סיקור מקיף

טכנולוגיה חדשנית מבוססת אנרגיה ירוקה: Sol-r-led מצאה פיתרון טכנולוגי שיחסוך לעיריות ולמועצות עד 80% בצריכת החשמל החודשית

המערכות הטכנולוגיות של חברת ‘Sol-r-led’ מתאפיינות בהפעלה חסכונית ויעילה, מבוססות על אנרגיה פוטו ולטאית

אריאל אמירי, סמנכ"ל פיתוח העסקים בקבוצת 'כדורי עיצוב בתעשייה'
אריאל אמירי, סמנכ"ל פיתוח העסקים בקבוצת 'כדורי עיצוב בתעשייה'

חברת Sol-r-led הישראלית מצאה פיתרון טכנולוגי שיחסוך לעיריות ולמועצות האזוריות ברחבי הארץ, למעלה מ-80% בצריכת החשמל החודשית. היתרון של חברת ‘Sol-r-led’ הוא כפול ומהווה פיתרון כולל הן לחיסכון באנרגיה והן בניצול של אנרגיה סולארית ירוקה. כבר כיום ניכרת מגמה של התקנת מערכות לד ברחובות , כבישים בין עירוניים, מוסדות, ארגונים ועוד”.

לאחרונה, קבוצת ‘כדורי עיצוב בתעשייה’, בבעלות משפחת כדורי, המתמחה במתן פתרונות בתחום תעשיית השילוט בארץ, גילתה את הפוטנציאל שבטכנולוגיה הזו ורכשה את גרעין השליטה בחברת ‘Sol-r-led’.

הטכנולוגיה של חברת ‘Sol-r-led’

חברת ‘Sol-r-led’ מפתחת מערכות תאורה סולאריות מתקדמות וחדשניות המבוססות על אנרגיה פוטוולטאית לרבות לעמודי תאורה וזרקורים, שלטי חוצות, תאורת חירום ועוד. בין מוצרי החברה: שילוט סולרי, ערכות תאורה סולריות, מערכות חכמות של תאורת לד, תאורת שילוט חיצוני לבניינים ובתים ועוד.

המערכות הטכנולוגיות של חברת ‘Sol-r-led’ מתאפיינות בהפעלה חסכונית ויעילה, מבוססות על אנרגיה פוטו ולטאית. מערכות פוטו ולטאיות שונות ממערכות תרמו-סולאריות, אשר בהן קרני השמש הישירות משמשות להפקת חום. טכנולוגיה סולארית מתקדמת זו איננה זקוקה לאור בהיר וחזק על מנת לפעול, אלא היא מסוגלת לייצר חשמל גם בכמות אור קטנה יותר, למשל בימות החורף. חלקים החשובים ביותר במערכת פוטו וולטאית הם התאים – אשר יוצרים את אבני הבניין הבסיסיות, המודולים – אשר מאגדים ביחד מספר רב של תאים לתוך יחידה אחת, והממירים – אשר הופכים את החשמל שנוצר לכזה הניתן לשימוש בצורה יומיומית.

כמו כן ישנו שימוש בנורות “לד” LED- בעלות יתרונות חסכון ואורך חיים על פני מקורות אור אחרים ומתאימות להזנה סולארית כנדרש ממוצרים “ירוקים”. המוצרים ירוקים, ללא צריכת חשמל, אפס זיהום אוויר, ללא צורך בחיווט כלשהו או בתשתיות חשמל, ללא גרימת הפרעות קרקע, צמחיה ואזורי מחיה.

לדברי אריאל אמירי, סמנכ”ל פיתוח העסקים בקבוצת ‘כדורי עיצוב בתעשייה’: “האנרגיה הירוקה היא מגמה ההולכת וצוברת תאוצה רבה. טכנולוגיית התאורה על פי ה”לד” היא התשובה החסכונית ביותר ועונה למעשה על המחסור ההולך וגובר באנרגיה בתחום החשמל בעולם ועל הצרכים להוזיל את עלויות השימוש באנרגיית החשמל. הפיתרון הוא חלק מהאסטרטגיה של קבוצת ‘כדורי’ וקשור לליבת העסקים של החברה”.

החל מהשנה, החברה תפנה לשוק המקומי בישראל על מנת לספק פתרונות שילוט סולאריים ותאורת רחוב סולארית. בקרוב יחלו פרויקטים, בשיתוף פעולה עם עיריות ומועצות אזוריות, של שלטי רחוב בתאורת לד שיחסכו לרשויות עד 80% בצריכת החשמל השנתית.

חברת ‘Sol-r-led’ פעילה באופן קבוע בתערוכות בינלאומיות לאנרגיה סולארית. האחרונה שבהן הייתה בכנס הבינלאומי “אילת איילות” שנערך בחודש פברואר באילת. הכנס הבינלאומי לאנרגיה מתחדשת באילת מהווה את הבמה המרכזית בישראל למנהיגים מעולם המסחר, מדענים, אנשי ממשל בכירים, בנקאים ומשקיעים לחלוק במידע ולפעול יחד לקראת בניית כלכלה חדשה שאינה מבוססת על דלקים מאובנים ואינה פוגעת במרקם העדין של החיים על פני כדור הארץ. השנה הכנס עסק בחשיפת התכניות האמצעים וההוכחות בשטח לתחילת השלב המכריע – יישום מסיבי של אנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית כפיתרון כולל ומיידי למשבר האנרגיה בישראל ובעולם. הפיתרון של ‘סולאר לד’ זכה להתעניינות רבה בזירה הבינלאומית לרבות ממדינות אירופה, אסיה וצפון אמריקה.

השוק

תעשיית שוק השילוט בישראל, לרבות שילוטי פרסום ושילוטי חוץ, מגלגלת כ- 1,500,000,000 ₪ בשנה, כאשר למעט המשבר הכלכלי שפגע גם בתעשייה זו כמו בתעשיות רבות אחרות, ממוצע הגידול השנתי הוא כ- 4%-5%. תחום האנרגיה הירוקה תופס תאוצה עם השנים וכיום ישנו מעבר של יותר ויותר ארגונים, מוסדות ותעשיות לשימוש באנרגיה ירוקה.

אודות חברת ‘Sol-r-led’

חברת ‘Sol-r-led’ מפתחת ומייצרת מערכות סולאריות בארץ, בעיקר בעבור השוק בחו”ל ומחזיקה בהסכם ספק מול רשתות שיווק בגרמניה, לרבות רשת התאורה הענקית ‘Bauhause’ ועוד. ב- ‘Sol-r-led’ שותפים צוות של 8 מהנדסים ומפתחים בעלי רקע וידע שנצבר במשך 6 שנות פיתוח בנושא פתרונות תאורה מבוססים אנרגיה סולארית.

אודות קבוצת ‘כדורי עיצוב בתעשייה’

קבוצת ‘כדורי עיצוב בתעשייה’, הינה חלוצה בתחום השילוט המסחרי בארץ ומובילה את התחום החל משנת 1932.כיום, החברה מובילה את שוק תעשיית השילוט במגוון פתרונות ושילובם במתחמים קמעונאים, סניפים ומוקדי שירות קהל. בראש החברה עומד המנכ”ל ישי כדורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן