סיקור מקיף

אירועי שבוע החלל העולמי נוחתים בחיי הלילה של ישראל

בואו לגלות עולמות חדשים: הסטארטאפים שעבורם השמיים הם לא הגבול, עתידנות בחלל מפי רובוט, חיים על כוכבים אחרים ואיפה אי.טי.? באירועי שבוע החלל העולמי של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע שיתקיימו בחול המועד סוכות יהיה ניתן להאזין ללא תשלום להרצאות על חלל בברים וליהנות מתצפיות כוכבים, עמדות מציאות מדומה ועוד. האירועים יתקיימו ב-4 ערים: תל אביב, באר שבע, חיפה וירושלים.

רובוט של נאס"א. אחת ההרצאות שיתקיימו תהייה מפי רובוט, שיסביר על יישוב החלל העתידי. מקור: NASA.
ה"רובונאוט" של נאס"א. אחת ההרצאות שיתקיימו תהייה מפי רובוט, שיסביר על יישוב החלל העתידי. מקור: NASA.

בין האירועים: סדרה של סטרט-אפיסטים יציגו את הפיתוחים שלהם בתחום החלל; הרצאה אינטראקטיבית על היקום; הרצאה מפי רובוט שיסביר על יישוב החלל העתידי, מעליות חלל, הקמת מושבות במאדים; הרצאה מפי רופא חלל על הפיזיולוגיה של הגוף בחלל והאם אפשר ללדת בחלל; ואף הרצאה אודות חוצנים. בנוסף, הציבור יוכל לחוות טיסה בחלל בהיכל פלנטריום דיגיטלי, לתצפת על כוכבים, לראות ולהרגיש שיגור לחלל, לצפות בסרט חלל וליהנות מתצוגת דגמי לוויינים.

אירועי שבוע החלל העולמי מתקיימים זו השנה ה-17 ב-73 מדינות, בהן ישראל, במטרה להעלות את המודעות הציבורית לחקר החלל ולתרומתו למחקר, לפיתוח ולרווחת המין האנושי. על פי  החלטת עצרת האו"ם, מצוין שבוע זה בכל שנה בין התאריכים הסמליים – 5 באוקטובר – שיגור הלוויין הראשון לחלל –  עד 10 באוקטובר – יום חתימתה של אמנת החלל באו"ם המסדירה את הפעילות האנושית והמחקרית בחלל. נוסף על שבוע החלל העולמי, מציינת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע גם את שבוע החלל הישראלי המתקיים בכל שנה בסוף ינואר לזכר אילן רמון.

ההרצאות והפעילויות יתקיימו במהלך חול המועד סוכות, 5 באוקטובר עד 10 באוקטובר בשעות הערב, ומיועדים לבני 18 ומעלה. האירועים יתקיימו בברים ברחבת העיר העתיקה בבאר שבע, שכונת פלורנטין בתל אביב, העיר התחתית בחיפה ושוק מחנה יהודה בירושלים.

לפרטים על כל האירועים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן