סיקור מקיף

צרות בתחנת החלל

במהלך יום רביעי (ליל רביעי-חמישי זמן ישראל) האסטרונאוטית סוניטה ויליאמס (Suni Williams) נתקלה בקשים רבים בעת ניסיונות חוזרים לקפל את הלוחות הסולאריים אשר סרבו להתקפל בהתאם לתכנון. (אמיר ברנט)

אמיר ברנט האגודה לאסטרונומיה www.astronomy.org.il

במהלך יום רביעי (ליל רביעי-חמישי זמן ישראל) האסטרונאוטית סוניטה ויליאמס (Suni Williams) נתקלה בקשים רבים בעת ניסיונות חוזרים לקפל את הלוחות הסולאריים אשר סרבו להתקפל בהתאם לתכנון.
  את הלוחות (רכיבP6) צריכים לקפל כדי לסיים את התקנת את רכיבי P5,P4 במהלך הליכת חלל שמתוכננת להתבצע בחמישי בלילה (שעון ישראל). לא פחות מ45 פעמים במשך 6 שעות, האסטרונאוטית וויליאמס כיווצה את הלוחות ולאחר מכן מתחה אותם בתקווה שדבר זה יסייע ללוחות להתכווץ בצורה המתוכננת לאחר מכן. לבסוף הוחלט במרכז הבקרה שלא להמשיך בתהליך אלא לכנס את מומחי NASA לדיון לילי בנושא כדי להעלות פתרונות אפשריים לבעיה.
למרות זאת, הלוחות אמנם לא קופלו לחלוטין, אך הם יאפשרו מרווח של כשלושה מטרים לקראת פרישת הלוחות הסולארים החדשים (רכיב P4), משימתה המרכזית של משימת המעבורת STS 116  הוא להתקין את רכיב הP5 אשר יפנה את הP4 אל השמש.
 
האסטרונאוט רוברט קורבים במהלך הליכת החלל להתקנת רכיב P5 (בהשתקפות הקסדה נראה האסטרונאוט פוגלסאנג)
תחנת החלל נמצאת כרגע במצב רגיש למדי, בימים האחרונים מחצית מהלוחות הסולאריים נותקו מתחנת החלל למשך ימי ההתקנה, עתה כל תקלה עשויה לגרום לצרות חמורות מאד.

חששות בNASA לגבי מעבורת החלל שככו במידה רבה בעקבות צילומים חדשים של הסדקים באריחים הקרמיים, לפי הערכת מומחי NASA הסדקים לא מהווים סיבה לדאגה של ממש.
 

עדכון

נכון לשעה 14:00 נמסר מנאס”א כי קולטי השמש מכוונים כעת היטב ועוקבים אחר השמש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן