סיקור מקיף

על ספרו של סימון סינג – המפץ הגדול התגלית המדעית החשובה ביותר בכל הזמנים

מאת מחבר רבי המכר המשפט האחרון של פרמה וסודות ההצפנה ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

סיימון סינג
סיימון סינג

אלברט איינשטיין אמר פעם: "הדבר הכי לא-מובן בקשר ליקום הוא שהוא ניתן להבנה". אלא שבשביל זה צריך מדריך אמיתי. מהיוונים לאיינשטיין, עבור בקופרניקוס וניוטון, וממשיכי דרכם עד היום, הידועים והעלומים (ומלוא החופן משוגעים), סיימון סינג מוביל אותנו צעד אחר צעד במסע הנפלא הזה. כדרכו, הוא גם מסביר את העקרונות הפיסיקליים שבבסיס היקום, וגם מרתק באנקדוטות מאלפות וסיפורים מרתקים.

כולם יודעים מהו המפץ הגדול – או לפחות חושבים שהם יודעים – אבל הרעיון הפשוט-לכאורה הזה על מקורו של היקום הוא תוצאה של מחלוקות עזות ומלאות להט, שנמשכו (ובחלקן נמשכות עד היום) לאורך מאות שנים. הפוליטיקות, הרעיונות החדשניים שנתקלו בביטול מזלזל מצד הממסד המדעי, המחלוקות האישיות בין מדענים מבריקים, את כל אלה ובעיקר את התיאוריות והתצפיות עצמן, מפליא סינג לספר ולהסביר.
סינג מסביר מהי תאוריית המפץ הגדול, ולא פחות חשוב, מדוע הקוסמולוגים משוכנעים כי זו התאוריה המתארת את מוצא היקום.

סימון סינג ידוע ביכולתו להפוך רעיונות מסובכים לספרים מרתקים, וכעת הוא מביא את סיפורה של התאוריה המדעית החשובה ביותר בכל הזמנים. וכדברי אחד ממבקרי הספר: "היכונו לסיפור הגדול ביותר שאי פעם סופר!"

"הספר הזה הוא פיצוץ! מי האמין שהמפץ הגדול יכול להיות כל-כך מהנה?"
ג'יימס גליק, מחבר כאוס, איזק ניוטון

סיימון סינג נולד באנגליה להורים יוצאי הודו, למד פיזיקה בלונדון, ואת הדוקטורט שלו בתיאוריה של החלקיקים השלים באוניברסיטת קיימברידג'. לאחר כמה שנות מחקר עבר לעבוד במחלקת התוכניות המדעיות של ה-bbc ושם גם כתב וביים את הסרט על המשפט האחרון של פרמה – שבעקבותיו פרסם את רב-המכר בעולם ובישראל. לאחר מכן פרסם את סודות ההצפנה, גם הוא רב-מכר. ספרו הבא יעסוק ברפואה אלטרנטיבית.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן