סיקור מקיף

אומניקס מדיקל השלימה גיוס של 10 מיליון דולר לניסוי קליני בתרופה כנגד חיידקים עמידים

הפיתוח מבוסס על פעולה שנצפתה במערכת החיסון של חרקים המתמודדים אף הם מול חיידקים

מאבק בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. איור: <a href="https://depositphotos.com/">המחשה: depositphotos.com</a>
מאבק בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. איור: המחשה: depositphotos.com

אומניקס מדיקל (Omnix Medical), המפתחת תרופה כנגד חיידקים עמידים השלימה גיוס של כ-10 מיליון דולר מיום הקמתה. את סבב הגיוס הנוכחי הובילו  קרנות  ההשקעה Tal Capital (US) ו Entrée Capital (IL) בשיתוף CBG Group (UK) של איש העסקים הבריטי וינסנט צ'נגוויז Xenia Ventures (IL), VLX Ventures (IL)  ובתמיכה של רשות החדשנות. החברה סיימה בהצלחה ניסויים בבע"ח שהוכיחו אפקטיביות ובטיחות בשימוש, וההון שגויס יאפשר לחברה להתחיל את הניסויים הקליניים בבני אדם.

השימוש הנרחב באנטיביוטיקה במשך השנים הוביל ליצירת זני חיידקים אשר פיתחו עמידות לרוב המוחלט של התרופות האנטיביוטיות הנמצאות כיום בשימוש, והמגמה נמשכת בקצב מדאיג. בעתיד, ההשפעה של התרופות האנטיביוטיות הקיימות תלך ותפחת משמעותית כיוון שהחיידקים ממשיכים להשתכלל ולהתפתח. לפי ארגון הבריאות העולמי אם לא תמצא האנושות תרופות חדשות נגד חיידקים, נגיע למצב קשה אף יותר ממשבר הקורונה הנוכחי. מומחים מזהירים כי עד שנת 2050 יותר מ-10 מיליון אנשים יאבדו את חייהם כל שנה כתוצאה מהדבקות בחיידקים עמידים, יותר מאשר התמותה ממחלת הסרטן. לכן, יש צורך מיידי בפיתוח אסטרטגיות חדשות למלחמה בחיידקים עמידים.

אומניקס מדיקל נוסדה בשנת 2015 על ידי ד"ר מושיק כהן-קוטנר, ד"ר ניב בחנוף ורום לקריץ. את הרעיון הייחודי לתרופה הגו היזמים מהתבוננות מעמיקה בפעילות מערכת החיסון של חרקים כנגד זיהומים חיידקיים. חרקים מתמודדים עם חיידקים מחוללי-מחלות בסביבתם בדרך של "חיסול ממוקד" – פיצוץ המעטפת של החיידקים בעזרת מולקולות ייחודיות הפוגעות רק בחיידקים ואינן רעילות לתאים אנושיים. החברה זיהתה את הפוטנציאל האדיר הטמון במולקולות אלה ומפתחת טכנולוגיה, מוגנת בפטנט, המבוססת על הפעילות שלהן. 

אומניקס החלה את דרכה בחממת VLX Ventures, בניהולו של אורי חושן, אשר השקיעה בה בשלב הרעיון, יחד עם רשות-החדשנות, וסייעה לצוות לבנות את החברה בשלבי המיזם הראשונים. המחקר המעמיק במעבדות החברה והניסויים שבוצעו במעבדות מוסמכות ברחבי העולם, הוכיחו כי הטכנולוגיה של אומניקס מייצרת אנטיביוטיקה יעילה יותר באופן משמעותי בהשוואה לתרופות הקיימות היום בשוק.
כעת מתכננת החברה להיכנס עם תרופת הדגל שלה ,OMN6, לשלב הניסויים הקליניים בבני אדם במטרה להיאבק נגד זיהומים קשים בבתי חולים הגורמים לתמותה רבה.

רום לקריץ, מושיק כהן-קוטנר, ניב בחנוף. צילום יחצ אומניקס
רום לקריץ, מושיק כהן-קוטנר, ניב בחנוף. צילום יחצ אומניקס

פוטנציאל השוק של התרופה עצום: כמעט כל הפעולות והתהליכים ברפואה המודרנית הזמינה לנו כיום, תלויים ביכולת שלנו לחסל חיידקים ביעילות בעזרת אנטיביוטיקה. מדי שנה נוטלים בעולם תרופות אנטיביוטיות בהיקף של מעל 45 מיליארד דולר.

ד"ר מושיק כהן-קוטנר, מנכ"ל אומניקס: "השלמת סבב הגיוס מאפשרת לחברה להתקדם באופן מקצועי ובטוח אל עבר השלב הבא בפיתוח התרופה – הניסויים הקליניים, ולהביא לשוק טכנולוגיה פורצת דרך ומצילת-חיים".

ד"ר ניב בחנוף, מדען ראשי אומניקס: "אפשר לומר שאנחנו אימצנו טכנולוגיה טבעית אשר הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר בחיסול חיידקים כבר 200 מיליון שנה. שיפרנו אותה בעזרת ההנדסה הייחודית של אומניקס על מנת לפתח אותה כתרופה אנטיביוטית חדשנית ומצילת חיים".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן