סיקור מקיף

חברה אמריקנית מציעה טיסות מסביב לירח

אבי בליזובסקי

קישור ישיר לדף זה: https://www.hayadan.org.il/tourism170805.html

חברת "ספייס אדוונצ'ר" האמריקנית, שהטיסה שני תיירים לתחנת החלל הבינלאומית מציעה טיסות לירח במחיר של 100 מיליון דולר.
החברה מוסרת כי בשנת 2008 תשגר למסלול סביב הירח שני תיירים ראשונים ב"סויוז". הטיול לא יכלול נחיתה על הירח, אלא הקפה שלו בלבד, צפייה בצידו האפל ממרחק של 100 ק"מ וחזרה לכדור הארץ. השיגור אמור להתבצע כאשר במולד הירח, מה שיגרום לצד האפל של הירח להיות מופנה במלואו אל השמש ולהיות מוצף אור.
מחיר הקפת הירח יהיה גדול רק פי 5 מטיסה לתחנת החלל העולה כיום 20 מיליון דולרים. לדברי אריק אנדרסון, מנהל "ספייס אדוונצ'רס", החברה זיהתה למעלה מ-1,000 מועמדים פוטנציאליים למסע, הן מבחינת יכולתם הכספית והן מבחינת נכונותם לטוס. יש בעולם יותר מאלף מיליארדרים, אם כי לא צריך להיות מיליארדר כדי לעשות זאת. יש אנשים שיש להם בית ב-100 מיליון ויאכטה ב-100 מיליון".
במסיבת העיתונאים שערכה החברה הוזמן גם גרג אולסון, המתכונן לטיסה שלו לתחנת החלל בעוד כחודשיים. אולסון אמר כי היה מאוד רוצה לטוס גם לירח אך הוא מרוכז כעת בטיסתו הקרובה לתחנת החלל הבינלאומית.


אישור יצוא מידע בתחום החלל בין ארה"ב לבריטניה

התקדמות נוספת לעבר מסע בחלל תתאפשר בזכות הרשות שנתן מנהל המשרד הפדרלי להגנה על הסחר לחברת סקיילד קומפוזיט מקליפורניה ווירג'ין גלקטיק הבריטית להחליף ביניהן מידע לצורך ייצור מטוס שיוביל נוסעים לתת-מסלול. בין יתר תפקידיו של משרד DDTC הוא לפקח על הסחר הבינלאומי והגבלת סחר בנשק (International Traffic in Arms Regulations (ITAR).
"זה צעד קטן ל-ITAR, צעד גדול לוירג'ין גלקטיק", אמר נשיא החברה ויל וייטהורן. החברה היא חברה בת של ענקית התעופה שהקים היזם הבריטי ריצ'ארד בראנסון. סקיילד קומפוזיט תבנה צי חלליות המבוססות על החללית ספייס-שיפ-1 שזכתה בתחרות X-PRIZE לפני כשנה.

ידען תיירות בחלל

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~998630167~~~85&SiteName=hayadan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן