סיקור מקיף

מדינת קליפורניה מקדמת מיזם לייצור עצמי של אינסולין

מדינת קליפורניה מקדמת תכניות לייצור עצמי של אינסולין. מושל קליפורניה, גווין ניוסם, הקציב מאה מיליוני דולר מהתקציב החדש של המדינה עבור מטרה זו. המושל ידוע בעמדתו, עוד מאז היבחרו בשנת 2019, התומכת בייצור עצמי של תרופות גנריות

מושל קליפורניה גווין ניוסם. <a href="https://depositphotos.com. ">איור: depositphotos.com</a>
מושל קליפורניה גווין ניוסם. איור: depositphotos.com

[תרגום מאת ד"ר משה נחמני]

מדינת קליפורניה מקדמת תכניות לייצור עצמי של אינסולין. מושל קליפורניה, גווין ניוסם, הקציב מאה מיליוני דולר מהתקציב החדש של המדינה עבור מטרה זו. המושל ידוע בעמדתו, עוד מאז היבחרו בשנת 2019, התומכת בייצור עצמי של תרופות גנריות.

התוכנית מתבססת על צו מנהלי שעליו חתם ניוסם בעת היבחרו בשנת 2019, צו שמטרתו להציב את קליפורניה במסלול לייצור עצמי של תרופות מרשם. מחצית מהמימון תשמש לפיתוח מוצרי אינסולין זולים, והמחצית השנייה לבניית מתקני ייצור שיחזקו את שרשרת האספקה המקומית תוך יצירת משרות נוספות במדינה.

"שום דבר לא מתמצת את כשלי השוק יותר מאשר מחיר האינסולין", אמר המושל בטוויטר בשבעה ביולי. אמריקאים רבים משלמים מכיסם בין 300 ל-500 דולרים מדי חודש עבור תרופה מצילת חיים זו, ציין המושל. אין זה הצעד היחיד לייצור עצמי של תרופות במדינות השונות בארה"ב. בשנת 2018, קבוצה של ספקי שירותי בריאות השיקו חברת תרופות ללא כוונות רווח ביוטה על מנת לייצר גרסאות גנריות (חיקוי) של תרופות חשובות ויקרות הנמצאות במלאי נמוך בארה"ב. חברה זו (Civica Rx) משווקת כיום תרופות גנריות, המיוצרות על ידי קבלנים עצמאיים, במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק הממוצעים. בחודש מארס, החברה הודיעה על תוכניותיה לייצר ולשווק גרסאות גנריות של שלושה סוגי אינסולין – glargine, lispro וכן aspart. החברה תפתח ותייצר את המוצרים הללו, תשלים ניסויים קליניים בהם ותגיש את המסמכים הנדרשים לשם קבלת אישור מכירה מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). מרגע קבלת אישור זה, החברה מתכננת למכור את הגרסאות הללו במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק, מחיר שלא יעלה על 30 דולרים לבקבוקון ומחיר שלא יעלה על 55 דולרים לקופסה של חמישה עטי הזרקה.

בעבר, דווח כי המושל שקל להצטרף לחברה זו על מנת לייצר בתוך קליפורניה גרסאות גנריות של תרופות חיוניות. עדיין לא ברור אם החברה מעורבת בתוכניות החדשות של המושל. 

הידיעה אודות המיזם       

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן