוישות, וטכנולוגיות מתקדמות לכוחות חירום והצלה. הפרויקטים שנבחרים מספקים מענה לצרכי הביטחון של שתי המדינות והם בעלי פוטנציאל מסחרי משמעותי.

הגב' מייגן מאהלה, מנהלת המחלקה לשיתוף פעולה עם התעשייה במנהל הטכנולוגי (
S&T) של המשרד לביטחון המולדת (DHS) בארה"ב:
"המנהל הטכנולוגי במשרד לביטחון המולדת שמח לציין את השנה השביעית של שיתוף פעולה עם המשרד לביטחון פנים ועם קרןBIRD  במתן מענק לפרוייקט הנבחר של תכנית BIRD HLS לשנת 2022, פרוייקט שמציע התקדמות משמעותית ביכולות של כוחות החירום וההצלה. אנו מצפים להמשך הצלחתה של התכנית, שמחברת בין טכנולוגיה עילית וכישרון בארה"ב ובישראל, ותומכת בפיתוח פתרונות לביטחון המולדת של שתי המדינות".

ד"ר גד פרישמן, המדען הראשי במשרד לביטחון פנים:
"המשרד לביטחון פנים מחפש לאורך השנים כלים טכנולוגיים שיאפשרו לחזק את הביטחון במרחב הציבורי. אנו מאחלים לחברות הזוכות שיצליחו בפיתוח המערכת שתקדם את יכולות האימון של מגיבים ראשונים בשתי המדינות, תגדיל את יכולת התגובה ואת היעילות המבצעית שלהם. אנו מודים על שיתוף הפעולה בקידום טכנולוגיות חדשניות עם המשרד לביטחון המולדת של ארה"ב ועם קרן בירד לטובת ביטחון הציבור".

ד"ר איתן יודילביץמנכ"ל קרן BIRD:

"תוכנית BIRD HLS מייצרת הזדמנויות שיתוף פעולה ופיתוח עסקי ייחודיות עבור חברות ישראליות ואמריקאיות, והטכנולוגיות שמפותחות במסגרתה מוכיחות עצמן כגורם משמעותי בשיפור ביטחון הציבור וייעול עבודתם של כוחות החירום וההצלה".

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן