סיקור מקיף

נסווקס חתמה עם נוברטיס על פיתוח חיסונים משופרים לשפעת

"נסווקס" חתמה עם "נוברטיס" על הסכם שיתוף פעולה ואופציה לרישיון לבחינת ישימות לפיתוח חיסונים משופרים לשפעת

הדמיה תלת ממדית של וירוס השפעת. מתוך ויקיפדיה
הדמיה תלת ממדית של וירוס השפעת. מתוך ויקיפדיה
חברת "נסווקס" מדווחת כי ביום 19 בפברואר 2010 התקשרה בהסכם למחקר משותף ואופציה לרישיון עם חברת Novartis Vaccines and Diagnostics Srl. ("ההסכם" ו- "Novartis", בהתאמה) לפיו ישתפו הצדדים פעולה לצורך מחקר לבחינת ישימות לפיתוח של חיסונים משופרים הכוללים את טכנולוגית האדג'ובנט של נסווקס VaxiSome, ובכלל זה חיסון משופר לשפעת, גם לשפעת חזירים. בנוסף העניקה החברה ל- Novartis אופציה לרכישת רישיון לא בלעדי לשימוש בטכנולוגיה האמורה של החברה בקשר עם חיסונים מסוימים של Novartis.

ארז חיימוביץ מנכ"ל "נסווקס" ציין: " "נסווקס" שמחה לשתף פעולה בפרויקט זה עם חב' Novartis, שהינה אחת מחמש חברות החיסונים הגדולות בעולם.  זהו צעד משמעותי נוסף במימוש החזון והאסטרטגיה של "נסווקס" ליצירת ערך על ידי  הצגת הטכנולוגיות החדשניות שלה לשוק באמצעות שיתופי פעולה עם יצרני חיסונים מהשורה הראשונה בעולם. אנו מצפים להדגים את הפוטנציאל של- VaxiSomeTM בשיפור  החיסוניות של חיסונים עיקריים ובכך להוביל ליצירת מוצרים משופרים בעלי ערך מסחרי גבוה".

הצדדים יבצעו מחקר משותף ובנוסף העניקה החברה ל- Novartis אופציה לרכישת רישיון לא בלעדי לשימוש בטכנולוגית האדג'ובנט של החברה לצורך פיתוח חיסונים משופרים להתוויות מסוימות של חיסונים הקיימים ב-Novartis ("האופציה"). האופציה תהיה ניתנת למימוש במהלך תקופה של עד 14 חודשים ממועד כניסתו לתוקף של ההסכם ויכול שתוארך לבקשת Novartis בהתקיים תנאים מסוימים. ככל שהאופציה תמומש, רישיון כאמור יוענק בתנאים מסחריים שיוסכמו בין הצדדים ואשר יכללו, בין היתר, תשלומים בגין אבני דרך ותמלוגים בגין מכירות חיסונים אשר ישווקו על ידי Novartis ויכללו את טכנולוגית החברה.

שפעת היא מחלה נגיפית של דרכי הנשימה הפוגעת בכל הגילאים ובעיקר בקשישים, בתינוקות ובאנשים עם מחלות רקע שונות. המחלה פוגעת מידי שנה במאות מיליונים וגורמת לתמותה של מאות אלפי אנשים בעולם כולו.

יובהר כי אין כל וודאות כי המחקר המשותף יביא לתוצאות חיוביות או כיNovartis תשלים את המחקר האמור או כי תממש את האופציה שהוענקה לה. כמו כן, אין כל וודאות לגבי התנאים המסחריים של הרישיון אשר יוענק ל- Novartis אם היא תממש את האופציה ולכן החברה אינה יכולה להעריך נכון למועד זה את היקף תזרים ההכנסות שיהיה לה מכח הסכם רישיון אם וככל שייחתם. בנוסף, הן ההסכם והן הרישיון, היה ו- Novartis תממש את האופציה, כפופים לאישור המדען הראשי.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן