טכנולוגיית הצפנה ישראלית תאפשר לראשונה תיעוד מידע מחדר ניתוח באמצעות מכשירים ניידים

הטכנולוגיה תוצג  לראשונה בכנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי בתל אביב הטכנולוגיה הייחודית הביאה לשיתוף פעולה בין מפתחת הטכנולוגיה, חברת Beame הישראלית לענקית הגרמנית חברת Brainlab

רפואה בסלולר. איור: shutterstock
רפואה בסלולר. איור: shutterstock

חברת Beame הישראלית פיתה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת לייעל את תהליך ההצפנה ושיתוף המידע בבתי חולים. הפיתוח- 'תעלה' מאובטחת בין מכשירי נייד לבין השרת הרפואי המקומי, יאפשר לכל רופא לשמור תמונות ישירות מהטלפון הנייד שלו לשרת המקומי בפשטות רבה- כל שהרופא צריך לעשות הוא להגיע למסוף הרלוונטי, לסרוק קוד, ולהתחבר. בשלב זה, הוא יוכל לשמור תמונות ישירות לתיק הרפואי, ללא צורך הכרחי ברשת WI-FI. המערכת תיחשף לראשונה המהפכני במסגרת כנס IATI BIOMED שיתקיים בין התאריכים 24 – 26 במאי במלון דייוויד אינטרקונטיננטל תל אביב.
פיתוחה של חברת Beame הביא לשיתוף פעולה עם הענקית הגרמנית, חברת Brainlab. במסגרת שיתוף הפעולה Brainlab רכשה את הטכנולוגיה הישראלית במיליוני שקלים לתקופה של שלוש שנים, עם אופציה להארכה ובמהלכו תוטמע הטכנולוגיה במערת BUZZ של החברה דרכה יוכלו הרופאים להתחבר לשרת באמצעות המכשירים הניידים בצורה בטוחה.
עד כה, השימוש בניידים בבתי חולים היה מוגבל ואף אסור בשל חשש בפגיעה באבטחת מידע של החולה. יחד עם זאת הרופאים מעוניינים להשתמש בנייד שלהם ככלי עבודה, באופן דומה לשימוש הביתי, לצילום תמונות חולה, תיעוד מידע ותקשורת פנים ארגונית. אולם, מערכות אבטחת המידע של הארגון הרפואי לא מאפשרת גישה לענן ולכן נכון להיום כל המידע שמור מקומית על השרתים. הפיתוח של Beame מהותי ביותר בחדרי ניתוח ומאפשר חיבורים רציפים ובטוחים ביותר בין מכשיריהם של הרופאים והרשתות המוגנות של בתי החולים. בעוד שעד היום המידע עבר מרשמי הרופא למסד של בית החולים, באמצעות עט ונייר או בהתחברות ישירה אל המחשב- כיום, הרופא יכול להשתמש במכשיר החכם שברשותו בנוחות והתכנים עוברים באמצעות הצפנה לשרת הרפואי המרכזי, ובמקביל לתיק הרפואי האישי של כל מטופל.
המוצר הבא של החברה שנמצא בשלבי פיתוח, יאפשר לכל חולה לשמור את הגיליון הרפואי שלו בטלפון ולאפשר גישה לרופא על פי דרישה בלבד, כך שהשליטה במידע החסוי תישאר בידי החולה ולא תסתובב ב'ענן', כמו שקורה היום. כך יקרה שבעתיד הרופאים ינהלו את קבצי המידע מהנייד וישתמשו בתמונות לתיעוד מפגשי חולה רופא הרבה יותר.
זאב גלוזמן, מנכ"ל ומייסד חברת Beame מכר את החברה הקודמת שלו, Voyant Health, שפיתחה תוכנה לתכנון ממוחשב של ניתוחים אורתופדיים וחברת Beame היא החברה החדשה שהקים, שמובילה את פתרונות אבטחת המידע בעולם הרפואי, ובפרט מוצרי הצפנה מקצה אל קצה, ולוקחת חלק אקטיבי במהפכת המידע החלה על עולם הרפואה.

 
תכנית הכנס

לאתר הכנס

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן