רובוט לפתרון פאזלים

רובוט לפתרון פאזלים, פרי פיתוחם של סטודנטים בפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון היווה את אחת האטרקציות הרבות שמיקדו את תשומת הלב של משתתפי כנס החדשנות Innovation 2013 שהתקיים באוניברסיטה בסוף השבוע החולף

מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד, מקבל הסבר מאחד הסטודנטים שהשתתפו בכנס החדשנות שהתקיים באוניברסיטה ביוני 2013. צילם: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון.
מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד, מקבל הסבר מאחד הסטודנטים שהשתתפו בכנס החדשנות שהתקיים באוניברסיטה ביוני 2013.
צילם: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון.

רובוט לפתרון פאזלים, פרי פיתוחם של סטודנטים בפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון היווה את אחת האטרקציות הרבות שמיקדו את תשומת הלב של משתתפי כנס החדשנות Innovation 2013 שהתקיים באוניברסיטה בסוף השבוע החולף. הפיתוח של הסטודנטים רועי נגר ואראל נדב, בהנחייתם של ד"ר רמי חג'ג' ופרופ' אוהד בן שחר, לווה בקליפ קליל שהמחיש את ביצועיו המופלאים של הרובוט.

אחד המבקרים באירוע הוא מנכ"ל חברת גוגל ישראל, מאיר ברנד, שאמר: "מי שרוצה לדעת מה זה חדשנות לא צריך לבחון זאת ב'גוגל'. הוא פשוט צריך לבוא לכאן, לאוניברסיטת בן-גוריון. ובעצם, הכל מתחיל ונגמר בתשוקה. הפרויקטים המדהימים שאתם רואים כאן, היא תוצאה של passion, אותה תשוקה עזה המניעה את הסטודנטים לסקרנות ולפעולה, שאת תוצאותיה אתם רואים בכנס המדהים הזה".

בכנס החדשנות, בו נחשפו כ-550 מיזמים ופיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים, השתתפו אישים מקדמת ההייטק בישראל בהם, מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד, יהודה ברוניצקי המייסד והבעלים של חברת אורמת, סגן נשיא בכיר למצוינות טכנולוגית בחברת אלביט, חיים רוסו, המדען הראשי של משרד הכלכלה, אבי חסון ויו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי. במהלך הכנס, בו נטלה חלק הנהלת האוניברסיטה בראשותה של הנשיאה, פרופ' רבקה כרמי, השיקה חברת אלביט את חממת אינקוביט והציגה לראשונה בפני קהל רחב הקסדה החכמה לטייסים.

בין המיזמים הטכנולוגיים שבלטו בכנס החדשנות ניתן למנות את מערכת שליטה אוטונומית לרובוט תת-מימי, מערכת לקריאת תנועות שפתיים עבור מטופלי פיום קנה, מערכת ללימוד שפה זרה באמצעות צפיה בסרטים בעלי כתוביות ומשחקים, בחינת ממשק לחייל חי"ר המקבל מידע מכלים בלתי מאויישים, ניהול מקומות חנייה באמצעות תמונה, ניתוח הבעות פנים בראיה ממוחשבת, רובוט לאיתור צוותי חילוץ, צוללת אוטונומית, מערכת להצגה וניתוח של מדדים רפואיים ביחידת הטיפול הנמרץ בביה"ח הדסה, אביזר לשיקום אחרי ניתוח החלפת ירך ועוד.

איש ההייטק, ד"ר יוסי ורדי, המלווה את הכנס מקרוב מזה שנים ובלט בנוכחותו גם הפעם, כתב לא מכבר את הדברים הבאים אודותיו: "בכל שנה , באחד מימי יוני אני מפנה את היומן שלי ונוסע ליום שלם ליום הצגת פרויקטי הגמר של הסטודנטים של שנה ד באוניברסיטת בן-גוריון. כל שנה אני חוזר ביתה עם מטען מחודש של אופטימיות, התלהבות, התפעלות ותקווה. מאות בוגרים עומדים במבואות המחלקות השונות של האוניברסיטה ומציגים על גבי שולחנות ופוסטרים מאות פרויקטים בתחומי התקשורת , התכנה , הרובוטים , הביו רפואה , הכימיה ,ואחרים . הם מלאי אנרגיה וברק בעינים. האוויר מלא חשמל. הם מציגים מחשבות, מקוריות , רעיונות חדשניים ופורצי דרך . כשאני רואה אותם אני לא מפחד , לא מסין ולא מהודו. ישראל במיטבה".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן