סיקור מקיף

איווג'ין הישראלית שותפה עם חברה אירופית בפיתוח זני תירס עמידים לבצורת

חברת הביוטכנולוגיה Evogene, מובילה עולמית בפיתוח שיטות ביו-טכנולוגיות לשיפור צמחים, וחברת Biogemma, חברת בת של Limagrain – הספקית המובילה של זני תירס לחקלאות באירופה, הודיעו היום כי חתמו על הסכם לפיתוח מסחרי משותף של תירס עמיד בתנאי יובש ובצורת.

שינויי האקלים הגלובליים של השנים האחרונות הגבירו את השכיחות של גלי היובש והבצורת הפוגעים ביציבות יבול התבואות העולמי המהווים את הבסיס למזון לבני אדם ולמשק החי. התירס מוגדר כאחד משלושת הגידולים המובילים אשר "מאכילים את העולם", מגיע להבשלה בתקופת השיא של חודשי הקיץ ודורש כמויות גדולות של מים על מנת להבשיל כראוי. גלי החום הקיציים ותקופות יובש הינן הדאגה העיקרית של החקלאים, שכן הם מפחיתים באופן משמעותי את היקף התוצרת ומביאים להפסד של מיליארדי דולרים.

התירס הינו אחד מהגידולים העיקריים בהם נעשה היום שימוש בהשבחה ביוטכנולוגית (לדוגמא צמצום השימוש הנדרש במדבירים). כ- 60% משטחי התירס בארה"ב הנזרעים מידי שנה כוללים זרעים שעברו השבחה גנטית. פיתוח זני תירס עם עמידות לתנאי יובש הינו מהמטרות העיקריות בקרב חברות זרעים עולמיות מובילות בשל ההשלכות הכלכליות החשובות שיש לעמידות זו על הכלכלה העולמית. הפעילות האינטנסיבית של חברת Evogene בתחום זה בשנים האחרונות הביאה לגילוי קבוצת גנים וטכנולוגיות המאפשרות לצמחים להתמודד טוב יותר עם תנאי היובש ולשמור על רמות יבול גבוהות. הפרויקט המשותף מאפשר לשלב את הטכנולוגיה הייחודית שפותחה ב- Evogene בקוי התירס המובילים של Biogemma וחברות זרעים אחרות.

עופר חביב, מנכ"ל Evogene, אומר: "שילוב הגנים שלנו לעמידות בתנאי יובש בקווים מסחריים מהווה קפיצת מדרגה בחיבור הטכנולוגיה של Evogene עם תעשית הזרעים העולמית. לצוות המדעי של Biogemma ידע וניסיון מהטובים בעולם בחקלאות וביוטכנולוגיה ואנו משוכנעים ביכולות של הצוות המשותף להגיע לתוצאות מרשימות. ".

מיכאל גברנד, מנכ"ל חברת Biogemma אומר: "הפלטפורמה הטכנולוגית של Evogene הינה מהמבטיחות ביותר בתחום הביוטכנולוגיה בצמחים. אנו מאד מאמינים בפוטנציאל של המוצר המפותח ומהיכולות של הצוות המשותף"

אודות Biogemma

Biogemma, הינה חברת ביוטכנולוגיה חקלאית מובילה באירופה, אשר עוסקת בגנומיקה יישומית בתחום התירס והחיטה. החברה, הינה פרי מיזוג המשאבים הביוטכנולוגיים של 3 חברות זרעים אירופאיות מובילות שהמוכרת בהן לציבור הישראלי היא ,Limagrain שהודיעה לאחרונה על הגדלת אחזקותיה בחברת הזרע ג'נטיקס הישראלית ל 90% (דרך חברת הבת שלה -(Vilmorin C.C . תכניות המחקר של ביוגמה עוסקות בעיקר בהשבחת תירס וחיטה, תוך התמקדות בעכות ביוטיות (מזיקים שונים) וא-ביוטיות (תנאי סביבה). מידע נוסף אודות החברה ניתן למצוא באתר הבית: www.biogemma.com.

אודות Evogene

Evogene הינה חלוצה בהשבחה ביוטכנולוגית של צמחים לשיפור המגבלות הקימות בשיטות הטיפוח הקלאסיות. מטרת החברה הינה לפתח גידולים חקלאיים בעלי תכונות משופרות על בסיס של השבחה ביוטכנולוגית. לחברה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת קישור אמין ומהיר של גנים לתכונות בצמחים באמצעות ביולוגיה חישובית יחד עם ביולוגיה מולקולרית ושיטות טיפוח מתקדמות. החברה מתמקדת בפרויקטים הבאים: שיפור העמידות של הצמח לתנאי סביבה כמו יובש ומליחות, כותנה בעלת איכות סיב משופרת, ,ניצול יעיל יותר של דישון באמצעות חנקן , פיתוח זרעי שמן משופרים לתעשית הביו-דיזל ושיפור הטעם והריח בעגבניה. בנוסף, מפתחת החברה פלטפורמה צימחית יחודית ליצור חלבונים לתעשיית התרופות. Evogene, השלימה בפברואר השנה גיוס של 7 מיליון דולר.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן