סיקור מקיף

החלל ככלי לשימור אתרי מורשת עולמיים

בהרצאה בקונגרס החלל ניתנו דוגמאות ממספר אתרי מורשת עולמיים ובהם מאצ'ו פיצ'ו והפירמידות בגיזה, ובאמצעות חישה מרחוק ניתן היה לראות את השפעות המבקרים באתרים אלה.

הפירמידות בגיזה
הפירמידות בגיזה

הרצאה מיוחדת במסגרת קונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי בדייג'ון עסקה בשימור אתרי מורשת עולמיים באמצעות שימוש בלווייני תצפית. המרצה, דר' גונתר שרייאר, סגן מנהל תחם החישה מרחוק בסוכנות החלל של גרמניה, הציג תוכנית של ארגון האו"ם לחינוך מדע ותרבות (אונסקו) לניטור אתרי מורשת עולמיים – מבנים, אתרי טבע וכיו"ב – באמצעות לווייני תצפית, לשם לימוד השפעות האדם על אתרים אלה, מבחינת בינוי, עיור, פגיע בערכי טבע וכן השפעת היירים עצמם על האתרים.

בהרצאה ניתנו דוגמאות ממספר אתרי מורשת עולמיים ובהם מאצ'ו פיצ'ו והפירמידות בגיזה, ובאמצעות חישה מרחוק ניתן היה לראות את השפעות המבקרים באתרים אלה.

iac2009
iac2009

בנוסף, במסגרת המיזם שנתמך בידי אונסקו, משמשים לווייני תצפית לשם ניטור אתרים ארכיאולוגיים ומסייעים בגילויים חדשים – וצגו מספר דוגמאות מאתרים חדשים בעיראק שנחשפו באמצעות לווייני תצפית.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. הייתי שמח לקרוא עוד קצת על נושא ההרצאה: אילו שינויים בדיוק נוטרו, עם אילו כלים מנטרים את השינויים (צילומי רגילים, אינפרה אדום וכו'), אילו פעולות ניתן היה לעשות כתוצאה מהמעקב מהחלל. חבל, המאמר הזה היה יכול להיות כל כך מעניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן