סיקור מקיף

גלי חום בתחילת העונה פוגעים בהודו; נרשם שיא של 45.9 מעלות באוטר פראדש

גלי חום נפוצים בהודו באביב ותחילת הקיץ, במיוחד במאי, שהוא בדרך הכלל החודש הכי חם. אבל בדרך כלל ממתנת אותם תחילת עונת המונסונים מסוף מאי עד ספטמבר; הפעם הם הקדימו והתארכו; 12 מתוך 15 השנים האחרונות היו החמות ביותר בתת היבשת ההודית

המפה למעלה מראה מודל של טמפרטורות האוויר ב-27 באפריל 2022. המקור שלה הוא המודל של מערכת התצפיות על הארץ גודארד (GEOS), והיא מייצגת את טמפרטורות האוויר בגובה של שני מטרים. קרדיט: SA Earth Observatory image by Joshua Stevens, using GEOS-5 data from the Global Modeling and Assimilation Office at NASA GSFC
המפה למעלה מראה מודל של טמפרטורות האוויר ב-27 באפריל 2022. המקור שלה הוא המודל של מערכת התצפיות על הארץ גודארד (GEOS), והיא מייצגת את טמפרטורות האוויר בגובה של שני מטרים. קרדיט: SA Earth Observatory image by Joshua Stevens, using GEOS-5 data from the Global Modeling and Assimilation Office at NASA GSFC

גל חום חזק באמצע וסוף אפריל 2022 העלה את הטמפרטורות ל-4.5 עד 8.5 מעלות יותר מהרגיל במזרח, מרכז וצפון מערב הודו — רק שבועות אחרי שהמדינה רשמה את חודש מרץ הכי חם שלה מאז שמחלקת המטאורולוגיה הממשלתית התחילה לנהל רישומים לפני יותר מ-120 שנה.

ב-27 באפריל 2022 הטמפרטורה הכי גבוהה בהודו, 45.9 מעלות, נרשמה בפראיאגרי שבאוטאר פראדש. ביום הקודם דווח שיא של 45.1 מעלות בברמר שבמערב רג'סטן בצפון מערב הודו, לדברי מחלקת המטאורולוגיה של הודו. במקומות רבים אחרים נרשמו טמפרטורות של 42-44 מעלות.

המפה למעלה מראה מודל של טמפרטורות האוויר ב-27 באפריל 2022. המקור שלה הוא המודל של מערכת התצפיות על הארץ גודארד (GEOS), והיא מייצגת את טמפרטורות האוויר בגובה של שני מטרים.

התוצאות של גל החום כוללות מחלות הקשורות לחום, איכות אוויר גרועה, מיעוט גשמים ויבולים קטנים יותר. בנוסף, הביקוש לחשמל זינק ומלאי הפחם ירד, וזה גרם למחסור החמור ביותר בחשמל בהודו מזה שש שנים. באזורים הצפוניים של אוטאראקהנד והימצ'ל פראדש השלג בהרים נמס במהירות. בנוסף, יותר מ-300 שריפות יער גדולות בערו ברחבי הודו ב-27 באפריל, לדברי שירות היערות של הודו. קרוב לשליש מהן היו באוטאראקהנד.

בליטה בזרם הסילון וכיפה של לחץ גבוה השאירו מסה של אוויר חם ויבש מהרגיל לעונה מעל הודו. גל החום נמשך עוד ימים ארוכים לתוך חודש מאי.

גלי חום נפוצים בהודו באביב ותחילת הקיץ, במיוחד במאי, שהוא בדרך הכלל החודש הכי חם. אבל בדרך כלל ממתנת אותם תחילת עונת המונסונים מסוף מאי עד ספטמבר. מספר גלי החום באביב הולך וגדל, לדברי המשרד למדעי כדור הארץ של הודו, כי 12 מ-15 השנים הכי חמות שנרשמו במדינה היו מאז 2006. גל חום ביוני 2015 הרג יותר מאלפיים אנשים.

תגובה אחת

  1. תרגילים בלוגיקה פשוטה:
    1. שינויי האקלים שפרושם בצורות, רעב ומוות נגרמים ע"י שימוש בנפט כמקור אנרגיה וע"י תעשיות מזהמות (כמובן) + 2. התעשיות המזהמות ויצרני הנפט נמצאים בידהם של טייקונים ואוליגרכים. מסקנה: טייקונים ואוליגרכים מהווים סכנה לבני האדם.
    + טייקונים ואוליגרכים צומחים בחברה שדוגלת ומעודדת קפיטליזם לא מרוסן. מסקנה: קפיטליזם הורג.
    דוגמאות; 1. סחר העבדים באנגליה הקפיטליסטית. 2. הצפת האמפריה הסינית במאה 19 באופיום ע"י האנגלים כדי לרסק את כלכלתם. 3. תאגידים מוכרי רעל כמו חברות הטבק או קוקה קולה. 4. סוחרי הנשק למינהם. ועוד ועוד..
    הקפיטליזם הורג. ובבקשה אבי, אל תצנזר אותי. אני כותב כדי להתריע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן