סיקור מקיף

המירוץ לחלל מגיע גם לריאליטי "ספייס רייס": תוכנית חדשה ב-NBC תקנה לזוכה המאושר/ת כרטיס טיסה לחלל

ביום חמישי האחרון, הודיעו רשת NBC יחד עם חברת וירג'ין גלקטיק וחברת "ONE THREE MEDIA" של יוצר השרדות ו- "The Voice", על שיתוף הפעולה שהוליד את הסדרה החדשה

החללית ספייסשיפ 2 של וירג'ין גלקטיק בניסוי דאיה ונחיתה באוקטובר 2012. צילום יח"צ
החללית ספייסשיפ 2 של וירג'ין גלקטיק בניסוי דאיה ונחיתה באוקטובר 2012. צילום יח"צ

בדרך לטיסות מסחריות לחלל: רשת הטלוויזיה NBC יחד עם וירג'ין גלקטיק של סר ריצרד ברנסון ו "ONE THREE MEDIA" של מארק ברנט יוצאים בתוכנית טלוויזיונית חדשה, במרכזה תחרות "Space Race" אשר תקנה לזוכה בה, כרטיס טיסה לטיול שמעטים בלבד זכו לחוות – טיסה לחלל.

ביום חמישי האחרון, הודיעו רשת NBC יחד עם חברת וירג'ין גלקטיק של ריצ'רד ברנסון החברה המייצרת את החללית המסחרית הראשונה לחלל וחברת "ONE THREE MEDIA" של מארק ברנט ("הישרדות", "The Voice"), הודיעו על שיתוף פעולה, במרכזו NBC תתחיל לשדר סדרה חדשה ללא תסריט בשם "Space Race".

התוכנית החדשה, "Space Race" (ספייס רייס, תחרות חלל), הינה סדרת ריאליטי תחרותית הכוללת הדחות וזוכה יחיד, אשר בה יתחרו אנשים רגילים על פרס ראשון מסוגו בעולם: טיול לחלל בספינת החלל "SpaceShipTwo" של וירג'ין גלקטיק ושותפתה aabar Investments.

בתוכנית החדשה ספייס רייס, לראשונה תהיה לצופים גישה יוצאת דופן והצצה ל"אמריקה"-בסיס החלל החדשני והמתקדם מסוגו של וירג'ין גלקטיק, אשר ממוקם במדבר מוהאבי שבניו מקסיקו, המהווה את נקודת היציאה, בסיס האם והאימונים וכן מרכז ההכנות לטיסות המסחריות לחלל. במסגרת התוכנית, תתועד התחרות כל העת במצלמה ותשודר לקהל הצופים.

"היקף המשימה הזאת הוא כל כך רחב, שנדרשו שני טיטאנים ענקים כדי לדמיין זאת למציאות", מסביר פול טלגדי נשיא תוכניות אלטרנטיביות ותוכניות לילה ב-NBC, "המונח 'טיול של פעם בחיים' אכן מוגש כאן לראשונה באמת. זאת תהיה חוויה יוצאת דופן עבור כל מי שהביט לשמיים וחלם על טיסות לחלל".

סר ריצ'רד ברנסון, מסביר כי "המשימה של וירג'ין גלקטיק היא לבצע דמוקרטיזציה של החלל, אשר תביא בסופו של דבר לכך שטיסות מסחריות לחלל יהיו נגישות ובמחיר סביר לכולם."

"מדובר בחוויה שהיא ללא ספק יחודית, יוצאת דופן ואף משנה חיים", מסביר אלירון ירון, יו"ר חברת "גלקטיק דרימליין" המשווקת בישראל כרטיסי טיסה לחלל בחללית המסחרית הראשונה של וירג'ין גלקטיק. "פיתוח הטיסות המסחריות לחלל קורם עור וגידים, התוכנית הזאת היא בהחלט חדשנית ופורצת דרך, והיא בוודאי תגביר את המודעות לנושא ולכן גם את רכישת הכרטיסים".

"בעשר השנים האחרונות חלמתי על האפשרות ליצור תוכנית טלוויזיה שתעניק לצופה היומיומי את ההזדמנות לחוות את השמיים השחורים של החלל ולהביט מטה לעבר אמא אדמה", מסביר מארק ברנט, "אנשים יוכלו בצפיה בטלוויזיה בבית לצפות בתוכנית כאילו הם רכשו כרטיסים למחלקה ראשונה בטיסה".

וירג'ין גלקטיק, בבעלותו של סר ריצ 'רד ברנסון, הינה חברת בת של הקונצרן העולמי וירג'ין, העוסקת בפיתוח חלליות פרטיות למטרות מסחריות ותיירותיות. החברה עומדת להיות מפעילת החללית הראשונה בעולם לטיסות מסחריות לחלל. בסיסה ומטה וירג'ין גלקטיק, נמצאים בנמל החלל ספייספורט אמריקה (Spaceport America) במדבר מוהאבי שבניו מקסיקו.

https://www.youtube.com/watch?v=cvUFmcOODcw
כתבה על הפרויקט ברשת NTDTV
אתר החברה: http://www.virgingalactic.com

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן