סיקור מקיף

התיק החדש שמטעין את הגאדג'טים

תיק סולארי חדש, ה-Power Purse, טוען את הגאדג'טים שלכם בעזרת אנרגיה סולארית ● המשטח החיצוני של התיק-ההיי-טקי מצופה שכבה של תאים סולאריים פוטו-אלקטריים, ה"סופגים" את קרני השמש ומייצרים חשמל, הנצבר בשתי סוללות המוחבאות בבטנת התיק ומשמשות להטענת טלפונים סלולאריים וגאדג'טים

נחמה אלמוג, מערכת ThePeople ,DailyMaily

בואו נודה על האמת, רבים מאיתנו מסתובבים עם הר של גאדג'טים, חנות אלקטרוניקה שלמה – בתיק, בכיסים, בשקיות – ואחת הטרדות הקשורה אליהם היא שהסוללה לא תתרוקן. אם זכרנו לטעון את הסלולר, אז אולי שכחנו לטעון את הנגן או את המצלמה, ואולי לא שכחנו דווקא, אבל שימוש מוגבר בטלפון הביא אותו לסף התחתון של הסוללה או לקריסתה המוחלטת – ואנחנו חייבים, אבל ממש חייבים, דווקא היום, להיות זמינים בסלולר. קורה.

קבלו את ה-Power Purse – ובתרגום חופשי נקרא לו "תיק חשמלי", שטוען את הגאדג'טים בעזרת אנרגיה סולארית. המשטח החיצוני של התיק-ההיי-טקי הנראה בתמונה מצופה שכבה של תאים סולאריים פוטו-אלקטריים, ה"סופגים" את קרני השמש ומייצרים חשמל, הנצבר בשתי סוללות המוחבאות בבטנת התיק. יציאת USB מהסוללות, עם מתאמים למכשירים שונים, וזהו, המכשיר חוזר לפעול. כמה פשוט…

זה אומר, שאם שהסוללה קוראת לעזרה דווקא בשעות החשכה – חיבור לסוללות שבתיק תחזיר את המכשיר הגוסס לחיים. בתנאי, כמובן, שלא שכחתם להניח את התיק על אדן החלון בעבודה, ובהנחה שיש שם קצת קרני שמש (בכל זאת צריך תמיד לזכור משהו…)

כדי להטעין טלפון סלולרי, למשל, יש צורך בשעתיים של חיבור לתיק, וסוללות טעונות במלואן יחזיקו מעמד במשך כחודש.

"זה מתחיל לפעול בכל פעם שיוצאים עם התיק החוצה", הסביר ג'ו היינק, סטודנט אמריקני בן 29 להנדסה, שהמציא ועיצב את התיק לפני שלוש שנים, בתחרות שהתקיימה באוניברסיטת איווה שבארה"ב. "אנשים מתלהבים מאוד, כי זה מבטא נושאים אקולוגיים וסביבתיים יחד עם תפקודיות שהרבה אנשים זקוקים לה", הוא אומר. לדבריו, התיק עוצב כך, שיהיה קל להניח אותו על אדן החלון או על משטח כלשהו מול קרני השמש והוא עשוי מחומרים גמישים, שלא רגישים לשריטות. "לא רציתי לעצב אותו כפריט אליטיסטי", הוא אומר. "אחת הבעיות בהכנסת טכנולוגיה לפריטי לבוש היא, שהם נראים לא אופנתיים ומוזרים, והכוונה שלי הייתה לנצל את הטכנולוגיה של תאים סולאריים בצורה שימושית ולא בולטת מדי, בשעה שאנו עושים משהו מועיל אחר".

לדבריו, התיק כבר נכנס לייצור מסחרי והוא יהיה זמין לקנייה החודש, בתחילה באנגליה. מחירו, דרך אגב, יהיה כ-150 ליש"ט.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן