סיקור מקיף

אורסנס משיקה מערכת למדידה רציפה ובלתי פולשנית של רמת ההמוגלובין ורוויון החמצן בדם

החברה קיבלה את אישור ה-CE האירופאי עבור המכשיר

מכשיר לבדיקת רמת ההמוגלובין של חברת אורסנס
מכשיר לבדיקת רמת ההמוגלובין של חברת אורסנס

אורסנס, חברה לפיתוח ולשיווק מכשירים למדידה לא פולשנית של מרכיבי הדם השונים, הכריזה היום על השקת NBM-200MP, גלאי רב-תכליתי המבצע מדידה רציפה של המוגלובין, של קצב הלב ושל רמות נמוכות של רוויון החמצן בדם הן במצב תקין והן במצבים בהם מתקבל אות נמוך במיוחד. כמו כן הודיעה היום החברה כי היא קיבלה את אישור ה-CE האירופאי לשימוש ב- .NBM-200MP

אירוע ההשקה יתקיים בכנס המוביל באירופה לטיפול נמרץ ולרפואת חירום, ב-26 במרץ בבריסל, בלגיה. האירוע יכלול סימפוזיון שינוהל על ידי פרופסור פייר זינגר, ראש המחלקה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי ע"ש רבין בפתח תקווה וכן הדגמה של פעילות המכשיר. פרופסור זינגר יציג נתונים חדשים המעידים שמערכת הניטור הרציפה והבלתי פולשנית של אורסנס יכולה לספק מדידות מדויקות של רמת ההמוגלובין, רוויון החמצן והסוכר בדם אצל אנשים המאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ.

רמת ההמוגלובין, היכולה להעיד על דימום או על אנמיה, היא מדד בעל חשיבות רבה הן בבתי חולים והן במרפאות חוץ ובבנקי דם. מדידות ההמוגלובין הקיימות כיום פולשניות, איטיות ויקרות. NBM-200MP מספק פתרון מהפכני, ייחודי ובלתי פולשני למדידה נקודתית או רציפה של המוגלובין. בין השימושים האפשריים למכשיר ניתן למנות ניטור מצבי אנמיה ואובדן דם סמוי. המכשיר מותאם היטב לשימוש בסביבה רפואית מגוונת, כולל יחידות טיפול נמרץ, חדרי התאוששות, מרפאות לרפואת חירום, בנקי דם, מרפאות נשים, מרפאות של רופאי משפחה ואף לשימוש ביתי.

מדידה בלתי פולשנית של רוויון החמצן בדם הפכה למדידה המקובלת בחדרי הניתוח וההתאוששות, ביחידות לטיפול נמרץ ובשירותי רפואת חירום. אולם במצבים מסוימים בהם אספקת הדם לקצות הגוף נמוכה, כגון כאשר תפוקת הלב נמוכה או זרימת הדם חלשה, מרבית המכשירים יספקו תוצאות מדידה שגויות. מערכת המדידה NBM-200MP מאפשרת מדידה רציפה ומדויקת של רוויון החמצן בדם לא רק כשאספקת הדם תקינה אלא גם במצבי חוסר דם, היפותרמיה, התכווצות כלי דם או במהלך ניתוחי לב, וכל זאת באופן בלתי פולשני.

NBM-200MP פועל בעזרת חיישן דמוי טבעת המותאם לאצבעו של הנבדק והמפעיל לחץ עדין הגורם לחסימה זמנית של זרימת הדם. במהלך החסימה, מרכיבים אופטיים בחיישן מבצעים מדידה רגישה של קרני אור העוברות דרך האצבע, ומספקים מידע על מרכיבי הדם השונים בצורה מהירה, מדויקת וחסרת כאב. המכשיר משפר באופן ניכר את נוחות הנבדקים, מונע זיהומים העשויים להתרחש בבדיקות פולשניות, ומספק לרופאים תוצאות מיידיות ומדויקות יותר מאלו הקיימות כיום.

"אנו גאים להציג את NBM-200MP, המהווה פתרון מהפכני לבדיקות בלתי פולשניות של מרכיבי הדם השונים," אמר ד"ר שמעון אקהויז, יו"ר אורסנס. "עולם הרפואה חותר בלא לאות לעבר פתרונות בלתי פולשניים לצורך ניטור ואבחון, והטכנולוגיה שלנו מהווה צעד משמעותי לעבר השגת מטרה זו הן בבתי חולים והן בבית."

"אנו נרגשים לקבל את אישור CE האירופאי עבור NBM-200MP. המוניטור הבלתי פולשני החדש שלנו המודד רוויון חמצן ורמת המוגלובין צפוי לשפר את איכות הטיפול הרפואי בבתי החולים, עם דגש מיוחד על יחידות לטיפול נמרץ, חדרי מיון וחדרי ניתוח. שווי השוק הפוטנציאלי של NBM-200MP הוא מעל 2 מיליארד דולר לשנה. בעקבות קבלת אישור ה – CE נתחיל בקרוב לשווק את המוצר באירופה," הוסיף ליאור מעין, מנכ"ל אורסנס. "אני רוצה לנצל הזדמנות זו כדי להודות ולברך את צוות אורסנס, הכולל מדענים, מהנדסים, וקלינאים על היצירתיות, ההתלהבות וההתמדה. זהו רגע חשוב לכולנו."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. האם ניתן לרכוש את המכשיר לבדיקת ההומוגלובין בדם באופן פרטי? אם כן, איפה וכמה עולה? אשמח להתעדכן תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן