סיקור מקיף

נפתחו אירועי שבוע החלל

שר המדע אקוניס: "נמשיך לבסס את מעמדה של ישראל כמדינה מובילה בתחום" *  גם מערכת החינוך מציינת את שבוע החלל

 

(מימין לשמאל): והאסטרונאוטית הקוריאנית יי סו-יאון, שר המדע אופיר אקוניס, אסטרונאוט נאס"א ג'וזף אקבה. (צילום: רון שלף)
(מימין לשמאל): והאסטרונאוטית הקוריאנית יי סו-יאון, שר המדע אופיר אקוניס, אסטרונאוט נאס"א ג'וזף אקבה. (צילום: רון שלף)

אירועי שבוע החלל הישראלי נפתחו היום עם יותר מ-25 אירועים בהובלת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע: אקדמיה להכשרת מהנדסי חלל צעירים, תצפיות, סדנאות לבניית לוויינים, מסע תלת ממד לחלל, פלנטריום, הרצאות מקוונות, ניסויי חלל, מפגשים עם אסטרונאוטים ועוד – כל האירועים ללא תשלום. האירועים מתקיימים מדי שנה בסמוך לתאריך אסון מעבורת החלל "קולומביה" להנצחת זכרו ומורשתו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון. בין אורחי האירועים השנה: אסטרונאוטים נאס"א שאנון ווקר וג'וזף אקבה, אסטרונאוט נאס"א לשעבר גארט רייזמן, אסטרונאוטית סוכנות החלל האירופית סמנתה כריסטופורטי והאסטרונאוטית הקוריאנית יי סו-יאון.

"באמצעות האירועים אנו מנגישים את המדע והחלל לציבור הרחב בישראל. מטרת שבוע החלל הישראלי היא שכמה שיותר צעירים ברחבי הארץ ייחשפו לנושא החלל ויפתחו עניין וסקרנות מדעית", אומר שר המדע אופיר אקוניס. "ישראל מובילה כיום בטכנולוגיית חלל ובמיוחד במזעור לוויינים. נמשיך לעורר עניין בדור הצעיר ולהצמיח את דור המדענים והמהנדסים הבא אשר יצעידו את מדינת ישראל קדימה".

בצילום (מימין לשמאל): והאסטרונאוטית הקוריאנית יי סו-יאון, שר המדע אופיר אקוניס, אסטרונאוט נאס"א ג'וזף עקבה. (צילום: רון שלף)

לרשימת אירועי שבוע החלל באתר סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע

מערכת החינוך מציינת את "שבוע החלל הישראלי 2016"

מערכת החינוך תציין השבוע (תאריכים 31 בינואר – 4 בפברואר 2016) את שבוע החלל הישראלי 2016..המועד נקבע בעקבות אסון המעבורת קולומביה שאירע ב-1.2.2003, בו נספו צוות המשימה 107-STS שאחד מחבריו היה טייס החלל הישראלי, אל"מ אילן רמון ז"ל.

מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן הדגישה כי "שבוע החלל הישראלי נועד לקרב את התלמידים לתחומי המדעים והטכנולוגיה ולהרחיב את העניין והסקרנות הטבעית שלהם לחלל ולסודות היקום. הוראת החלל מספקת הזדמנות מאתגרת לתלמידות ולתלמידים לעסוק בתהליכים של חקר מדעי ופתרון בעיות. טכנולוגיה זוהי שפה, וככל שהתלמידים יכירו את השפה בגילאים הצעירים כך תגבר הנטייה הטבעית שלהם לבחור לעסוק בתחומים אלו גם בעתיד לבוא".

שבוע החלל הישראלי מתקיים בשיתוף של משרד החינוך, קרן רמון, סוכנות החלל הישראלית ומשרד המדע הטכנולוגיה והחלל, ובמסגרתו מתקיימים מגוון אירועים; חלקם מיועדים לקהל הרחב וחלקם מיועדים לאנשי חינוך ותלמידים.

מגוון הפעילויות באתר משרד החינוך:

 

 אקדמיית החלל הישראלית – פעילות בתי ספר במוזיאון ארץ ישראל פעילות ייחודית במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, שפותחה על ידי סוכנות החלל הישראלית בשיתוף עם הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה, בעבור תלמידי כיתות ד'- ו'  בבית הספר היסודי.

הפעילות תאפשר למידה חווייתית במתחם בנושאים הקשורים לטכנולוגיות לחקר החלל, מערכת השמש בדגש על חלל כחול לבן.

ות מזמינות את התלמידים, בגילאי יסודי וחט"ב, לעשות צעדים ראשונים בתחום החלל, להעמיק את הלמידה באופן עצמאי ולבסוף לתכנן פרויקט חקר או לבנות דגם המצריך חשיבה מורכבת ושימוש בידע.

 

הרצאות במסגרת אקדמיה ברשתבמהלך שבוע החלל יתקיימו הרצאות במסגרת האקדמיה ברשת. להרצאות מוזמנים  תלמידי בתי הספר היסודי, חטיבת הביניים והעתודה המדעית הטכנולוגית ומורים.  מטרת ההרצאות  לחשוף את הלומדים לחדשנות בשדה המחקר בנושא חלל וכן לפיתוחים טכנולוגיים בדגש על חלל כחול לבן.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן