ידענים: פרויקטי מדע לנוער

מאת 14 ביוני 2017 אין תגובות

בקיץ הקרוב, 147 ישובים בישראל יזכו לשבוע נוסף בקייטנות הקיץ לילדים בעלות מינימלית ע"מ להעשיר את הילדים בתחומי המדע והטכנולוגיה

קיטנת מדע. המחשה: משרד המדע/לשכת הפרסום הממשלתית

קיטנת מדע. המחשה: משרד המדע/לשכת הפרסום הממשלתית

משרד המדע והטכנולוגיה יסבסד הקיץ שבוע של קייטנות ב-147 יישובים ברחבי הארץ. השבוע המסובסד יעסוק בתחומי מדע, טכנולוגיה וחלל וההורים יישאו בעלות של 80 ₪ בלבד.

"ילדים שנחשפים בגיל צעיר לתחומי מדע וטכנולוגיה הם הילדים שיעשו את השינוי של עתיד המדינה. אנו רוצים לתת הזדמנות שווה לכולם להיות חלק משפיע בשינוי הזה." מסביר שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ומוסיף: "כבר היום ניתן לראות את ההשפעה העצומה של היזמים הישראלים הצעירים במגוון תחומים מדעיים וטכנולוגיים ואנו שואפים לשמר ולהעצים את התופעה".

הקייטנה כוללת 5 ימים אשר כולם ביוזמה ובמימון של משרד המדע ובתפעול חברת  ytek שזכתה במרכז להפעיל את כל הקייטנות בארץ. במסגרת המיזם יופעלו כ- 604 קבוצות הכוללות יותר מ-12,000 ילדים בתקציב 4 מיליון ש"ח. התכנית מיועדת למסיימי כיתות א'-ו' ופועלת בעיקר ביישובי פריפריה ובמגזר הערבי והחרדי בישראל.

במסגרת התכנית, בכל יום בשבוע ולמשך 4 וחצי שעות, יפעילו המדריכים 3 סדנאות אשר יועברו בדרך חווייתית ובאמצעות ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה בפעילויות שיסייעו לילדים להעשיר את ידעם ללא צורך בידע מקדים.

המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר בגיל צעיר.

 לרשימת היישובים המשתתפים:

 

הוספת תגובה

  • (will not be published)