סיקור מקיף

החברות Zero2Infinity ו-SPACECIALIST משתפות פעולה לחקר החלל הקרוב

ההסכם יאפשר לגופים ישראליים לתכנן ולהפעיל ניסויים בסביבת החלל הקרוב תוך שימוש במשפחה של בלון סטרטוספריים חדשניים בעלי יכולת ניהוג ונחיתה רכה

בתמונה: הכנת בלון להמראה. באדיבות Zero2Infinity
בתמונה: הכנת בלון להמראה. באדיבות Zero2Infinity

Zero2Infinity ו-SPACECIALIST חתמו היום על הסכם שיתוף פעולה שיאפשר לתלמידים מגיל 12 ומעלה לתכנן, ולהפעיל ניסויים בסביבת החלל הקרוב תוך שימוש במשפחה של בלון סטרטוספריים חדשניים בעלי יכולת ניהוג ונחיתה רכה במחיר אטרקטיבי במיוחד (החל מ 600 דולר לקילוגרם עבור בתי ספר ואקדמיה). כתוצאה מההסכם תוסמך חברת SPACECIALIST לשמש כאינטגרטור עבור חברת Zero2Infinity.

Space is the Place: משפלת הבלונים של Zero2Infinity, שמגיעים לקצה החלל ומעל לאטמוספירה מאפשרים לתלמידים, סטודנטים, חוקרים ומפתחים גישה לחלל קרוב באמצעים ידידותיים לסביבה שאינם מזהמים או משפיעים. בעזרת בלונים אילו יכול כל אחד לתכנן, לבנות ולהפעיל ניסויים ומחקרים בתחומים כמו פיזיקה, ביולוגיה, הנדסה ביו-רפואית, פרמקולוגיה, כימיה ועוד.
הניסויים כוללים בין היתר

  • חקר סביבת החלל
  • תצפיות כוכבים
  • תצפיות ארץ
  • ניסויי אפס כבידה
  • השפעות קרינה קוסמית על אורגניזמים
  • נפילה חופשית
  • אווירודינאמיקה
  • חקר אסטרואידים ו"כוכבים נופלים"

 

מנכ"ל Zero2Infinity, חוזה מריאנו לופז אורדיאליס (José Mariano López Urdiales) מסר "אנחנו נרגשים מההזדמנות לעבוד עם חברת SPACECIALISTולהציע הזדמנויות שיגור לחלל הקרוב בישראל. אנחנו רוצים להוות מקור השראה לתלמידים ולנוער בישראל דרך פיתוח פרויקטי חלל. אנחנו מאמינים שחינוך מדע- טכנולוגי-הנדסי (מט"ה) יאפשר להנביט את המהנדסים והמובילים הטכנולוגיים של המחר ולשמר את היותה של ישראל מרכז הי-טק עולמי"

מנכ"ל SPACECIALIST, מידד פריינטא (Meidad Pariente) מסר "אנחנו נרגשים עלההזדמנות להציג בפני הנוער ,התלמידים, האקדמיה והתעשיה בישראל הזדמנות יחודית ויוצאת דופן לשגר ניסויים טכנולוגיים ומדעיים לחלל הקרוב על גבי משפחה של בלונים סטרטוספריים בעלי יכולת לנחיתה רכה ומדוייקת" פריינטא הוסיף ואמר "הבלון הגדול של Zero2Infinity עומד בקרוב להציע טיסות מאויישות של עד שמונה אנשים, אני מצפה בכיליון עיניים להיות בין הראשונים שיזכו להגיע כמעט עד הכוכבים ולראות את כדור הארץ היפה שלנו מהחלל"

הסכם השותפות נכנס לתוקפו היום ומאפשר לציבור הישראלי גישה לשירותים של Zero2Infinity.
החברות בוחנות דרכים נוספות לשיתוף פעולה

חברת Zero2Infinity: פועלת מברצלונה, ספרד ומתכננת, בונה ומפעילה משפחה של בלונים סטרטוספריים שנקראת BLOON, המאפשרים גישה מהירה ונוחה לקצה האטמוספירה ולחלל הקרוב ובקרוב יאפשרו גם טיסות מאויישות. חברת Zero2Infinity חרטה על דגלה להפוך את הגישה לחקר החלל לזמינה ואפשרית עבור תעשיות, מכוני מחקר, תלמידים באקדמיה ואפילו אנשים פרטיים ומעודדת קידום יזמות חללית.

SPACECIALIST: היא חברה ישראלית פרטית שהוקמה בשנת 2009, החזון של החברה הוא לקדם תעשיית חלל פרטית משגשגת בישראל, וחינוך מט"ה דרך פרויקטי נאנו-לווינים. בין לקוחותיה בארץ נמנים אלביט ורפאל. בתחום החינוך משתפת החברה פעולה עם הטכניון, מכללת אפקה תיכון מור-מטרווסט ברעננה ומהרכז למדעים בהרצליה. SPACECIALIST משמשת גם יועצת לחברות ביטוח לווינים והיתה מעורבת בהערכות הסיכונים לכמה מהמשימות המרתקות של העת האחרונה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן