החמרה בעמידות החיידקים לאנטיביוטיקה

המדענים הסבירו שהתרופות שפותחו במאה ה- 20חיסלו גורמי מחלות כמו חיידקי שחפת, דלקת קרום המוח, דלקת ריאות וגם שנית – אלא שכולן עלולות לחזור ולהיות הרבה יותר אלימות וקשות לטיפול וריפוי, מאחר שהחיידקים שחוללו אותן, נעשו עמידים לתרופות

בחמש השנים האחרונות השקיעה תעשיית התרופות העולמית 17 מיליארד דולר על מחקר ופיתוח של תכשירים רפואיים מתקדמים לטיפול במחלות מידבקות – אבל הסכום הענק הזה עלול לרדת לטימיון מהר מאד, אם לא ינקטו פעולות כלל-עולמיות כנגד תופעת העמידות של מחוללי המחלות, כנגד התרופות הללו. במלים אחרות: יעילותה של האנטיביוטיקה – הולכת ופוחתת.

אזהרה זאת, שהיא חמורה במיוחד עתה בגלל בהלת האנתרקס והצריכה הפרועה של תכשירים אנטיביוטיים – פורסמה מטעם ארגון הבריאות העולמי. מומחיו הצביעו על כך שבמצב הנוכחי קיימת סכנה גדולה לבריאותם של הדורות הבאים.

המדענים הסבירו שהתרופות שפותחו במאה ה-20חיסלו גורמי מחלות כמו חיידקי שחפת, דלקת קרום המוח, דלקת ריאות וגם שנית – אלא שכולן עלולות לחזור ולהיות הרבה יותר אלימות וקשות לטיפול וריפוי, מאחר שהחיידקים שחוללו אותן, נעשו עמידים לתרופות.

בין הסיבות לתופעה: שימוש לא נבון ופרוע באנטיביוטיקה וגם שימוש נרחב בתכשירים אנטיביוטיים בחקלאות, שהחמירה את בעיית העמידות. 50 אחוז מיצור האנטיביוטיקה מופנה כיום לחקלאות אבל לא כדי לטפל בבעלי-חיים חולים, אלא לפיטום תעשייתי והעשרת מזונם כדי לשפר את המכירות שלהם לציבור הצרכנים.

חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה מועברים מחיות משק (בקר, תרנגולות) לבני-אדם – הזהירו מדענים.

גם חיידקי אנתרקס מועברים למעשה מבעלי-חיים לבני-אדם (למשל: בליטוף של בעל-חיים הנושא את החיידק בצורתו הנבגית).

https://www.hayadan.org.il/BuildaGate4/general2/data_card.php?Cat=~~~300461652~~~152&SiteName=hayadan

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן