סיקור מקיף

מכונית ללא נהג – אילו יצרניות רכב צפויות להיכנס למשחק ראשונות?

מכוניות העתיד הן מכוניות ללא נהג ויצרניות רכב ידועות, כמו למשל מרצדס שמשתמשת בכל האמצעים שיש לה, על מנת לייצר רכבים אלו.


מכונית ללא נהג של מרצדס. צילום: יח"צ
מכונית ללא נהג של מרצדס. צילום: יח"צ

מכוניות העתיד הן מכוניות ללא נהג ויצרניות רכב ידועות, כמו למשל מרצדס שמשתמשת בכל האמצעים שיש לה, על מנת לייצר רכבים אלו. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהן מכוניות אלו ומיהן השחקניות הראשיות בשוק רכבי העתיד, שעתידות להוציא את הרכבים הראשונים מסוג זה.

גוגל – המיזם שפותח את השער לעתיד
אחד המיזמים המרתקים ביותר וזאת משום שהוא מסמל את החדשנות הטכנולוגית, הוא מיזם המכוניות ללא נהג אותו מנהלת חברת גוגל העולמית. חברת גוגל קידמה את החוק של הפעלת מכוניות ללא נהג וחוק זה עבר בחודש מרץ של שנת 2012 במדינת נבדה. נכון להיום, רוב היצרניות פועלות על מנת להוציא לשוק הרכבים העולמי רכב ללא נהג. הערכה היא שמכוניות ללא נהג יופיעו על הכביש בעשר השנים הקרובות. היתרונות של מכוניות אלו יהיו נהיגה בטוחה יותר על הכביש ופחות פקקי תנועה על הכביש שכן המכוניות יהיו מתוכנתות בצורה חכמה ויזהו מכשולים שונים בדרכים עירוניות. בנוסף, הם יזהו כל מיני איתותים של מכוניות אחרות על הכביש ויתאימו את עצמן למכוניות שנהוגות על ידי נהגים. נכון להיום יש כמה יצרניות שמתחרות עם חברת גוגל, ביניהן רכבי מרצדס וטסלה.

מרצדס – מייצרת מכונית חכמה ללא נהג
אחת היצרניות המוכרות ביותר, MERCEDES, גם היא עובדת על ייצור של מכונית ללא נהג וכבר עכשיו היא מאפשרת לנהגים ליהנות מאחת המערכות המתקדמות ביותר שלה שמוטמעת בדגם רכב ה- S CLASS. מערכת זו מאפשרת לנהג לנוח בפקקים, שכן היא זו שאחראית על הרכב ומאפשרת לו לנוע בכביש במצב של פקקי תנועה. דגם זה של היצרנית נחשב לדגם המתוחכם והחכם ביותר של החברה, דבר שבא לידי ביטוי במערכות המתוחכמות שלה, כמו למשל המערכת לשמירת נתיב הנסיעה, מערכת לניטור שטחים מתים, מערכת בטיחות PRE SAFE, מערכת ATTENTION ASSIST ומערכת הנהיגה האוטונומית שמעניקה לכל אחד שנוהג ברכב 'טעימה' מרכב העתיד, רכב ללא נהג.

התחרות ומשתתפיה
כיום קיימות מספר יצרניות שעובדות על דגם של רכב ללא נהג. רוב היצרניות משתייכות לחברות ייצור הרכבים המוכרות ביותר בעולם, שמעסיקות את טובי המוחות, הכלים הטכנולוגיים וההון הדרוש למטרת ייצור מכונית זו. חלק מהיצרניות הן טיוטה, מרצדס, ניסאן וחברת גוגל העולמית. המומחים מספרים ששתי המתחרות העיקריות הן ניסן ו- MERCEDES, אלו כבר קבעו שנת יעד לשיווק הדגם הראשון של המכונית ללא הנהג (2020). כך או כך, היתרונות של הרכב יהיו רבים וזאת מלבד הטכנולוגיה החדשנית ביותר שתהיה בכל רכב.

לסיכום : רכבי העתיד בין היתר של מרצדס, גוגל ועוד, מאפשרים צורת נהיגה אחראית, דבר שימזער תאונות דרכים, בניית כבישים חסכונית שכן המכוניות יהיו ממוחשבות ולא יהיה צורך בכמות גדולה של תמרורים ובשלב מאוחר יותר לא יהיה צורך באמצעי בטיחות כה מתקדמים וזאת משום שלא יהיו תאונות דרכים.

*כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן