סיקור מקיף

רוזטה מתכוננת לפגוש את האסטרואיד (2867) שטיינס

המפגש ההיסטורי מתוכנן ל-5 בספטמבר 2008, במהלך המפגש תחקור החללית האירופאית את האסטרואיד מקרוב ותספק שפע של תמונות ונתונים מדעיים

החללית רוזטה
החללית רוזטה

שימוש במצלמות אופטיות ואינפרה-אדומות (OSIRIS) יאפשר לה לצלם את האסטרואיד מקרוב ודלתות של סוכנות החלל האירופאית בגרמניה יפתחו לעיתונאים בשעה 18:00 ב-5 בספטמבר.

האסטרואיד שטיינס מהווה את המשימה הראשונה של רוזטה. זהו המפגש הראשונה של החללית במהלך הכניסה שלה לחגורת האסטרואידים הממוקמת בין מאדים לצדק. היעד הסופי של רוזטה הוא השביט 67/P צ'וריומוב-גרסמיננקו.

חקר האסטרואידים בכלל וחגורת האסטרואידים בפרט מאוד חשוב להבנת הרכב מערכת השמש והתפתחותה. האסטרואדים מכילים חומרים מתקופות שונות במהלך האבולוציה של מערכת השמש ומכאן חשיבות המחקר שלהם.

המעוף הקרוב ביותר לשטיינס יתרחש ב-5 בספטמבר בשעה 20:58 (CEST) במרחק של 800 ק"מ, במהלכה החללית לא תשדר מידע לכדור הארץ. התמונות הראשונות והמידע הראשון יתקבל במהלך הלילה שבין ב-5 ל-6 בספטמבר ויעבור עיבוד ראשוני בבוקר של ה-6 בספטמבר. התמונות יהיו זמינות לציבור הרחב במצגת שתוצג ב-12:00 (CEST) במהלך מסיבת עיתונאים.

רוזטה תישאר בסביבת האסטרואיד למשך חודש, במהלכו תעביר נתונים מדעיים לכדור הארץ. הנתונים יסייעו למדענים לבצע אופטימיזציה של מסלול ומהירות האסדרואיד, להקטין את הסטיה מ-100 ק"מ ל-2 ק"מ בלבד.

להודעה באתר סוכנות החלל האירופאית

לכתבות קודמות בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן