חמישה חברים חדשים הצטרפו לאקדמיה הלאומית הישראלית למדעים

האקדמיה מונה עתה 133 חברות וחברים

פרופ' יאיר רייזנר. צילום: דוברות מכון ויצמן
פרופ' יאיר רייזנר. צילום: דוברות מכון ויצמן

כמדי שנה בחג החנוכה התקיימה ביום שלישי, 15 בדצמבר, הישיבה הפתוחה של האספה הכללית של האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. חמשת החברים החדשים שנבחרו לאקדמיה נשאו באירוע את הרצאות הבכורה שלהם. האקדמיה מונה עתה 133 חברות וחברים.

ברוח התקופה, הישיבה נערכה באופן מקוון ושודרה למאות צופים. הציגו את החברים החדשים יו"ר החטיבה למדעי הטבע פרופ' ידין דודאי ויו"ר החטיבה למדעי הרוח פרופ' סרג'יו הרט, ונשאו דברים נשיאת האקדמיה פרופ' נילי כהן וסגן הנשיאה פרופ' דוד הראל.

ואלה החברים החדשים:

•           פרופ' אורי אלון, ביולוגיה מערכתית, מכון ויצמן למדע

•           פרופ' דן מירון, ספרות עברית, האוניברסיטה העברית בירושלים

•           פרופ' שמחה עמנואל, תלמוד, האוניברסיטה העברית בירושלים

•           פרופ' יאיר רייזנר, אימונולוגיה, מכון ויצמן למדע

•           פרופ' אניטה שפירא, היסטוריה של עם ישראל, אוניברסיטת תל אביב

פרופ' כהן מסרה לחברים החדשים את ברכותיה ואמרה כי האקדמיה מתברכת בהצטרפותם של חוקרים מובחרים אלו אשר בעזרתם היא תמשיך לפתח את הפעילות המדעית הענפה בישראל בשנים הקרובות ולקדם את היעדים הלאומיים והבין-לאומיים שלה.

עוד אמרה פרופ' כהן: "השנה אינה רק שנת המגפה. זוהי גם שנתו של המדע. מקבלי ההחלטות בעולם כולו פנו למדע, והוא התגייס במלוא עוצמתו לאיתור מקור הבעיה, לחשיפת התופעות הכרוכות בה, למציאת אמצעים לסיוע לחולים ולפיתוח חיסון שידביר את המגפה. ואנו מצידנו, כאן באקדמיה, שוקדים ביתר שאת על פיתוח מדע הרפואה וקידום רופאים-חוקרים. המדע מבוסס על גילוי האמת, אבל כפי שכולנו יודעים, הוא גם רצוף ויכוחים והוא תהליך של ניסוי וטעייה. ורק נקווה שיפציע בקרוב האור שכולנו מקווים לראות לאחר תקופה חשוכה למדי, ימלא אותנו תקווה ויחזיר אותנו לשגרה הברוכה".

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים היא הגוף הבכיר בקהילה המדעית בישראל. היא נוסדה על פי חוק בשנת תשכ"א (1961) במטרה לרכז בתוכה מטובי אנשי המדע בישראל, לטפח ולקדם פעילות מדעית בארץ ולייעץ לממשלות ישראל בנוגע למחקר ולתכנון מדעי בעלי חשיבות לאומית.

לצפייה בטקס

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן