הסתיימה התקנת מערכת תצוגת מכ"מ בטכנולוגיה מתקדמת במגדל הפיקוח בנתב"ג

מנכ"ל רשות שדות התעופה, גבי אופיר : "העמדות החדשות מספקות לפקחי הטיסה ממשק אדם – מכונה באיכות גבוהה ועתידות לאפשר שיפור ביעילות ובטיחות הטיסה "במרחב הטרמינלי" של נתב"ג

רשות שדות התעופה, האחראית על ניהול ופיקוח התעבורה האווירית האזרחית של מדינת ישראל, סיימה  בימים אלה את החלפת מערכת השליטה והבקרה וצגי המכ"מ במגדל הפקוח בנמל התעופה בן גוריון המשמשים לבקרה אווירית. המערכת החדשה שהותקנה בעלות כוללת של 12 מיליון ₪  הינה מערכת תצוגה חדישה וצבעונית  בטכנולוגיה מתקדמת  וידידותית למשתמש,  שתשדרג את  רמת האמינות הטכנית של מערכת התצוגה הקודמת.
עמדות בקרת המכ"מ החדשות הוזמנו מחב'  "לוקהיד מרטין" באמצעות ה- FAA,  הרשות הפדרלית האמריקאית לתעופה, זאת בהתבסס על  מסמך הבנות לשיתוף פעולה הקיים זמן רב בין רש"ת לבינה. יצויין  כי ה – FAA מפעיל מספר רב של עמדות בקרה מסוג זה במרכזי בקרת מכ"מ המפקחים על התעבורה האוירית בארה"ב בהצלחה מירבית.
כחלק מחבילת הציוד, הותקנו גם צגי מכ"מ מיוחדים בסוכת המגדל המאפשרים צפיה באור יום.  צגים אלה משמשים את פקחי הטיסה בסוכת המגדל ככלי תומך החלטה בהסתמך על תמונה אווירית עדכנית בנוסף להסתמכותם על קשר עין.
מנכ"ל רשות שדות התעופה, גבי אופיר ציין כי "בטיחות הטיסה נמצאת בראש סדר העדיפויות של רש"ת, אשר ערה  ורגישה  באופן מתמיד לצרכים הבטיחותיים המבצעיים בכל הקשור לתפעול שדות התעופה והתעבורה האווירית במדינת ישראל, בוחנת ומיישמת  אמצעים המשפרים את בטיחות הטיסה."

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. זו אותה לוקהיד מרטין המסרטנת מהמטוסים ההם וההמראות שלהם?
    נפלא ,בקרוב ישבשו להם את מסכי המכ"ם. מקווה שיהיה למטוסים שלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן