סיקור מקיף

חוקר אמריקני בכיר מותח ביקורת על "דור הפלייסטיישן"

ג'יי כהן, המופקד על המחקר והפיתוח במשרד האמריקני לביטחון פנים, חושש שמאגר המוחות המידלדל של ארה"ב עלול לפגוע בביטחון הלאומי ● כהן, לשעבר אדמירל בצי האמריקני, טוען שסטודנטים מחפשים סיפוקים מיידיים ונמנעים מללמוד מדעים מדויקים, משום שהלימודים קשים מדי לטעמם

ג'יי כהן, המופקד על המחקר והפיתוח במשרד האמריקני לביטחון פנים, שולט על תקציב של לא פחות מ-850 מיליון דולרים לפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות ואף "מדהימות", לדבריו. ובכל זאת, הוא חושש שמאגר המוחות המידלדל של ארה"ב עלול לפגוע בביטחון הלאומי. הוא מדבר על "משבר דור הפלייסטיישן", וטוען שסטודנטים מחפשים סיפוקים מיידיים ונמנעים מללמוד מדעים מדויקים, משום שהלימודים קשים מדי לטעמם.

כהן, לשעבר אדמירל בצי האמריקני, אמר את הדברים בוועידה שערך חיל הקשר והאלקטרוניקה של הצבא האמריקני. באירוע השתתפו חברות היי-טק רבות, שמפתחות מערכות עבור המשרד האמריקני לביטחון פנים. הדברים שאמר כהן מעוגנים במחקרים שערך המשרד. "אני לוקח סיכונים במיליוני דולרים, כדי להימנע מרכישות מסוכנות במיליארדי דולרים", אמר כהן.

המשרד האמריקני לביטחון פנים מממן מחקרים שסביר להניח כי חברות פרטיות לא יבצעו. חברות אמריקניות מוכנות להשקיע במחקרים כל עוד הן משוכנעות שהמחקרים יסייעו להן להיות הראשונות שמציעות מוצרים חדשים בשוק, על פי כהן. חלק מהחברות אף "נמנעות מלעסוק ברישום של פטנטים", כדי להתמקד בפיתוח המוצרים. "למה ללכת עם הראש בקיר מול רשם הפטנטים, כשחברה אחרת יכולה להקדים אותך ולהציע מוצר דומה?", שאל כהן.

"במדע וטכנולוגיה, כישלון אינו בהכרח דבר רע", אמר כהן ביחס לסיכונים שהוא מוכן לקחת. "יכול להיות שפרויקט מסוים ייכשל, אבל אם הוא יצליח הוא עשוי לשנות את כללי המשחק".

אחד הפרויקטים בהם מעורב כעת המשרד האמריקני לביטחון פנים עוסק בשיפור הטכנולוגיה של מכונות השיקוף בנמלי התעופה. המטרה היא לשפר את האלגוריתם שמעבד את הנתונים שמעבירים החיישנים, על מנת שהמכונות יוכלו לזהות טוב יותר את החפצים במזוודות של הנוסעים, ויבחינו בצורה מדויקת יותר בין פריטים לגיטימיים לבין פריטים חשודים.

בפרויקט נוסף, שמכונה קלואי, מפתחים מטוסים זעירים ללא טייס שטסים בגובה רב ומנסים לזהות חתימות חום של טילים. כשמתגלה טיל, יכולים המטוסים הזעירים להשמיד אותו בעזרת קרני לייזר.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. its true also in the state of israel-the students studies only the subject that bring them immidiate &lot of money like economics&law&political sciences&manegment so it not only the student its also the ira

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן