סיקור מקיף

הלוויין אופק 11 חזר לפעולה ושלח תמונות ראשונות

ביום ה' אחר הצהריים הופעלה בהצלחה המצלמה של הלוויין אופק 11. משרד הביטחון: "הלוויין יתן תפוקות מבצעיות". מדובר במצלמה היפר-ספקטרלית מתקדמת שפותחה ויוצרה בחברת אלביט מערכות

שיגור הלוויין אופק 11 מבסיס פלמחים, 13.9.2016. צילום: מנהלת מפאת - משרד הבטחון

לאחר שבוע מורט עצבים שבמהלכו היה קיים חשש לשיבושי בתיפקוד לוויין הריגול החדש של מדינת ישראל, אופק 11, התקבלו ביום ה' התמונות הראשונות שצילם לוויין התצפית. משרד הביטחון העלה פוסט שבו הוא מדווח כי צוותי ההנדסה והתפעול של התעשייה האווירית (יצרנית הלוויין) ושל מינהלת החלל במפא"ת, משרד הביטחון, "הפעילו לראשונה הערב בשעה 17:10 את המטעד של לוויין התצפית אופק 11, והורידו תמונות ראשונות מהלוויין".

בהודעה נמסר שמאז השיגור, ביום שלישי שעבר, עסקו עשרות מהנדסים בפעולות לייצוב הלוויין ומערכותיו. צוותי משרד הביטחון והתעשייה האווירית הפעילו ובדקו בהדרגה ובאופן מבוקר את כל המערכות ותתי המערכות המרכיבות את הלוויין, כאשר לאורך כל הימים, מרגע השיגור, נשמרו קשר רציף ושליטה על הלוויין. משרד הביטחון מסר ש"הלוויין אופק 11 יתן תפוקות מבצעיות". ככל הנראה פירוש הדבר שהלוויין נמצא בשליטה ומתפקד במלואו.

 

 

 

4 תגובות

  1. גם לי נשמע מהניסוח הזה שהלווין לא מתפקד במלוא יכולותיו ושחלק מהמערכות אינן מתפקדות, אם הכל היה תקין היו אומרים זאת בצורה ברורה כמו בפעמים קודמות: ״כל המערכות נבדקו ומתפקדות כצפוי״ או ניסוח דומה.

  2. ליוסי – לא ניתן להשתמש בחץ 3 לשיגור לווינים. הוא לא עולה לגבהים הללו ואין לו שום יכולת לשאת משקל. סדרת טילי השביט היא טובה מאד לשימוש הזה.

  3. יפה. בלווינים אנחנו טובים. עוד צעד לקחת משגר חץ 3 – ולשגר איתו לווינים. הזוי? לא באותו גובה?
    אני לא בקיא ומניח שלא החכם בעסק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן