סיקור מקיף

מרכז החישובים הלאומי של גרמניה (LRZ) רכש מערכת HPC ופתרון אחסון של SGI ב-50 מלי

מרכז החישובים הלאומי של גרמניה (LRZ) רכש מערכת HPC ופתרון אחסון של SGI ב-50 מליון דולר * מערכת הלינוקס החדשה תכלול 3,328 מעבדי אינטל איטניום 2 בעלי ליבה כפולה, ותעצים את הקיבולת החישובית של המרכז

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/sgi290105.html

האקדמיה הבווארית למדעים ולאנושות (BAdW) בחרה בדור החדש של מערכות הלינוקס 3700 Bx2 ®Altix ®SGI של סיליקון גרפיקס, לתמיכה במערכת מחשב העל הלאומית החדשה של גרמניה. המערכת החדשה, שתכלול בסופו של דבר 3,328 מעבדי אינטל איטניום 2 בעלי ליבה כפולה (Dual Core), תהיה מסוגלת לבצע 69 טריליון חישובים לשניה , ובכך להעצים את הקיבולת החישובית של מרכז החישובים של גרמניה ( LRZ ) ב-BadW. במסגרת הפרויקט, יפרוס מרכז החישובים גם פתרון אחסון ענק המבוסס על InfiniteStorage ®SGI בעל נפח של 660 טרהבייט, לניהול מאגר הנתונים המדעיים שלו הגדל במהירות.

הכנסותיה של SGI עבור חומרה ושירותים מחוזה זה צפויים להסתכם ביותר מ-50 מיליון דולרים. ממשלת גרמניה ומחוז בוואריה יממנו במשותף את פרויקט HLRB-II בו גברה SGI על מתחרים מכל העולם.

"טכנולוגיה חזקה זו מאפשרת לנו לתת מענה לצורכי החוקרים ברחבי גרמניה, השואפים להגיע לפריצות דרך בפיסיקה ואסטרו-פיסיקה, מחקר חומרים, תנועה של נוזלים, כימיה, מדעי כדור הארץ ומדעי הביולוגיה", אומר ד"ר היינץ-גרד הגרינג, יו"ר מועצת המנהלים של LRZ. "רכישת ה- SGI Altix מעניקה ל-LRZ את אחת המערכות הגדולות בעולם בעלות זיכרון שיתופי, עובדה שתמשוך ל-LRZ, מדענים ומשתמשים שכיום מתקשים להתמודד עם דרישות הסימולציה הגבוהות באמצעות שרתים או קלסטרים מסורתיים".

לאחר חיפוש בכל העולם אחרי טכנולוגיית מחשוב חזקה ובחינת מספר מערכות מתחרות החליטו ב- LRZ כי ה- SGI Altix תספק את הביצועים הטובים ביותר לטווח הארוך גם עבור הרצת תמהיל יישומים יומיומי שגרתי. על פי LRZ , מבנה הזיכרון השיתופי הגלובלי של ארכיטקטורת Altix מהווה יתרון עצום בהתמודדות עם בעיות חישוביות. בכוונתם למנף את יכולות המערכת החדשה, כך שתחולק לצמתי מחשוב
וירטואליים רבים.

"באמצעות ה- Altix הרבה יותר קל לתכנן מספר קודים של תהליכים במקביל, כלומר יותר משתמשים במערכת ייתנו תפוקה גבוהה יותר משניתן היה בעבר", אומר הגרינג. "גמישות ופשטות שימוש היו חשובים לנו בתהליך בחירת מערכת".

LRZ, אחד ממרכזי החישובים הגדולים בגרמניה, רואה במערכת HLRB-II החדשה גורם מבדל. "LRZ עושה מאמצים רבים לספק לקהילות אקדמיות בגרמניה ובאירופה את שירותי המחשוב בעלי הביצועים הטובים ביותר", אומר הגרינג. "זה מתייחס גם לתפוקה בפעילות היומיומית בכל תחומי המדע- ביוכימיה, רפואה, פיסיקה אך גם מחקר בתחום מחשוב-על עצמו. מערכת ה- SGI Altix תאפשר לנו לקחת חלק בעידן של חדשנות".

בנוסף למערכת זו, תספק SGI ל- LRZ מערכת 128-processor SGI Altix המצוידת בזיכרון 512GB ומחוברת לפתרון SGI InfiniteStorage בעל נפח של 11 טרה-בייט. מערכת זו תחליף ב- 2005 את מערכת וקטור פוג'יטסו-סימנס. השילוב של מערכת 128-processor SGI Altix עם יחידת האחסון ישמש בעיקר לחישובים בתחום הכימיה, חישובים בפיזיקה ובדינמיקה של נוזלים.

הטמעת מערכת הלינוקס מתוכננת לתחילת 2006. המערכת החדשה תכלול 40 טרה-בייט זיכרון זמין ותשולב עם 660 טרה-בייט לאחסון. מערכת זאת תחליף את המערכת הנוכחית של LRZ, Hitachi SR8000, ותשודרג לתצורתה הסופית ב- 2007. לאחר התקנתה תשמש המערכת החדשה כפלטפורמה לחוקרי מערבולות, זרמים, ייצור והפצה של גלי קול, הולכה בטמפרטורות גבוהות ומבנה חומרים ברי-שינוי כמו גם במחקרים אודות תגובות כימיות ורעידות אדמה.

"לקוחות בכל רחבי העולם אימצו את ה- Altix כתשתית לסביבת מחשוב עתירת ביצועים, בעלת יחס עלות-תועלת מצוין, המספקת את הביצועים הדרושים למדעים החדשים", אומר דייב פארי, מנהל קבוצת שרתים ופלטפורמות ב- SGI. "אנו גאים כי LRZ בחרו בפתרונות SGI Altix
ו- InfiniteStorage כדי להוסיף נופך של חדשנות לקהילת המדענים הגרמנית".

" אנו נרגשים לנוכח הפרוייקט הגדול והמשמעותי הזה במינכן בו זכתה SGI מספר חודשים אחרי זכייתה בפרוייקט קולומביה של NASA, גוף המחשוב השני בגודלו בעולם", אומר אבי טלווקר, מנהל קבוצת פלטפורמות ארגוניות באינטל. "בעזרת התמיכה של אינטל, ממנפת SGI את יכולות מעבד האיטניום, לא רק במונחים של מהירות כללית אלא בשילוב אלפי מעבדים בתוך node יחיד עם יכולות שיתוף זיכרון".

אודות SGI (סיליקון גרפיקס)
SGI – סיליקון גרפיקס (SGI:NYSE) היא מובילה עולמית בתחומי מחשוב עתיר ביצועים, ויזואליזציה מתקדמת ופתרונות אחסון. חזונה של SGI הוא לספק טכנולוגיה המאפשרת להשיג את פריצות הדרך המדעיות והיצירתיות המשמעותיות ביותר של המאה ה-21. בין אם מדובר בהדמיה לטובת ניתוחי מוח, גילוי נפט ביעילות רבה יותר, חקר האקלים שעל פני כדור הארץ, טכנולוגיות לתחומי צבא ובטחון לאומי, או מעבר משידור אנלוגי לדיגיטלי, מטרתה של SGI היא לתת מענה לדור הבא של אתגרים הניצבים בפני משתמשים בתחומי המדע, התכנון והיצירה.
SGI הינה בעלת סניפים ברחבי העולם ומשרדיה הראשיים ממוקמים ב-Mountain View קליפורניה. www.sgi.com
SGI ישראל הוקמה בשנת 1988 על ידי חברת SGI העולמית כחברה בת בבעלות מלאה. החברה עוסקת בשיווק, מכירה, תמיכה ותחזוקה של שרתים, תחנות עבודה ופתרונות אחסון. בין לקוחות החברה נמנים גופים מהמובילים בארץ, בסקטור התעשייתי וההנדסי כגון מוסדות מחקר והשכלה גבוהה, צה"ל, תעשיות ביטחוניות, וחברות בתחומי המדע, הביו-אינפורמטיקה, הרפואה והבידור. www.sgi.co.il

ידען מיחשוב על

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~68946680~~~80&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן