סיקור מקיף

STS-115: השיגור נדחה בינתיים ליום שלישי בערב * עוקבים אחרי הסופה ארנסטו

אבי בליזובסקי

אטלנטיס על כן השיגור
אטלנטיס על כן השיגור

16:30
לאור ההחלטה לדחות את השיגור לזמן בלתי מוגבל, המשך הידיעות בקובץ חדש.

28/8/06 שעה 11:30

נאס"א שוב דוחה את שיגור המעבורת אטלנטיס ביממה. הפעם מתוכנן השיגור ליום שלישי, 29 באוגוסט, שעה 15:41 שעון החוף המזרחי – 22:41 שעון ישראל. המנהלים עוקבים אחר התקדמות הסופה הטרופית ארנסטו כדי להחליט מחר האם להחזיר את אטלנטיס בחזרה למבנה ההרכבה של המעבורות כדי להגן עליה. בינתיים בדקו המהנדסים את המעבורת והוציאו מכלל אפשרות כי נפגעה מהברק שפגע ביום שישי בכן השיגור.

STS-115: שיגור האטלנטיס יידחה ביממה ליום שני בערב

27/8/06 שעה 11:00

מהנדסי נאס"א יבחנו בקפידה את השפעת פגיעתם של ברקים בכן השיגור של המעבורת אטלנטיס ביום שישי. לפיכך יידחה השיגור שהיה מתוכנן להערב. הנסיון הבא יהיה מחר, שני, בשעה 23:04 שעון ישראל (16:04 שעון החוף המזרחי).

STS-115: מזג האוויר בפלורידה עלול לגרום לדחיית שיגור אטלנטיס

26/7/06 22:00

בקייפ קנברל בפלורידה שורר מזג אוויר סוער, ובסוכנות החלל האמריקאית מקווים שלא יהיה צריך לדחות את שיגור מעבורת החלל "אטלנטיס" המתוכנן להיום (ראשון) ב-23:30 שעון ישראל. החזאים צופים סיכוי של 60 אחוזים לכך שלא יתקיימו תנאי מזג אוויר נוחים לשיגור.

ואולם ביום שישי ואתמול – שבת, התרחשו סופות רעמים בשעות אחר הצהרים.

אטלנטיס ועליה צוות של ששה אסטרונאוטים אמורה להמריא לתחנת החלל הבינלאומית.

החשש הוא שהעננים הטעונים יכולים לגרום לברקים במהלך השיגור.

צוות טיסה STS-115 בפיקודו של ג'ף ברנט, יעביר לתחנה רכיבים ובהם קולטי שמש נוספים לתגבור מערך ייצור החשמל, במשקל כולל של 17.5 טון. תהיה זו ההרכבה הגדולה הראשונה של רכיב בתחנה מאז 2002.

החזאים עוקבים גם אחרי הסופה "ארנסטו" שתכה ככל הנראה במפרץ מקסיקו באמצע שבוע הבא, ועלולה לפגוע במרכז הבקרה ביוסטון. באירועי הוריקנים קודמים, העבירו אנשי הבקרה את הפיקוח על תחנת החלל הבינלאומית לעמיתיהם ברוסיה, אולם מעולם לא קרה מקרה שבו גם מעבורת היתה בחלל בעת סופה שפגעה במתקן של נאס"א.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן