סיקור מקיף

וירג'ין גלקטיק מתכננת חתונה וירח דבש בחלל

סר ריצ'ארד ברנסון, הבעלים של וירג'ין גלקטיק, מתכנן לשבור עוד שיא בכך שיחתן זוג בחלל

החללית ספייסשיפ 2, כפי שהוצגה בינואר 2008. צילום: וירג'ין גלקטיק
החללית ספייסשיפ 2, כפי שהוצגה בינואר 2008. צילום: וירג'ין גלקטיק

המיליארדר בן ה-58 ריצ'ארד ברנסון לא נח לרגע. לאחר שהיה לאיש הראשון אשר חצה את האוקיינוס האטלנטי בסירת מנוע, הראשון שחצה את האוקיינוס השקט בכדור פורח, האיש ששבר את שיא המהירות בחציית תעלת למנש בכלי רכב אמפיבי וקבע מספר שיאים עולמיים נוספים. עכשיו הוא החליט שהגיע הזמן לכבוש גם את החלל, בכוונתו לערוך חתונה בטיסת הבכורה של וירג'ין גלקטיק בשנה הבאה.

סר ברנסון כבר ערך חתונה באוויר, בשנה שעברה הוא הוסמך בכנסיה מקוונת לחתן דירקטור של חברת וירג'ין גלקטיק. החתונה נערכה בטיסה מסן-פרנציסקו ללאס-ווגאס, על מטוס של חברת וירג'ין איירווייז, זרוע התעופה האזרחית של קבוצת וירג'ין.

השלב הבא הוא חתונה בחלל. דובר קבוצת וירג'ין מסר כי חברת וירג'ין גלקטיק, אשר הוקמה במטרה לספק שירותי תיירות בחלל, כבר קיבלה עשרות הזמנות לספק שירותי טיסה לחלל ביניהם 2 הזמנות הקשורות לחתונות – בטיסה אחת תערך חתונה בחלל ואילו הטיסה השנייה היא מעין ירח דבר בחלל.

נציין כי הזוג אשר הזמין ירח דבש בחלל כבר שילם מראש 100,000 פאונד לכרטיס. גם במקרה הזה מדובר באדם הקשור לחברה – יועץ וירג'ין גלקטיק ג'ורג' ויטסיידס ואישתו הטרייה לורטה הידלגו.

תיירי החלל של וירג'ין גלקטיק

עד כה 200 איש שילמו כדי לחוות חוויה תת-מסלולית בינהם הנסיכה ביאטריס, שבן זוגה דייב קלארק עובד במחלקת השיווק של וירג'ין גלקטיק, ולפי הצהרותיה היא מתכננת להפוך לאדם הראשון ממעמד המלוכה אשר הגיעה לחלל. השחקנית ויקטוריה פרינסיפל, המעצב פיליפ סטארק והפרופוסור הנכה סטיבן הוקינג, כולם שילמו עבור הטיול הנכסף לחלל.

בחודש ינואר חשף ברנסון את החללית ספיישיפ 2, שעל פי הבטחותיו תהפוך את התיירות בחלל למציאות. לדברי החברה, כל תייר חלל יעבור הדרכה ואימונים במשך 3 ימים בסיומם הם יעלו על רכב החלל שיטיס אותם מבסיס החלל למסלול סביב כדור הארץ במשך שעתיים במהלכם הם יוכלו לראות את כדור הארץ מהחלל, לחוות את כוחות ה-G וליהנות ממחסור בכוח משיכה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן