סיקור מקיף

סוכנות החלל הישראלית ונאס”א חותמות על הצהרת שיתוף פעולה מדעי במשימת בראשית2

במסגרת הצהרת הכוונות המשותפת, נאס”א צפויה לתרום ספקטרומטר להעברת אנרגיה ליניארית, תמיכה ברשת תקשורת ותיאום עם מקפת הסיור הירחי של נאס”א. בהמשך נאס”א צפויה להשתתף בבחירת אתרי נחיתה ובחברות בצוות המדעי

מימין לשמאל מנכ"ל SpaceIL שמעון שריד, המשנה לראש נאס"א בוב קבאנה ומנהל סוכנות החלל הישראלית אורי אורון. צילום: רונן חורש לע"מ
מימין לשמאל מנכ”ל SpaceIL שמעון שריד, המשנה לראש נאס”א בוב קבאנה ומנהל סוכנות החלל הישראלית אורי אורון. צילום: רונן חורש לע”מ

סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה חתמה על הצהרת כוונות משותפת (SOI) עם נאס”א לשיתוף פעולה במשימת בראשית2 לירח של  ,SpaceIL בכנס החלל הבינ”ל ה-18 ע”ש אילן רמון המתקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

רוברט (בוב) קבאנה, סגן מנהל נאס”א, ואורי אורון, מנהל סוכנות החלל הישראלית, שייצגו את נאס”א ואת סוכנות החלל הישראלית, ציינו את מערכת היחסים ארוכת השנים בין שתי סוכנויות החלל, הכוללת חינוך ומחקר במדעי כדור הארץ והחלל.

במסגרת הצהרת הכוונות המשותפת, נאס”א צפויה לתרום ספקטרומטר להעברת אנרגיה ליניארית, תמיכה ברשת תקשורת ותיאום עם מקפת הסיור הירחי של נאס”א. בהמשך נאס”א צפויה להשתתף בבחירת אתרי נחיתה ובחברות בצוות המדעי. סוכנות החלל הישראלית, בתיאום עם עמותת ,SpaceIL צפויה להשתתף במשימת בראשית2  לירח ולפעול בהתאם לעקרונות המדע הפתוח. הצהרת הכוונות המשותפת של בראשית2 בנויה על ההצלחה שנחל שיתוף הפעולה הראשון ב-2019, במשימה “בראשית1” של ,SpaceIL החללית הפרטית הראשונה שטסה לירח. הייתה לחללית השפעה חינוכית עצומה על יותר מ-2 מיליון תלמידים ברחבי העולם, והיא עוררה בהם השראה לעסוק בלימודי מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה .(STEM) שיגור “בראשית2” על ידי SpaceIL מתוכנן להתרחש בשנת 2025.

ח”כ אופיר אקוניס, שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה: “מיזם בראשית הוא גאוות המדע והטכנולוגיה הישראלית פורצת הדרך. שיתוף הפעולה וההסכם החדש עם נאס״א הוא עוד הוכחה לכך ואני מברך על חתימתו. הוא גם עדות נוספת ליחסים המצויינים בין ישראל לבין ארה״ב ולהעמקת שת״פ בענייני מדע וטכנולוגיה”.

מר רוברט ד’ קבאנה, סגן מנהל נאס”א: “הירח הוא יעד מרתק למחקר ואני מצפה לתגליות המדעיות שיגיעו ממשימת בראשית2. השותפות שלנו במשימת הירח והמחויבות של ישראל להסכמי ארטמיס מאפשרים לנו לחקור ביחד את הירח.”

שמעון שריד, מנכ”ל עמותת SpaceIL: “אנו שמחים ונרגשים על הסכם שיתוף הפעולה בין נאס”א לסוכנות החלל הישראלית סביב משימת בראשית2. אנו מודים על התמיכה המתמשכת בעמותת SpaceIL ומקווים שיחד, דרך המשימה המאתגרת החדשה לירח נוכל גם לקדם את חקר החלל וגם לאפשר למיליוני ילדים לקחת חלק ולהתרגש מההזדמנויות שהחלל מייצר.”

2 תגובות

  1. אה,,המצלמות רגישות לקרינת השמש,ומה עם מדי התאוצה??,לא לשכוח….בהצלחה!!!!!

  2. הכי חשוב!!, לא לעשות RESET למחשב הראשי של בראשית בזמן הנחיתה על הירח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן