סיקור מקיף

שמגר בן ענת – לוחם וירטואוז

על שופט זה הכתוב מדווח בפסוק אחד בלבד בשופטים ג' 33 : "ואחריו היה שמגר בן ענת ויך את הפלישתים שש מאות איש במלמד הבקר ויושע גם את ישראל"

על שופט זה הכתוב מדווח בפסוק אחד בלבד בשופטים ג' 33 : "ואחריו היה שמגר בן ענת ויך את הפלישתים שש מאות איש במלמד הבקר ויושע גם את ישראל". קשה להאמין שהוא הרג מספר כה רב של לוחמים בקרב אחד בלבד. נראה על כן שמדובר בסדרה של קרבות. הפסוק מציין שבכלי זה הוא הרג שש מאות פלישתים .מכאן מתבקשת המסקנה שמספר הפלישתים שהרג היה גדול יותר, אלא שאת אלה הרג בכלי נשק רגילים.
העובדה שהוא עשה שימוש צבאי בכלי עבודה חקלאי מעידה על יכולת חשיבה בלתי שגרתית, מה שאפשר לו להשתמש בגורם ההפתעה בקרבות אותם ניהל ואשר בהם השתתף. נראה שהוא פיתח טכניקות לוחמה שונות עם מלמד הבקר. הפלישתים קרוב לוודאי עקבו אחר דרכי לחימתו ולמדו את שיטות פעולתו ובכל זאת הוא הרג מהם במלמד מספר כה גדול של לוחמים, מה שאומר שהוא שכלל את טכניקות הלחימה שלו בלי הפסק, הוא ידע להערים עליהם ולהפתיע אותם. ממכלול זה של היקשים אפשר לראות כי שמגר בן ענת היה בעל מיומנות צבאית גבוהה ביותר. הוא היה לוחם וירטואוז, אם היה חי היום, היה משמש כלוחם וכמפקד ביחידות עילית.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן