סיקור מקיף

מנכ"ל חדש לתעשיה האווירית – נמרוד שפר

הדירקטוריון בראשות היו"ר הראל לוקר, בחר למנכ"ל את סמנכ"ל האסטרטגיה והמו"פ של החברה, האלוף (מיל.) נמרוד שפר

רון שפר, מנכ"ל התעשייה האווירית. צילום יח"צ
רון שפר, מנכ"ל התעשייה האווירית. צילום יח"צ

דירקטוריון התעשייה האווירית בראשות היו"ר הראל לוקר, אישר ביום חמישי פה אחד את המלצת וועדת האיתור למנות למנכ"ל את סמנכ"ל האסטרטגיה והמו"פ של החברה האלוף (מיל.) נמרוד שפר. שפר יחליף את יוסי וייס המסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה עם הגיעו לגיל פרישה. המינוי יעבור עתה לאישור רשות החברות הממשלתיות ושרי הביטחון והאוצר.

לראשונה מתמנה לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית מנהל שלא צמח בחברה, ומגיע מתחום הניהול והפיקוד הצבאי בדרגיו הבכירים ביותר. שפר פרש לפני כשנתיים מצה"ל לאחר קריירה ארוכה, כאשר בתפקידו האחרון שימש כראש אגף התכנון במטה הכללי. במסגרת תפקידו זה היה ממונה על תכנון וניהול תכניות העבודה של צה"ל, לרבות עיצוב תהליכים אסטרטגיים ארוכי טווח וניהול משאבי הצבא. בין היתר הוביל שפר את ניהול וקביעת תקציב הביטחון למול הממשלה, את תהליכי ההתייעלות של צה"ל, את פרוייקטי ההתחדשות והפיתוח הטכנולוגי ואת מערך קשרי החוץ של הצבא. בתפקידיו הקודמים כיהן שפר כסגן מפקד חיל האוויר וכראש להק אוויר. הוא טייס קרב בהכשרתו, בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית: "התעשייה האווירית צריכה להתמודד עם אתגרים רבים ומשמעותיים בשנים הקרובות. בין היתר עליה לבנות אסטרטגיה תקפה למציאות הטכנולוגית והביטחונית המשתנה בעת הזו במהירות עצומה, לפתח מוצרים חדשים ולחדור לשווקים חדשים. כמו כן יש למסד בחברה ניהול שיטתי, מדיד ויסודי ולשנות את הדי אן איי הארגוני בחברה. מעל לכל יש להעמיק ולחזק את הקשר עם מערכת הביטחון, שהינה הבסיס לכל פעילות החברה בארץ ובחו"ל. נמרוד הוא האיש הנכון לאתגרים אלה. הוא צמח בארגון איכותי מאין כמותו, עם נורמות ניהול ומנהיגות מצוינות לארגונים מורכבים. הוא הגיע לצמרת הארגון והמשיך לתפקיד הניהול האסטרטגי הבכיר ביותר בצה"ל. לנמרוד גם הכרות מעמיקה עם צרכי הלקוחות של התעשייה האווירית בארץ ובעולם. אני בטוח שתחת ניהולו התעשייה האווירית תצמח, ותהיה מעודכנת ומותאמת לאתגרי העתיד. בהזדמנות זו אני רוצה להודות מקרב לב ליוסי וייס על תקופה של שש שנים פוריות, מורכבות וסוערות בהובלת התעשייה האווירית. יוסי משאיר חברה עם צבר ההזמנות הגדול בתולדותיה, כ-40 מיליארד שקלים, ושורת הישגים טכנולוגיים ועסקיים ראויים לציון, ועל כך הערכתנו העמוקה".

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן