סיקור מקיף

מהנדס חומרה צריך להיות היום מולטידיסציפלינרי

שבבים. איור: shutterstock
שבבים. איור: shutterstock

רבים מהמהנדסים בתעשיה שקועים בעבודתם היום יומית ואינם מתפנים להכיר את השינויים המבניים המתרחשים בעולם הטכנולוגי. הם חושבים כי יוכלו להשיך בעובדתם כתמול שלשום ומנסים להתעלם מהעובדה שעולם סביבם השתנה לבלי הכר.
כך אומר גדעון אמיר, מייסד ונשיא AST לקראת כנס Chiportal Technology Symposium שיערך ביום ד', 13 בנובמבר, 2013 במלון דן אכדיה, הרצליה
כיום השוק מצפה מהיצרנים של מוצרי הטכנולוגיה המתקדמים לספק ללקוח מוצר טכנולוגי שלם כולל חומרה, תוכנה ואינטגרציה מלאה עם מוצרים אחרים. מצד שני המרוץ לייצר מוצרים מתקדמים במחירים אטרקטיביים מאלץ יצרנים רבים לפתח מומחויות רבות בתוך ארגוניהם כדי לאפשר להם לפתח ולייצר את כל מרכיבי המוצר בעצמם ובכך לחסוך בעלויות היצור ובזמן ההגעה לשוק.

פועל יוצא של תמורות אלו הוא הדרישה ממהנדסי התעשיה להיות מולטידיסיפלינרים, להבין את השינויים שסביבם ולהתחשב בכך בבואם לפתח את החלקים עליהם הם מופקדים במוצרי חברתם. השינויים המדוברים הם משמעותיים מאד לאנשי התעשיה ואין אדם אחד היכול להרשות לעצמו להמשיך ולעסוק בעבודתו כאילו דבר לא קרה. It's not more of the same anymore. זו הסיבה ש- Chiportal יזם את הכנס ולכן גם חשוב לכל אנשי התעשיה לקחת בו חלק.

גדעון אמיר, מייסד ונשיא AST מוסיף: " בעידן בו הכל משתנה במהירות גם המהנדסים המוכשרים ביותר חייבים לשנות את צורת הפעולה שלהם באופן מהותי ולרכוש מיומניות פיתוח מולטידיסיפלינריות למערכות משובצות והבנה בצורך לרכוש מוצרים או שירותים הכוללים מערכות המשלבות כרטיסים עם רכיבים מגוונים, חלקים אנלוגים, מערכות הפעלה ותוכנות משובצות כדי ליצור מכלול המספק מוצר שלם ללקוח הסופי. חברות שלא יתאימו את עובדיהן לעידן החדש עלולות למצוא עצמן מפסידות למתחרותיהן ולהיעלם".

עוד ישתתף בכנס רועי בן יוסף, מומחה למערכות אנדרואיד של גוגל. בן יוסף חבר בצוות Google Developer Experts (GDE) ושימש בעבר כמנכ"ל איגוד האנדרואיד הישראלי.

לדברי בן יוסף, עד לאחרונה כשחברת שבבים רצתה לשלב תוכנה במוצריה, היא השתמשה בדרך כלל במערכת ההפעלה לינוקס (Linux) אך כיום מספקת גוגל שורה של ממשקים (APIs) המאפשרים הטמעה קלה ומהירה של מערכות ההפעלה אנדרואיד. לדבריו השימוש באנדרואיד מקצר את זמן הפיתוח של מערכות משובצות והוא מאד כדאי גם בגלל זמינות המהנדסים הרבים השולטים באנדרואיד כבר היום.

בכנס Chiportal Technology Symposium יציג בן יוסף את אפשרויות השימוש באנדרואיד כמערכת הפעלה בתחומי ה- Embedded השונים ומדוע רצוי להשתמש בה ולא במערכות ה- Linux שהיו פופולרית בעבר. כיום כאשר טלפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד הפכו לפלטפורמות הפופולאריות ביותר ניתן לראות כי גם בתחומים אחרים יש מגמה חזקה להשתמש במערכות אנדרואיד.

לאתר הכנס – להרשמה

ידיעה משותפת עם אתר chiportal

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן