סיקור מקיף

ביומד 2012: נשיא המדינה קיבל אות הוקרה מיוחד מראשי תעשיית הביומד על תרומתו לקידום התחום בישראל

“על כולנו להתגייס להשבת כוחותינו האיכותיים והטובים מהמעבדות בחו”ל למעבדות הישראליות כחול לבן”

רותי אלון, יו"ר משותף של כנס ביומד 2012 מעניקה לנשיא המדינה שמעון פרס אות הוקרה מתעשיית הביומד
רותי אלון, יו"ר משותף של כנס ביומד 2012 מעניקה לנשיא המדינה שמעון פרס אות הוקרה מתעשיית הביומד

נשיא המדינה, שמעון פרס, פתח הבוקר בתל אביב את כנס ביומד ישראל 2012, ממפגשי הביומד הבינלאומיים הגדולים בעולם. “אשמח לראות כאן מדינה שמונהגת על ידי מדענים ולא על ידי פוליטיקאים”, אמר פרס בתחילת דבריו וזכה לתשואות של אלפי הנוכחים באולם.

רותי אלון, יו”ר הכנס, העניקה לנשיא אות הוקרה על פועלו רב השנים לעידוד ולקידום המחקר והפיתוח בתעשיית מדעי החיים הישראלית. “בשם כולנו נתונה לך התודה וההערכה על ראיית הנולד וגיבוש החזון כי מציון תצא תרופה, על תמיכתך חסרת הפשרות במחקר ובחדשנות ועל פועלך ללא לאות למען פיתוחה וקידומה של תעשיית מדעי החיים במדינת ישראל”.

עם קבלת האות הדגיש הנשיא כי על מדינת ישראל להשקיע משאבים רבים לפיתוח עתודת המדענים של ישראל וחברות הביומד. “על כולנו להתגייס להשבת כוחותינו האיכותיים והטובים מהמעבדות בחו”ל למעבדות הישראליות כחול לבן”, אמר הנשיא פרס. “העתיד של כולנו”, אמר, “נמצא דווקא בתוכנו ושם צריך להשקיע את המשאבים כיום”.

שבוע ILSI-ביומד ישראל 2012, שנפתח בתל אביב הפך במעל לעשר שנות קיומו, לכנס בינלאומי בו לוקחים חלק מדי שנה השמות הגדולים (והחמים) ביותר בעולם מענפי הביוטכנולוגיה, התרופות והמכשור הרפואי. מארגני האירוע מעריכים כי בין אלפי המשתתפים – מנכ”לים ובכירי חברות הביו-פארמה והמיכשור הרפואי, מדענים וחוקרים, יזמים, מעצבי דעת קהל בתחום, מנהלי קרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים – יש גם למעלה מ-1,000 אורחים מחו”ל.

שבוע “ILSI- ביומד ישראל 2012” נערך בין ה-23 ל-25 במאי במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

תגובה אחת

  1. אין ספק שתופעת בריחת המוחות קיימת, עקב אי תגמולים מן המדינה והערמת קשיים בירוקרטיים. יש לתת את הדעת על דור העתיד של המדענים ולתת מלגות עבור פיתוח המשאב החשוב ביותר של מדינת ישראל המוח היהודי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן