סיקור מקיף

משרד המדע יעניק השנה 15 מיליון ש"ח למלגות לחונכות

השר אקוניס: מעודדים את הדור הבא של הסטודנטים ושל החוקרים

אילוסטרציה: pixabay.
אילוסטרציה: pixabay.

עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, משיק משרד המדע והטכנולוגיה את תוכנית החונכות ללימודי מדעים שרושמת השנה שיא חדש בסכום שיחולק לסטודנטים: יותר מ-15 מיליון שקלים לעומת 5 מיליון שקלים בשנה שעברה. התקציב המתוכנן מיועד ליותר מ-1,500 סטודנטים שיקבלו מלגה שנתית של 9,000 שקלים, גידול של כ-2,000 שח למלגה בהשוואה לשנה שעברה, תמורת חונכות לתלמידי תיכון בתחומי המדעים השונים.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר כי "תוכנית החונכות של המשרד מאפשרת לסטודנטים מוכשרים לקבל תמיכה ממשרד המדע ולהשקיע בחונכות לתלמידי ותלמידות תיכון שהם העתודה של הסטודנטים של מדינת ישראל. באמצעות התוכנית, אנו מעודדים את הדור הבא של החוקרים ואת הדור הבא של הסטודנטים. אנו מעצמת מדע ותפקידנו לדאוג לשמר את המצב ולהעצים אותו".

תוכנית החונכות מיועדת להנגיש ולחזק את לימודי המדעים בקרב בני הנוער במיוחד בפריפריה ובקרב אוכלוסיות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. במסגרת התוכנית, מקבלים תלמידי ותלמידות חטיבות ותיכון חונכות אישית מסטודנטים משנה שנייה בתואר ראשון ומעלה, בתחומי המדעים המדויקים כגון כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב, מתמטיקה, ביולוגיה, וכן באנגלית.

הסטודנטים עוברים הכשרה מתאימה וכן ליווי על ידי המוסד האקדמי בו הם לומדים ונדרשים להיקף של 120 שעות חונכות במהלך השנה. בין המוסדות המשתתפים בתוכנית: האוניברסיטה העברית בירושלים, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת אריאל בשומרון, המכללה האקדמית ספיר, המרכז האקדמי לב, אקדמיית אלקאסמי, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון SCE, ועוד.

לפרטים נוספים ולרשימת המוסדות המלאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן