חצי הסהר של טיטאן

תמונות מרהיבות של הירח טיטאן התקבלו מהקאסיני

חצי הסהר הנמוג של טיטאן. צילום:קאסיני, נאסא.
חצי הסהר הנמוג של טיטאן. צילום:קאסיני, נאסא.

לאחר המעבר הראשון של קאסיני ליד טיטאן צילמה החללית את חצי הסהר הנמוג של הירח אפוף הערפל. התמונה הזאת בצבעים טבעיים צולמה על ידי החללית כיום לאחר המעבר הקרוב ביותר ליד הירח. ניתן לראות את הזוהר הכחלחל של הערפל הטיטאני לאורך קצה הירח.

רשת הקוארדינטות, שהוספה לתמונה הימינית, ממחישה את האזורים הגיאוגרפיים המוארים של הירח ואת האוריינטציה שלו – ניתן לראות המחשה של קווי אורך, המתרכזים בקוטב הדרומי של הירח ליד קצהו המזרחי בתמונה. הקו הצהוב מסמל את הגבול בין היום והלילה על טיטאן.

תמונות שצולמו דרך פילטר כחול, פילטר ירוק ופילטר אדום שולבו כדי ליצור את התמונה הזאת בצבעים טבעיים. התמונות צולמו בעזרת מצלמה רחבת זווית ב-3 ליולי 2004 ממרחק של כ-790,000 קילומטר מהירח בזווית שמש-טיטאן-חללית (מופע) של 115 מעלות. קנה המידה של התמונה הוא 47 קילומטר לפיקסל.

משימת הקאסיני הויגנס היא פרוייקט משותף של נאס"א, סוכנות החלל האירופאית וסוכנות החלל האיטלקית. מעבדת ההינע הסילוני (JPL), מחלקה של המכון הטכנולוגי של קליפורניה בפסדינה, מנהלת את משימת הקאסיני הויגנס עבור המשרד למדעי החלל של נאס"א בוושינגטון. צוות הצילום ממוקם במכון למדעי החלל בבאולדר, קולורדו.

לידיעה המקורית ביוניברס טודיי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן