סיקור מקיף

אסטרונאוטים, ראשי סוכנויות חלל ואנשי תעשיות החלל ישתתפו בכנס החלל הבינלאומי השנתי ע”ש אילן רמון שיתקיים בסימן “החלל למען עתיד האנושות”

הכנס, בהובלת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ומכון פישר, יתקיים ביום ג’, ה-2 בפברואר, במכון פישר בהרצליה

ראש נאס"א צ'ארלס בולדן בכנס החלל ע"ש אילן רמון, הרצליה, ינואר 2010
ראש נאס”א צ’ארלס בולדן בכנס החלל ע”ש אילן רמון, הרצליה, ינואר 2010

ראשי סוכנויות, אסטרונאוטים, מדענים ובכירים מתעשיית החלל הישראלית והעולמית ישתתפו בכנס החלל הבין-לאומי ה-11 ע”ש אילן רמון ב-2 בפברואר. הכנס, בהובלת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ומכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל, יתקיים בסימן “החלל למען עתיד האנושות”. בין האורחים הבולטים: המשנה לראש נאס”א דונלד ג’יימס, האחראי על כלל מיזמי החינוך של סוכנות החלל האמריקאית; ז’אן איב לה-גאל, ראש סוכנות החלל הצרפתית והנשיא הנבחר של הפדרציה הבינלאומית ;מייג’ור ג’נרל דיוויד תומפסון, סגן מפקד פיקוד החלל של חיל האוויר של ארה”ב; מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל; סגן נשיאת לוקהיד מרטין וראש פעילויות החלל המאוישות של החברה ג’ון קאראס, ראש משרד האו”ם לענייני החלל (UNOOSA) פרופ’ סימונטה די פיפו והאסטרונאוטים ג’וזף אקאבה ושאנון ווקר (נאס”א), סמנתה כריסטופרטי (סוכנות החלל האיטלקית והאירופית) ויי סון יון (דרום קוריאה). הכנס הוא חלק מאירועי שבוע החלל הישראלי.

הכנס ייפתח בדבריהם של ראש מכון פישר, תא”ל (במיל’) אברהם עשהאל, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, ח”כ אופיר אקוניס וראש עיריית הרצליה, משה פדלון. לאחר דברי הפתיחה, יתקיים מעמד זיכרון לצוות משימת מעבורת החלל “קולומביה” וטקס הענקת מלגות על שם אילן רמון לחוקרים מצטיינים מטעם משרד המדע, במעמד רונה רמון, פרופ’ יצחק בן ישראל, יו”ר סוכנות החלל הישראלית ומנחם קדרון, מנהל סוכנות החלל הישראלית. עם סיום הטקס יברכו את באי הכנס פרופ’ סימונטה די פיפו, מנהלת ארגון האו”ם לנושאי החלל והאסטרונאוט (נאס”א) ג’וזף אקאבה.

מושב הבוקר של הכנס ייפתח בסקירת אירועי השנה החולפת בתחום מדיניות חלל וביטחון על ידי ד”ר דגנית פייקובסקי מסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה וביטחון באוניברסיטת ת”א והמועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשרד המדע. לאחר מכן, יתקיים פאנל מיוחד שיעסוק בעתיד החלל מנקודת מבטן של סוכנויות החלל המובילות בעולם, בהשתתפות: דונלד ג’יימס, המשנה לראש נאס”א לנושאי חינוך, פרופ’ רוברטו בטיסטון, נשיא סוכנות החלל האיטלקית, ז’אן איב לה-גאל, ראש סוכנות החלל הצרפתית והנשיא הנבחר של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה ומנחם קדרון, מנהל סוכנות החלל הישראלית. עם סיום הפאנל, יציג טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר סקירה מקיפה אירועי השנה החולפת בתחום טכנולוגיות החלל. המושב יינעל בהרצאותיהם נציגי התעשיות הביטחוניות, אשר יציגו את נקודת מבטן על עתיד החלל: עופר דורון, מנכ”ל מבת-חלל, נעם סגל, מנכ”ל ISI – ImageSat International, אילן פורת מאלאופ-אלביט, עופר סלמה מרפאל וגארת רייזמן מחברת SpaceX.

מושב הצהריים ייפתח בפאנל מיוחד של האסטרונאוטיות סמנתה כריסטופרטי (סוכנות החלל האיטלקית והאירופית) שאנון ווקר (נאס”א) ויי סון יון (דרום קוריאה) שיעסוק בעתיד הפעילות האנושית בחלל. לורנס פרייס, סגן מנהל תכנית “אוריון” בלוקהיד מרטין ירצה אודות התכניות העתידיות לחקר החלל באמצעות חלליות מאוישות ולאחריו יציג מייג’ור ג’נרל דייויד תומפסון, סגן מפקד פיקוד החלל של חיל האוויר האמריקאי את אתגרי העתיד לביטחון החלל. המושב יינעל בהרצאתו השנתית של מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל ובדברי סיכום של אלוף (מיל’) הרצל בודינגר, יו”ר מכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל.

ביום רביעי, ה-3 בפברואר, תיערך לראשונה סדנה מקצועית ייחודית, הסגורה למשתתפים בלבד, לסטודנטים “מקצועני חלל” צעירים, בשיתוף עם הארגון הבינלאומי Space Generation Advisory Council. הארגון יחתום על הסכם מסגרת למיסוד פעילויות משותפות עם מכון פישר, במהלך הכנס.

הכנס יתקיים בבית חיל האוויר בהרצליה, רח’ ז’בוטינסקי 15 ובו תוצג תערוכה מקצועית בה יציגו מובילי התעשייה הצבאית והאזרחית בישראל את החידושים האחרונים בתחומם.
תוכנית הכנס המלאה והעדכנית

2 תגובות

  1. אין המידע על האסטרואיד בדוק לגמרי – ראיתי שמרגיעים. אבל אם ההודעה שהשאיר פה מישהו נכונה, כדאי לתת הודעה קצרה.

  2. נאסא עושה עבודה חשובה – והיא הסוכנות המובילה היום בחקר. למשל התרעה על אסטרואידים – ויש כאן מקום לתת כתבה על האסטרואיד שצפוי לנו ב 11 במרץ 2016 בקוטר שמעתי כ-50 מטר ממש בשולי האטמוספירה.
    מצד שני כל מה שנאסא עושה בשנים האחרונות זה לסגור פרוייקטים מצד אחד ומצד שני לא לייצר קואליציה עולמית שתפיק את המסע למאדים כדי לא לחלק ידע יקר מפז ולשמור על עליונות של מדינה עם 250 מיליון תושבים על מדינה צומחת עם 1.25 מיליארד תושבים. טבעי, לפי תורת המשחקים, אבל לא בהכרח לתועלת האנושות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן