סיקור מקיף

חברת הקלינטק הישראלית פיתגורס סולאר השלימה פרויקט ראשון מסוגו של התקנת חלונות סולאריים במטה הראשי של קואופרטיב הענק "Organic Valley" במדינת ויסקונסין בארה"ב

שוק המוצרים הסולאריים המשולבים במבנים מוערך במיליארד דולר בשנת 2012

חלונות סולאריים של פיתגוארס סולר הישראלית שהותקנו במטה קואופרטיב חברת Organic Valley בעיר La Farge שבמדינת ויסקונסין, ארה"ב
חלונות סולאריים של פיתגוארס סולר הישראלית שהותקנו במטה קואופרטיב חברת Organic Valley בעיר La Farge שבמדינת ויסקונסין, ארה"ב

חברת הקלינטק הישראלית, "פיתגורס סולאר" (Pythagoras Solar), מפתחת החלון הסולארי הראשון בעולם המשלב יעילות אנרגטית עם ייצור חשמל סולארי בנצילות גבוהה, תוך אופטימיזציה של חדירת אור טבעי לתוך המבנה – הכריזה היום על השלמת פרויקט ראשון מסוגו של הקמת 20 חלונות סולאריים במטה קואופרטיב חברת Organic Valley בעיר La Farge שבמדינת ויסקונסין, ארה"ב.

שוק המוצרים הסולאריים המשולבים במבנים מוערך במיליארד דולר בשנת 2012. ההסכם שנחתם הוא עם הקואופרטיב הגדול בארה"ב לחקלאות אורגנית, המאגד מאות רבות של חקלאים המגדלים גידולים אורגניים. הקואופרטיב בחר בחלונות הסולאריים של חברת פיתגורס סולאר עבור המטה הראשי החדש שלו, כחלק מהחזון המשולש של הקואופרטיב: אחריות חברתית, כלכלית ואקולוגית. הפרויקט כלל התקנה של 20 חלונות סולאריים המספקים אנרגיה סולארית ובו זמנית מפחיתים את צריכת האנרגיה של הבניין ומספקים תאורה טבעית אופטימאלית.

החלון הסולארי של "פיתגורס סולאר" משלב בצורה ייחודית אופטיקה ותאי שמש. האופטיקה הייחודית שהומצאה בחברה מאפשרת הפרדה בין הקרינה הישירה המגיעה מהשמש ומנווטת אל תאי השמש – במקום שתחמם את הבניין, לבין קרינת האור המגיעה מהרחוב, אשר חודרת דרך החלון ישירות. ארכיטקטים בעולם מציינים שיש כאן מוצר שלראשונה יכול להחליף את החלונות שמתקינים בבנייני משרדים, שמכוסים בדרך כלל בכמות גדולה של זכוכית. אלה בניינים שסובלים משמש רבה שחודרת אל תוך הבניין, והארכיטקטים מחפשים פתרונות שיבודדו את הבניינים מפני החום וגם יסייעו לנצל את השטח הגדול שיש להם לייצור חשמל. ההספק החשמלי שמייצר החלון של פיתגורס סולאר שווה להספק שמייצר פאנל סולארי ממוצע.

"אנו מכוונים לסטנדרטים גבוהים והדבר מוטמע בתרבות שלנו. זו הסיבה שחיפשנו חלון סולארי שיספק לנו יעילות אנרגטית מקסימאלית וייצור חשמל. לאחר בחינת אפשרויות שונות היה ברור לנו שחברת "פיתגורס סולאר" ייחודית בהצעה שלה והיתרונות הפוטנציאליים שלה הינם ללא תחרות", אמר ססיל רייט, סמנכ"ל תפעול ואיכות הסביבה בקואופרטיב Organic Valley. לדבריו, "החלונות הסולאריים שהותקנו יאפשרו מעתה חיסכון ניכר באנרגיה וייצור חשמל בעת ובעונה אחת. מדובר בתרומה חיובית למטרות התפעוליות שלנו. על ידי אימוץ חלונות חדשניים אלו, אנו גם עוזרים לסלול את הדרך לטכנולוגיה זו, אשר בכוחה להפוך לאלמנט סטנדרטי בבניה ובעיצוב של מבנים חוסכי אנרגיה, קרי בניינים ירוקים וידידותיים לסביבה".

החלונות הסולאריים מאפשרים לקואופרטיב "Organic Valley" לצמצם את השימוש בתאורה המלאכותית וליהנות מאור טבעי יותר – וזאת כתוצאה מכניסתה של תאורה לא ישירה שאינה מסנוורת דרך החלונות. בנוסף, החלונות הסולאריים מצמצמים את האנרגיה הנדרשת כדי לקרר את הבניין – מכיוון שפחות חום חודר דרך החלונות. עוד נמסר, כי חברת "Organic Valley" מחויבת לתמוך בטכנולוגיות חדשניות מעין אלה וכי החלונות יסייעו ליצור סביבת עבודה נוחה ופרודוקטיבית יותר.

סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של חברת פיתגורס סולאר, אודי פרת, ציין כי "השותפות המוצלחת עם קואופרטיב "Organic Valley" מהווה עדות למומנטום שאנו חווים סביב הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו. אנו גאים לקחת חלק בסיוע לקואופרטיב בהשגת מטרותיו". לדבריו, התגובה החיובית מהתעשייה, מחזקת את מעמדה של החברה כמובילה בתחום החלונות הסולאריים.

על חברת פיתגורס סולאר: החברה מפתחת חלונות סולאריים המשלבים בצורה ייחודית ייצור חשמל סולארי עם התייעלות אנרגטית של בניינים. החברה הוקמה בשנת 2007 והיא מספקת לבניינים מוצרים המאפשרים לאדריכלים, מהנדסים וחברות בנייה לתכנן ולהקים מבנים בעלי צריכת אנרגיה נמוכה, תוך הפקת אנרגיה נקייה מהשמש ושמירה על עיצוב חיצוני, באופן המסייע לתעשייה להתקדם לקראת בנייה מאוזנת ואנרגטית, תוך כדי העלאת ערך הנכס. פיתגורס סולאר הינה חברה פרטית הפועלת בארה"ב, ישראל וסין. מנכ"ל החברה הוא גונן פינק, לשעבר בכיר בחברת צ'ק פוינט. החברה נבחרה על ידי קונצרן ג'נרל אלקטריק לאחת מ-5 החברות החדשניות בעולם.

קואופרטיב "Organic Valley" מייצר מגוון רחב של מזונות אורגניים: חלב אורגני, סויה, גבינות, חמאה, מזון טבעי, ביצים ועוד – הנמכרים במרכולים, בחנויות למזון טבעי וקואופרטיבים בתחום המזון ברחבי ארה"ב.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

  1. הטיעון של חימום המיבנה נכון רק בקיץ.בחורף קר רצוי שיכנס אור שיחמם את המבנה הפנימי. (חממה) בעולם המערבי יש יותר חורף מקיץ.

  2. אני:
    אל תשכח שהכוונה הייתה גם למנוע את התחממות פנים הבניין כתוצאה מחדירה ישירה של אור השמש.

  3. היתרון הגדול הוא שהמבנה נראה כמו כל מבנה רגיל,ולא משהו שהוסיפו לו פאנלים.

    אגב. מחירי הפאנלים ברצפה כרגע.פאנל שלפני שנתיים קניתי ב – 2200 ש"ח, עולה כרגע – 1000 ש"ח עגולים ויפים.

    ירידה נוספת,רק תהיה מבורכת כמובן.

  4. חוץ מזה זה לא יותר יעיל פשוט לצפות את המרווח בין הקומות !!! ולא את החלונות….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן