סיקור מקיף

כך נראה כדור הארץ ממצלמה על זנב החללית הפרטית SpaceShipTwo (וידאו)

בשבוע שעבר ערכה החללית של וירג’ין גלקטיק ניסוי להצתת מאיץ במהירות על קולית שתועד במצלמה שהותקנה על המטוס

הפרדת טיל האצה כפי שצולמה בניסוי של החללית ספייס שיפ 2 של חברת וירג'ין גלקטיק ב-5 בספטמבר 2013. מתוך סרטון של חברת וירג'ין גלקטיק
הפרדת טיל האצה כפי שצולמה בניסוי של החללית ספייס שיפ 2 של חברת וירג’ין גלקטיק ב-5 בספטמבר 2013. מתוך סרטון של חברת וירג’ין גלקטיק

בשבוע שעבר ערכה וירג’ין גלקטיק ניסוי מוצלח לחללית ספייס שיפ 2 (SpaceShipTwo). בניסוי הוצתה רקטת האצה במהירות על-קולית שסייעה לחללית לצבור מהירות לקראת יציאה לחלל.

הניסוי צולם כולו מנקודת מבט ייחודית – מצלמה שהותקנה על זנב החללית ואיפשרה למהנדסים הבונים אותה, כמו גם לשאר גולשי האינטרנט לרכב עליה ולראות את הנוף. בחברה מקווים לפרסם בקרוב גם תמונות של הטיסה מנקודת המבט של תא הטייס, כדי להמחיש כיצד תיראה הטיסה התת מסלולית שבמהלכה יעלו הנוסעים לגובה של מעל 100 קילומטרים, ישהו כעשרים דקות בתנאי חוסר כוח משיכה וייראו את כדור הארץ מתעגל מתחתיהם, ולאחר מכן יגלשו בחזרה לבסיס המוצא בניו מקסיקו.

בטיסה הפעם הגיעה החללית רק לגובה 69 אלף רגל – כלומר כ-21 קילומטרים, אך גם בגובה זה כבר השמים שחורים וכדור הארץ מתחיל להיראות מעוגל.

הבעלים של וירג’ין גלקטיק, ריצ’ארד ברנסון אמר כי הטיסות המסחריות הראשונות שיטיסו נוסעים לחלל צפויות להתחיל במהלך שנת 2014. בכך הוא רמז לקיצור חד לעומת הזמן הדרוש עד כה בין הניסויים לבין הטיסות המבצעיות שעמד על 5-10 שנים.

לידיעה ביוניברס טודיי

ל

תגובה אחת

  1. אולי כדאי ליסד חברה ממשלתית,שלפחות תתכנן חלליות ומשגרים.כי אם אין תקציב אולי היו שיתופי פעולה עם מדינות,חברות מסחריות,או בהפרטה עתידית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן