סיקור מקיף

חלל בנמל: תערוכת צילומי חלל בנמל תל אביב בשבוע החלל הישראלי * הכניסה חופשית

בין המיצגים בתערוכה: התנסות ראשונה ב-Google Glass חללי. כמו כן יתקיימו הרצאות של מומחים לתחום החלל בישראל ותצפיות בשיתוף עם האגודה הישראלית לאסטרונומיה

חלל בנמל: תצלום של נמרוד גנישר, מתוך תערוכת צילומי חלל בנמל תל אביב בשבוע החלל הישראלי 2014
חלל בנמל: תצלום של נמרוד גנישר, מתוך תערוכת צילומי חלל בנמל תל אביב בשבוע החלל הישראלי 2014

לראשונה בישראל תוצג תערוכה של צילומי חלל ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע ובשיתוף חברת "אוצר מפעלי ים" המנהלת את נמל ת"א בליווי הרצאות וסדנאות. התערוכה תהיה פתוחה לקהל במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי, בין 27 ל-31 בינואר, ויוצגו בה צילומי חלל מיוחדים – צילומי אסטרונומיה, צילומי לוויין, צילומים מתחנת החלל הבין-לאומית, צילומי אמנות שנעשו לראשונה בתעשיות האוויריות בישראל וצילומים בהשראת חלל. בנוסף, תתאפשר במסגרת התערוכה התנסות ראשונה לקהל הרחב במשקפי Google Glass שיציגו תכני חלל. כל האירועים פתוחים ללא תשלום.

תחום צילום חלל הולך ותופס תאוצה בעולם. התחום ייחודי בכך שהוא מבוסס על טכנולוגיות מתקדמות של צילום – מכדור הארץ כלפי החלל – ועל טכנולוגיות צילום מהחלל – כלפי כדה"א וכלפי החלל העמוק.

בתערוכה יוצגו צילומים של סטודנטים לצילום מבצלאל, של צלמי אסטרונומיה מקצועיים, של צלמי אסטרונומיה חובבים שזכו בתחרות של סוכנות החלל הישראלית, וצילומים שנעשו על ידי לוויינים ישראלים. בנוסף, תציג התערוכה צילומים שעשה האסטרונאוט האיטלקי פאולו נספולי מתחנת החלל הבין-לאומית, בהן צילומים של גם ישראל והאזור. את התערוכה אוצר מיקי קרצמן, ראש המחלקה לצילום באקדמיה לאומנות בצלאל.

במסגרת התערוכה, יוכל הקהל הרחב להתנסות לראשונה במיצג ובפעילות Google Glass –משקפי המציאות הרבודה החדשים של "גוגל" שיציגו תכני אסטרונומיה וחלל אינטראקטיביים, באדיבות חברת Lawya, וכן התנסות ייחודית בקסדת המציאות המדומה Oculus Rift הנחשבת חדשנית ביותר בתחום משחקי המחשב.

את התערוכה ילוו מספר אירועים נוספים בסימן חלל בנמל תל אביב לאורך השבוע. הרצאות פופולריות בתחום החלל מפי: האסטרונאוט האיטלקי פאולו נספולי שיספר על צילום מהחלל ועל תחנת החלל הבין-לאומית; רונה רמון, נשיאת קרן רמון; פרופ' יצחק בן-ישראל, יו"ר סוכנות החלל הישראלית; פרופ' חיים אשד לשעבר ראש תכנית החלל הביטחונית; דודי זוסימן, מנהל פרויקט הלווין "עמוס"; והשדרן בועז כהן שירצה על מוסיקת חלל. בנוסף יתקיים שיח גלריה וערב מחווה לוויאג'ר. לרשימת ההרצאות המלאה ולמועדים.
בנוסף, ביום ו', 31 בינואר החל מהשעה 11:00 תיערך סדנת צילום חלל לקהל הרחב ובשעה 12:00 תתקיים תצפית לשמש בהנחיית האגודה הישראלית לאסטרונומיה. במהלך אותו שבוע יתקיימו גם תצפיות ערב על כוכב הלכת צדק במצפה הכוכבים בגבעתיים ובאתרים אחרים ברחבי הארץ, בידי חברי האגודה (ראו פרטים נוספים בקישור שבהמשך).
התערוכה תוצג החל מ-27 בינואר עד 31 בינואר ב"פדרציה" בנמל תל אביב (צמוד להאנגר 11), וכן תוקרן על גבי בניינים ברחבי הנמל בהאנגרים 4,11,14 בשעות הערב – שעות הפתיחה של התערוכה: ימי ב'- ה', מ-12:00 עד 21:00, יום ו', מ-9:00 עד 12:00.
פרטים נוספים באתר משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן