קרן שוליך מגדילה את מספר המלגות מ-35 ל-50 בשנה

מדובר במלגות בסך 120 אלף שקלים כל אחת לסטודנטים מצטיינים אך חסרי אמצעים כלכליים * משמעות הדבר – חלוקת מלגות בשווי 6 מיליון שקלים כל שנה

הפילנטרופ היהודי-קנדי סימור שוליך, מקים קרן מלגת מנהיגי שוליך
הפילנטרופ היהודי-קנדי סימור שוליך, מקים קרן מלגת מנהיגי שוליך

קרן שוליך שמעניקה את המלגה הגדולה בישראל בסך של 120 אלף ₪ לסטודנט, מגדילה את מספר מקבלי המלגה ותחלק החל מהשנה 50 מלגות במקום 35. המועד האחרון להרשמה למלגה הוא ב-10 באוגוסט

קרן "מלגת מנהיגי שוליך" שפועלת בישראל בארבע השנים האחרונות החליטה להגדיל את מספר הסטודנטים להם היא מעניקה מלגה והחל מהשנה תעניק מלגות ל- 50 סטודנטים בעלי פוטנציאל למצוינות, שיזכו לקבל כ-120 אלף שקלים במהלך לימודיהם לתואר הראשון. ההרשמה לקבלת המלגה תסתיים השנה ב-10 באוגוסט.

עד כה ניתנה המלגה ל-35 סטודנטים בשנה בלבד. עם הגדלת מספר מקבלי המלגה יגיע הסכום שמעניקה הקרן שהקים הפילנתרופ היהודי-קנדי סימור שוליך, להיקף כולל של למעלה מחמישה מיליון שקלים – סכום שממצב אותה כקרן המלגות הפרטית הגדולה ביותר הפועלת כיום בישראל. הקרן שמה לעצמה למטרה לקדם דור חדש של מנהיגות ישראלית אקדמית וטכנולוגית, כלכלית ועסקית, וחברתית ופוליטית, מתוך תפיסה לפיה עתידה של מדינת ישראל קשור קשר הדוק למידת ההשקעה בחינוך במדע ובטכנולוגיה.

המלגה ניתנת לסטודנטים בעלי הישגים לימודיים גבוהים, וללא אמצעים כלכליים, הלומדים את תחומי המדעים, ההנדסה, הטכנולוגיה או המתמטיקה, באחד מהמוסדות הבאים: הטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת תל אביב. המלגאים של שוליך אף מקדישים מזמנם לתרומה לקהילה ומתנדבים במסגרות שונות, כאשר לא מעט מהסטודנטים אף חונכים בני נוער וילדים בבתי ספר מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל. בנוסף לכך, במסגרת המלגה הסטודנטים לוקחים חלק בתכנית העשרה שמטרתה לפתח בקרבם כישורי מנהיגות, אחריות ומודעות חברתית, וכן מקבלים כלים שימושיים לכניסתם לשוק העבודה, החל מכתיבת קורות חיים ועד לסימולציות של ראיונות עבודה.

סכום המלגה השנתי בסך 30 אלף שקלים, סכום שנע בין 90-120 אלף שקלים לאורך שלוש או ארבע שנות התואר, מאפשר לסטודנטים להקדיש את כל כולם להצלחה בלימודים מבלי שיצטרכו להתמודד עם הוצאות מחייה וקשיי פרנסה. שוליך שעומד בראש חברת כריית הזהב הגדולה בעולם ותרם כבר למעלה מ-350 מיליון דולר מהונו הפרטי לטובת מטרות בישראל ובקנדה, הקים לטובת היוזמה קרן על סך 100 מיליון דולר שתעניק מלגות רבות גם בשנים הבאות. זאת מתוך מטרה סופית שאותם סטודנטים ישתלבו בחברות מובילות במשק, בשירות הציבורי ובאקדמיה ויוכלו לתרום חזרה לחברה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן