סיקור מקיף

הילל משעל, צביקה אורון ועמרי יופה ישנו את חייהם של מיליון ישראלים בחמש השנים הקרובות

קרן רמון בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה קיימו אתמול (יום רביעי) את שלב הגמר בתחרות "פורצי הדרך על שם אילן ואסף רמון ז"ל". נושא התחרות- הקמת מיזם חברתי חדשני לשינוי חייהם של מיליון ישראלים בחמש השנים הקרובות

משתתפי שלב הגמר בתחרות "פורצי הדרך על שם אילן ואסף רמון ז"ל לשנת 2011 ביחד עם רונה רמון
משתתפי שלב הגמר בתחרות "פורצי הדרך על שם אילן ואסף רמון ז"ל לשנת 2011 ביחד עם רונה רמון

במסגרת שלב הגמר בתחרות, שהתקיים בבית פרס לשלום בתל אביב-יפו, הוצגו שבעה מיזמים חברתיים חדשניים. מתוך שבעת המשתתפים, הילל משעל, צביקה אורון ועמרי יופה זכו במלגות לימודים מלאות מטעם משרד המדע לתוכנית היוקרתית של Singularity University שתתקיים בבסיס NASA בקליפורניה למשך 10 שבועות, שם ייצגו את ישראל ביחד עם טובי המוחות מכל העולם. Singularity University בוחרת מדי שנה כ-80 מועמדים מרחבי העולם לתוכנית, בשיתוף NASA ו-Google, החושפת את המשתתפים לטכנולוגיות המתקדמות ולמחקרים העדכניים ביותר, ולסייע להם בפרויקטים המכוונים לפתרון האתגרים הגדולים כיום, בהם: מים, מזון, אנרגיה וחלל.

בכירי המגזר העסקי, ענף ההיי-טק והאקדמיה שפטו בתחרות: מנחם גרינבלום- מנכ"ל משרד המדע, פרופ' פאול פייגין- משנה לנשיא הטכניון, סמי סגול- יו"ר קבוצת כתר, משה תאומים- יו"ר קבוצת התקשורת והפרסום גיתם BBDO, מאיר ברנד- מנכ"ל Google ישראל, אליעזר שקדי- מנכ"ל אל על ולשעבר מפקד חיל האוויר, פרופ' יולי תמיר- שרת החינוך לשעבר, ד"ר קובי ריכטר- יו"ר מדינול, ד"ר אורנה ברי- סגנית נשיא EMC, סלים איסמעיל- ממקימי Singularity University, איתן סטיבה- מבעלי קבוצת LR, רונה רמון, זאב הולצמן- מייסד קרן הון סיכון גיזה וד"ר רון פונדק- מנכ"ל מרכז פרס לשלום.

קרן רמון, שהוקמה בשנת 2010, פועלת בהשראת דמותם של אילן ואסף רמון ז"ל. הקרן שואפת ליצור בישראל תשתית מפותחת לקידום וטיפוח דור מנהיגים פורצי דרך, שיפעלו לאור ערכים של מצוינות ואחריות חברתית.

תקציר פרויקטים

הילל משעל ננו-אנטנות סולאריות

בן 32. סטודנט לתואר שני במחלקה לפיסיקה סביבתית ואנרגיה סולארית בהנחייתו של פרופ' ג'פרי גורדון בשדה בוקר, הוא בוגר אוניברסיטת ת"א במסלול לתואר כפול בפיסיקה והנדסת חשמל, ולתחום האנרגיה הסולארית הגיע בעקבות חלומו, לאחר שסיים את שירותו הצבאי כסרן ביחידה טכנולוגית של חיל המודיעין ועבד מספר שנים בהיי-טק .

את מחקרו העוסק בסוג חדשני של תאים סולארים בעלי נצילות גבוהה המבוססים על ננו-אנטנות, מתאר הילל כצעד קטן אך משמעותי בדרך להגשמת החלום של כולנו לעולם נקי יותר, צעד שמשתלב בהשקפת עולמו של הילל המשלבת בין מדע סביבה וערכים.

עמרי יפה וצביקה אורון LifeBeam – סנסור לניטור פיזיולוגי

עמרי יפה וצביקה אורון, טייסים במילואים בחה"א ויזמים פעילים, זיהו במהלך שירותם הצבאי צורך משמעותי לניטור פיזיולוגי בזמן אמת והתראה על מצבי חירום שונים. החברה עוסקת בפיתוח סנסור ייחודי המתאפיין בגמישות גבוהה למיקומו על הגוף, יכולת ניטור מספר פרמטרים פיזיולוגיים במקביל, עמידות גבוהה לרעשים סביבתיים (כמו שדות חשמליים, תנועה ועוד) ומימדים זעירים. החברה הוקמה יחד עם ד"ר אילייה פיין, מייסד ומנכ"ל אלפי טק, המביאה עימה ידע טכנולוגי ייחודי בתחום הניטור הלא פולשני.החברה מבצעת כיום שיתוף פעולה עם גופים שונים במערכת הבטחונית ותספק בעוד כ-5 חודשים את מוצרה הצבאי הראשון. במקביל מנהלת החברה תקשורת עם גופים טכנולוגיים בינלאומיים בתחום הביו טכנולוגיה במטרה להסב את הסנסור למוצר המתאים לאפליקציות מגוונות בתחום האזרחי.

קורות חיים:

צביקה- שירת כטייס בחיל האוויר ונמצא כיום בשירות מילואים פעיל. במהלך שירותו הצבאי, בין שאר התפקידים שירת כמפקד המבצעים של טייסת ניסויי טיסה של חה"א. סיים בהצטיינות תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית ובעוד חודש מסיים בהצטיינות יתרה גם את השני באוניברסיטת תל אביב. שימש כמנהל פיתוח של שני פרוייקטים משמעותיים בהם נעשתה אדפטציה של טכנולוגיות צבאיות לשימושים קליניים. ייסד את חברת לייף בים ומשמש כמנהל טכנולוגי של החברה.

עמרי- שירת כטייס בחיל האוויר ונמצא כיום בשירות מילואים פעיל. במהלך שירותו הצבאי עמרי סיים את קורס הטייס בהצטיינות, היה חלק מצוות ההקמה של מערך האפאצ'י לונגבואו ולאחר מכן ראש מדור אמצעי לחימה למסוקים בחיל. לאחר השחרור ייסד את חברת קליר קאט העוסקת במערכות שליטה ובקרה ולאחר מכן את חברת לייף בים ומשמש כמנכ"ל החברה. בנוסף, הקים את פרויקט "אופק" – פעילות להכשרה של נוער במעמד סוציו-אקונומי נמוך ושילובו במשק העבודה הישראלי. הוא מסיים בימים אלה את תכנית ה-MBA של קלוג-רקנאטי באוניברסיטת ת"א.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן