סיקור מקיף

עמותת SpaceIL  החלה לבנות סימולציות לחללית בראשית 2

התוכנות של חברת Siemens Digital Industries Software משמשות בימים אלה את עמותת SpaceIL  לטובת עמידה בתנאי חלל

צילום ירח על ידי בראשית 1. באדיבות SpaceIL
צילום ירח על ידי בראשית 1. באדיבות SpaceIL

עמותת SpaceIL בחרה בפורטפוליו של תוכנות ושירותים Xcelerator  של Siemens Digital Industries Software  כבסיס לתוכנית דיגיטלית הנדסית עבור משימת  בראשית2.

באפריל 2019 שיגרה SpaceIL את בראשית (בדיעבד בראשית1), החללית הישראלית והפרטית הראשונה בעולם שהגיעה למסלול סביב הירח והקיפה אותו אך במהלך השניות האחרונות לפני הנחיתה המתוכננת כובה הננוע בשל טעות אנוש והחללית התרסקה. SpaceIL עובדת בימים אלה על משימת ״בראשית2״ ושיגור החללית החדשה מתוכנן לשנת 2025.

הצוות המקצועי של העמותה כבר החל שימוש בתוכנת Simcenter 3D  ובאמצעותה ניתן יהיה לבצע אנליזות בנוגע להיבטים התרמיים של החללית בתנאי חלל. בימים אלה עורכים בדיקות שונות על מנת לקבל ממצאים על בסיסם ניתן יהיה לטייב את תכן החללית כך שתעמוד בתנאי החלל הקיצוניים. תוכנת Simcenter Amesim  תאפשר ל- SpaceIL  לדמות מערכת פיזיקלית רב-תחומית ולחזות את ביצועיה. תוכנת Capital תאפשר את תכנון הרכיבים הדרושים לנחיתה, ותוכנת Polarion REQUIREMENTS תשמש לניהול דרישות התוכנית.

משימת ״בראשית2״ מתוכננת לשבור מספר שיאים בהיסטוריית החלל העולמית ביניהם: נחיתה כפולה על הירח במשימה אחת; נחיתה בצד הרחוק של הירח (עד היום רק סין הצליחה לנחות שם); בנוסף, חללית האם מתוכננת למשימה ארוכת טווח של מספר שנים ותהווה פלטפורמה לפעילות חינוכית מדעית בארץ ובעולם, באמצעות חיבור מרחוק, אשר יאפשר לתלמידים ממדינות שונות להשתתף במחקר מדעי בחלל העמוק.

לדברי בועז בודניק, מנהל הפעילות העסקית של סימנס תוכנה בישראל: “אנו נרגשים לעזור לעמותת SpaceIL  במשימתה החדשה לירח. בתעשייה הזו, אתה מקבל רק הזדמנות אחת לעשות את זה נכון בפעם הראשונה. באמצעות טכנולוגיית ה-Digital Twin שלנו, סימנס Xcelerator תאפשר לעמותתSpaceIL  להשיג את המטרה השאפתנית שלה”, עוד הוסיף: “שיתוף הפעולה לא רק יסייע ל-SpaceIL  להשיג את מטרתה להיות הארגון הראשון שנוחת משני צדי הירח, אלא הוא יעזור להבטיח את מעמדה של ישראל כמדינה הרביעית שניסתה לנחות על הירח. גאים להיות חלק מכך”.

לדברי שמעון שריד, מנכ”ל  SpaceIL: “אנו נרגשים להשתמש ביכולות המתקדמות של סימנס ולעבוד יחד עם סל הכלים שיסייעו לנו לצלוח את משימת בראשית2”.

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן