סיקור מקיף

המכללה האקדמית כנרת משיקה את הטלסקופ הרובוטי הראשון בארץ שכל אחד יוכל לבצע בו תצפיות

הטלסקופ הרובוטי שיוצב בשטחי הקמפוס יהיה נגיש לציבור – מרחוק. דרך אתר אינטרנט ייעודי, תוכלו מעתה להזמין תצלומים של הדובה הגדולה או כוכב הצפון ישירות אליכם לנייד. לדברי נשיא המכללה, המיזם החדש נועד לחולל מהפכה של ממש בתחום החינוך

השבוע נחנך במכללה האקדמית כנרת הטלסקופ הרובוטי הראשון בישראל שיהיה נגיש לציבור הרחב. “בישראל יש כ-50 מצפי כוכבים, רובם לא נגישים לציבור ביום-יום”, כך לדברי הפרופ’ בדימוס דוד פונדק, אסטרונום חובב ומי שהקים ועמד בראש היחידה ללימודי פיסיקה במכללה האקדמית כנרת במשך 7 שנים. “מעבר לכך, אחת הבעיות שחובבי חלל נתקלים בהן היא שלא כל יום מתקיימים תנאים אופטימליים לצפייה בכוכבים”.

אז מה זה אומר בכלל טלסקופ רובוטי? בניגוד לטלסקופים אחרים, בהם אנו מסתכלים ישירות לתוך עדשת הטלסקופ ובטוחים שהריסים שלנו אלה חייזרים על הירח, הטלסקופ הרובוטי יופעל מרחוק, דרך אתר אינטרנט ייעודי, בו תוכלו יוכלו להזמין צילום של גרמי השמים השונים לבחירתם. כאשר יתקיימו תנאי ראות טובים, יצלם הטלסקופ את התמונה המבוקשת וישלח אותה ישירות אל כתובת המייל שלנו.

“מעבר לטכנולוגיה החדשה שתהיה זמינה לרשות הסטודנטים והסטודנטיות במכללה שלנו, מדובר בלא פחות מאשר מהפכה בתחום החינוך”, מסביר פרופ’ חזי אופיר, נשיאה החדש של המכללה האקדמית כנרת. “האתר, ולמעשה השימוש בטלסקופ, יהיה פתוח לציבור כולו. מאז ומתמיד שאפה המכללה שלנו לחבר ולהנגיש ידע אקדמי לקהל הרחב ולפרקטיקה היומיומית, מתוך אמונה שידע אקדמי הוא לא נחלת אנשי המחקר בלבד. אין שום סיבה שילד או ילדה בכיתה ג’ שרוצים לעשות עבודה לשיעור מדעים על החלל החיצון לא יוכלו לקבל גישה אל הממצאים שהטכנולוגיות המתקדמות שיש כיום מאפשרות לנו להשיג”.

לאתר הטלסקופ

עוד בנושא באתר הידען:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן